reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Delicol już dostają, probiotyki, bobotic na wzdęcia no już wszystko jest. Vit D zmieniłam na vigantol. Dziewczyny skończyły właśnie 6 tygodni. Pediatra tak jak się spodziewałam przepisał debridat. Ogólnie dziewczyny zdrowe, nic im nie dolega poza gazami. Wyglada na to ze trzeba będzie przetrwać i poczekać aż im układ pokarmowy trochę zacznie lepiej pracować, ale wrzaski w stereo dają w kosc. Dziś mam urodziny i jak zobaczyłam SMS z życzeniami to teoche mi zajęło pokapowanie się o co chodzi po dzisiejszej nocy.
Też dziś mam urodziny:) który jesteś rocznik? Wszystkiego najlepszego!!!
Wszystkiego najlepszego dziewczyny!
Dużo zdrówka i przespanych nocy[emoji4]

Dziś byliśmy na usg bioderek. Wszystko jest pięknie[emoji16]
Po usg ja miałam wizytę u ginekologa. Wszystko jest pięknie[emoji16] po południu pojechał jeszcze do mojego gina do szpitala na oddział i założył mi wkładkę. Jestem zabezpieczona i możemy przez 5 lat kochać do końca[emoji16][emoji16][emoji16]
Wszędzie był z nami nasz junior. Dzielnie zniósł to wszystko-nasz mały bohater.

Mój niunio ma smoka i pierś doi normalnie. Usypia różnie, czasami sam, czasami potrzebuje aby go polulać, a najczęściej przy cycu.

Też muszę kupić inhalator, ale nie wiem jaki...
 
reklama
@Kelyana wszystkiego najlepszego [emoji4] a z córeczkami będzie dobrze [emoji4]
@Koka27 ja swojemu też przeczyszczam nosek codziennie rano i wieczorem i rano zawsze coś tam ma. Wieczorem zależy... czasem coś ma czasem nie. Ale oddycha przy karmieniu przez nosek to jeszcze się nie martwię. Jak śpi potrafi spać z otwartą buzią, to mnie trochę martwiło, no ale nie kaszle, nie świszczy więc poprostu tak ma.

Dziewczyny pomocy!!! Z prawej piersi mleko mi tak tryska, że Malusi spokojnie nie może się najeść [emoji17] płacze, krzyczy, wierci się co chwilę puszcza cycka! Co mam robić? Dziś już płakałam razem z nim, że nie mogę go nakarmić ! Mam mleko, ale ciśnienie jest tak duże że się biedaczek męczy [emoji24][emoji24]
 
@Kelyana wszystkiego najlepszego [emoji4] a z córeczkami będzie dobrze [emoji4]
@Koka27 ja swojemu też przeczyszczam nosek codziennie rano i wieczorem i rano zawsze coś tam ma. Wieczorem zależy... czasem coś ma czasem nie. Ale oddycha przy karmieniu przez nosek to jeszcze się nie martwię. Jak śpi potrafi spać z otwartą buzią, to mnie trochę martwiło, no ale nie kaszle, nie świszczy więc poprostu tak ma.

Dziewczyny pomocy!!! Z prawej piersi mleko mi tak tryska, że Malusi spokojnie nie może się najeść [emoji17] płacze, krzyczy, wierci się co chwilę puszcza cycka! Co mam robić? Dziś już płakałam razem z nim, że nie mogę go nakarmić ! Mam mleko, ale ciśnienie jest tak duże że się biedaczek męczy [emoji24][emoji24]
polecają karmić w takiej sytuacji na leżąco, a dzieciaczek na Tobie (grawitacja spowoduje, że strumień nie będzie taki mocny). Albo ściągać pierwszą "transzę" mleka, tego pod największym ciśnieniem, a potem dać dziecku pierś do buzi. Ewentualnie karmić w ten sposób, że 2 czy 3 razy pod rząd karmić z jednej piersi, żeby te 2 kolejne karmienia pierś była już trochę opróżniona i mleko tak właśnie nie tryskało, jak piszesz
 
@Kelyana wszystkiego najlepszego [emoji4] a z córeczkami będzie dobrze [emoji4]
@Koka27 ja swojemu też przeczyszczam nosek codziennie rano i wieczorem i rano zawsze coś tam ma. Wieczorem zależy... czasem coś ma czasem nie. Ale oddycha przy karmieniu przez nosek to jeszcze się nie martwię. Jak śpi potrafi spać z otwartą buzią, to mnie trochę martwiło, no ale nie kaszle, nie świszczy więc poprostu tak ma.

