reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Jak Ci się sprawdziły te chusteczki water wipes? Bo ja mam 4 paczki kupione. Coś z nimi nie tak?
Ogólnie bez zarzutu, ale według mnie pupcia fajniejsza jak się normalnie woda i gazikiem podmuje, może to kwestia materiału. No i mój kawaler ma bardzo delikatna pupcie, ma dwa tygodnie i już drugie odparzenie[emoji17] starszy syn miał dwa odparzenia przez cały okres pieluszkowania....

A macie coś sprawdzonego na odparzenia?
 
reklama
Hej Dziewczyny
Jestem wykończona wczoraj na świat przyszedł Krystianek 3780 waga 54 cm. [emoji2956][emoji7][emoji7][emoji173][emoji173]
8 godzin rodzilam i jestem posszywana. Powiedzcie mi jak wy sobie radzilyscie z rana w kroczu nie mogę chodzić a jeszcze krew się ze mnie leje [emoji30][emoji30]
Gratulacje kochana.
 
Ja używam, jest spoko tylko są bardzo zimne, nie wiem czy wszystkie tak mają... Przed użyciem ogrzewam w dloniach:)
Właśnie u nas był ten sam problem, w domu leżały przy grzejniku i były w miarę[emoji6] myślę że szybciej się wychładzaja bo są porządnie tą woda nasączone, inne chusteczki w porównaniu do tych są mało wilgotne [emoji6]
 
No właśnie o to mi chodzi... Dokładnie o to.
Ja też większość rzeczy jem ale smazonego unikam, cytrusy mam od zawsze wyeliminowane bo ja mam zaraz wysypke. Ale np zjadlabym z ogromną przyjemnością sliwke i jakoś się boję... Winogron jem, banany, jabłka, gruszki ale śliwek się boję.. Pije tylko wodę i kawę inke a tak mi się chce zwykłej kawy zresztą mam bardzo słabe ciśnienie i generalnie chyba nawet powinnam... Bije się często z myślami dlatego pytam jak to u Was w praktyce.
W czemu kawy nie wolno? Ja pije codziennie no i w sumie tez jem wszystko co leci, nie zauważyłam jakiś zależności czy boli u małych.
 
Ja używam, jest spoko tylko są bardzo zimne, nie wiem czy wszystkie tak mają... Przed użyciem ogrzewam w dloniach:)

Tez ich używamy, sprawdzają się dobrze, pupa ładna. Jedynie raz się zaczerwieniła ale to chyba przez pieluszki bo miałam paczkę pieluch 1 z Tesco i chciałam zużyć, po jednym dniu wróciłam do pampers i pupa ładna.
Co do tego ze te chusteczki są zimne to się zgodzę. Wydają się dużo chłodniejsze niż inne i tez je ogrzewam w dłoniach. Te na początku po otwarciu opakowania są ok a pod koniec to aż wodę można z nich wyciskać [emoji3]
 
Ogólnie bez zarzutu, ale według mnie pupcia fajniejsza jak się normalnie woda i gazikiem podmuje, może to kwestia materiału. No i mój kawaler ma bardzo delikatna pupcie, ma dwa tygodnie i już drugie odparzenie[emoji17] starszy syn miał dwa odparzenia przez cały okres pieluszkowania....

A macie coś sprawdzonego na odparzenia?

U nas jak pupa się lekko zaczerwieniła to posmarowałam linomagiem zielonym i zeszło. Bepanthen tez jest dobry a jak już jest mocniejsze odparzenie to możesz spróbować posmarować sudocremem.
 
U nas jak pupa się lekko zaczerwieniła to posmarowałam linomagiem zielonym i zeszło. Bepanthen tez jest dobry a jak już jest mocniejsze odparzenie to możesz spróbować posmarować sudocremem.
Linomag u nas nie dał rady, bo już niestety pupcia się odparzyła[emoji37] używam Alantanu i jest w miarę... Kurcze tak się pilnowałam że zmiana pieluszki, a tu mnie chusteczki zaskoczyły [emoji18]
 
@Dzidzi bobo Gratuluję Synka[emoji847] i bardzo dobrze że z Ciebie leci, bo ze mnie po porodzie dużo nie leciało i dwa tygodnie po miałam lyzeczkowanie.

Po zabiegu ok, ale wczoraj Pani pediatra stwierdziła obniżone napięcie miesniowe[emoji17] jak dla niej za słabo zaciska piastki i jak wzięła go za rączki to nie pociągnął główki, tak to inne odruchy w porzadku[emoji17] i tym sposobem czekamy na konsultacje z neurologoem na poniedziałek.... Mam nadzieję że będzie ok, porównywac Leosia do Wojtka, to jest dużo bardziej aktywnym noworodkiem [emoji4]

I pytanie do mam farmaceutek, co sądzicie o maści tranowej na odparzenia? Nosz kuźwa zmieniłam chusteczki na jakieś z rossmanna i znowu na dupci piekło. Jeszcze jak na złość każdy kosmetyczny zakup analizuje z srokao i już drugi raz się przejechałam... [emoji2959]

Jeżeli chodzi o dietę przy kp to nie mam, tym bardziej po diecie w ciąży rzuciłam się na jedzenie jak Reksio na szynke[emoji4] oczywiście mamy moje oddech wstrzymuja jak wszystko wsuwam żeby Małemy kolek nie miał[emoji6]
Ja uważam że wszystkie chusteczki są do d.... Jeden dzień użyłam i mial odparzenie brzydkie. A tak to zawsze płatki bawełniane kindi i ciepła woda i było pięknie. Odparzenie wyleczyłam w półtora dnia tormentalum na zmianę z bepanten
 
reklama
ogarnęłam oknaood wewnatrz z pomocą synka ! się pochwale jak i wszystkie szuflady na dole. Zrobiła czystkę! mały ładnie spał w wózku i właśnie się ocknal wiec jedziemy na miasto jak i zjeść coś też bo nic nie gotowaliśmy dziś

Te moje chusteczki wodne chyba felerne są bo suchsze niz z tego co piszecie haha
używałam na wyjściu i w końcu zmoczylam pod kranem :-D
@Góraleczka89 właśnie ja na codzien i tak wolę używać gazików i ciepłej wody! zaznacze heh.dla mnie jest to wlasnie delikatniejsze a w domu nie mam z tym problemu .
a jak mały potrafi mi się skitral po pachy to go pod kran biorę:p
 
Do góry