Dziewczyny pomocy!!! Z prawej piersi mleko mi tak tryska, że Malusi spokojnie nie może się najeść [emoji17] płacze, krzyczy, wierci się co chwilę puszcza cycka! Co mam robić? Dziś już płakałam razem z nim, że nie mogę go nakarmić ! Mam mleko, ale ciśnienie jest tak duże że się biedaczek męczy [emoji24][emoji24]

Postaraj sie troszke mleczka spuscic recznie przed karmieniem, powinno to zmniejszyc cisnienie. I odbijaj malego w trakcie. Jak zaczyna puszczac i sie wiercic to znaczy ze cos mu przeszkadza. Po odbiciu zrobi sie na nowo miejsce dla mleczka w brzuniu, a za kilka dni cisnienie sie zmniejszy i dzidzio tez sie nauczy. Pilnuj zeby jak najglebiej zasysal, to tez bedzie mial lepsza kontrole nad moca ssania i po podniebieniu bedzie lecialo mlenio.
 
O prosze to sto lat! Ja 87 rocznik wiec minął mi pierwszy rok trzydziestki.

@ONAONAONA właśnie sobie pomyślałam wczoraj przy tych wrzaskach ze ze dwa driny i od razu bym lepiej to znosiła. Po czym otworzyłam sobie piwo zero i poszłam nagrzewać brzuchy suszarka... myśle ze czas tylko nam pomoze. Mam nadzieje ze będą i lepsze dni mimo wszystko.

Dziękuję, ja 84 więc ciut starsza jestem :)
 
@azamamew my tez mamyvproblem z kanalikiem, nawet cgyba zapomnialam o tym wspomniec. Jutro bede dzwo ic do okulisty umowic sie jakos, bo krople pomogly, ale nadal w oku stoi lza, czasem ropieje, ale mniej. Wole zeby to obejrzal specjalista. Ale tez oczywiscie musze poza naszym miastem szukac, bo u nas to lipa.

@Paulianna89 my teraz znow sie przeinhalowalismy i troszke tej wydzieliny wyszlo. Przy karmieniu tez oddycha noskiem, ale widze, ze ewidentnie to katar, bo go czasem we snie meczylo i furczalo a jeszcze wczoraj tak nie bylo. Dzisiaj nie mial zadnej dluzszej drzemki, poza jakimis 15 minutowkami.
 
@Kelyana wszystkiego najlepszego [emoji4] a z córeczkami będzie dobrze [emoji4]
@Koka27 ja swojemu też przeczyszczam nosek codziennie rano i wieczorem i rano zawsze coś tam ma. Wieczorem zależy... czasem coś ma czasem nie. Ale oddycha przy karmieniu przez nosek to jeszcze się nie martwię. Jak śpi potrafi spać z otwartą buzią, to mnie trochę martwiło, no ale nie kaszle, nie świszczy więc poprostu tak ma.

Dziewczyny pomocy!!! Z prawej piersi mleko mi tak tryska, że Malusi spokojnie nie może się najeść [emoji17] płacze, krzyczy, wierci się co chwilę puszcza cycka! Co mam robić? Dziś już płakałam razem z nim, że nie mogę go nakarmić ! Mam mleko, ale ciśnienie jest tak duże że się biedaczek męczy [emoji24][emoji24]
Też mam ten problem. Jak za mocno leci wyjmuje i spuszczam trochę na pieluszkę , potem znowu przystawiam. Moja często łapczywie je ze potem ma problemy z pierdami. Muszę brzuszek masować żeby ulżyło , staram się też żeby leżała na brzuszku sporo.
 
Wczoraj były u mnie koleżanki z pracy i Tomuś dostał taki o to prezent [emoji6]
Fajnie było się z nimi spotkać, aż troszkę zatęskniłam za pracą [emoji16] ale tylko troszkę hehehe
IMG_20181219_124855.jpeg
 

Załączniki

  • IMG_20181219_124855.jpeg
    IMG_20181219_124855.jpeg
    34,1 KB · Wyświetleń: 448
reklama
Do góry