reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hmm moje są na piersi prawie wyłącznie i robią kupki raz na 3/4 dni. Polozna była, widziała, ważyła i twierdzi ze nie ma problemu chociaż wolałaby żeby była jedna dziennie. Laski pierdza na potęgę ale oprócz tego nie widzie żeby im coś dolegało. Dziś będę dzwonić do CDL mojej to jeszcze dopytam.

a jak była tylko pierś to kupkaly też rzadko? podobnież raz podane MM zmienia florę bakteryjną dziecka w jelitach i tak może być że kupka będzie rzadko jakby było na MM całkowicie .

też słyszałam że pokarm mamy może być całkowicie wchłanialny a wtedy kupka jest rzadko choć na taki przypadek nie trafiłam a jedynie na fakt że dziecię karmione piersią kupkaja często i rzadko ze względu na właściwości przeczyszczające w tym duża zawartość różnych szczepów bakterii bo aż 700 oO
 
a jak była tylko pierś to kupkaly też rzadko? podobnież raz podane MM zmienia florę bakteryjną dziecka w jelitach i tak może być że kupka będzie rzadko jakby było na MM całkowicie .

też słyszałam że pokarm mamy może być całkowicie wchłanialny a wtedy kupka jest rzadko choć na taki przypadek nie trafiłam a jedynie na fakt że dziecię karmione piersią kupkaja często i rzadko ze względu na właściwości przeczyszczające w tym duża zawartość różnych szczepów bakterii bo aż 700 oO

paradoks niemowlęcej kupy- niby często a rzadko :szok:
Przepraszam, musiałam :-D
 
@azamamew to niedobrze. Mam nadzoeje, ze sie rozejdzie po kosciach i nic gorszego sie nie przypaleta. U nas mala tez tydz teraz siedziała w domu, bo pokaslywala, ale brala syropy, inhalacje i rozeszlo sie.

Udalo sie w koncu dzis pobrac krew malemu, juupi.
Ale kurde zebrac ich oboje samemu to logistyczna sztuka. Pierwszy raz sama musialam to ogarnac i nie bylo latwo ;)
A tu caly tydzien bede musiala młodą odwozic z Leosiem, bo nie mam w tym tyg nikogo, kto moglby ją wozic. Najgkrsze poczatki, pozniej jak obiore sobie jakis system to bedzie juz latwiej ich ogarniac razem ;)
 
Nastawiłam się dziś na wyjście.. Obchod ginekologiczny dał mi zielone światło... Później była pediatra i jak ją zobaczyłam w drzwiach to już wiedziałam że o wyjściu mogę zapomnieć...wiekowa kobieta, pochwalił się 40 letnim doświadczeniem . Powód nieskończone 3 doby (dzisiaj o 18:55) i moja cukrzyca. Wykład z dziewczynami dostałysmy, że dzieci mają spać na wznak, na płasko, ubierać w kaftaniki i spodenki.... Póki co Synek oszczędny w kupki, pierwsza doba 4 później 1 i dzisiaj 1, z sisianiem też się rozkręca. Z wagi startowej 3940, dziś 3760g.
Jeżeli chodzi o kupki to czy położne czy padiatra uspakajają że na piersi to bardzo indywidualna sprawa. Też czytałam że bywa tak że pokarm matki może się wchlonac cały w organizm.

@majacyr współczuję sutuacji z mężem i wytłumaczenia dla niego nie ma żadnego, dla mnie rozwiązanie jest jedno, bo to już nie pierwszy raz...
 
Hmm moje są na piersi prawie wyłącznie i robią kupki raz na 3/4 dni. Polozna była, widziała, ważyła i twierdzi ze nie ma problemu chociaż wolałaby żeby była jedna dziennie. Laski pierdza na potęgę ale oprócz tego nie widzie żeby im coś dolegało. Dziś będę dzwonić do CDL mojej to jeszcze dopytam.
No ja się naczytałam wcześniej hafiji https://www.hafija.pl/2017/03/jak-nie-zabic-dziecka-piersia.html, tak mówiła moja CDL jak była u mnie na wizycie i tak jest w książce, którą mi poleciła ,,Karmienie piersia, 7 naturalnych praw’’. W tej książce jest tez napisane, ze właśnie kupki są wyznacznikiem skutecznego karmienia, bo one tworzą się z pokarmu bogatotluszczowego, czyli tego co wypływa z piersi na koniec (bo tłuszcz osadza się na kanalikach) i to świadczy o skutecznym opróżnianiu piersi przez dzieckoZ Ale z kolei moja położna środowiskowa tez mowila, ze na piersi może być różnie.
Moim zdaniem jak jest tak mało kupek to po prostu trzeba sprawdzać wage i jeśli przybierają ładnie to nie ma się czym przejmować :)
Witam się poniedzialkowo!
Zosia ma już tydzień ;) dziś przychodzi położna, zobaczymy ile przybrała na ciągłym nocnym ssaniu śmietanki :-D może dopytam o spacer, jakoś obawiam się jeszcze wyjść z maluchem.

Czy Wam też śnią się koszmary po urodzeniu? Masakra, mi co noc.... Najczęściej z dzieckiem i schizofrenią w roli głównej, albo, że ja mam i chcą mi dziecko odebrać, albo ktoś inny ma i chce mi je zabrać:sad: budzę się cała spocona...
Mi się śnią koszmary... albo ze mojemu dziecku coś się stało albo sama nie wiem jakie, ale mąż mowi ze zdarza mi się krzyczeć przez sen. Wtedy mnie przytula i ponoć mi krzyczenie mija [emoji28]

@azamamew to niedobrze. Mam nadzoeje, ze sie rozejdzie po kosciach i nic gorszego sie nie przypaleta. U nas mala tez tydz teraz siedziała w domu, bo pokaslywala, ale brala syropy, inhalacje i rozeszlo sie.

Udalo sie w koncu dzis pobrac krew malemu, juupi.
Ale kurde zebrac ich oboje samemu to logistyczna sztuka. Pierwszy raz sama musialam to ogarnac i nie bylo latwo ;)
A tu caly tydzien bede musiala młodą odwozic z Leosiem, bo nie mam w tym tyg nikogo, kto moglby ją wozic. Najgkrsze poczatki, pozniej jak obiore sobie jakis system to bedzie juz latwiej ich ogarniac razem ;)
Tez dzisiaj pobierałam córci krew... płakałam jak bóbr. 5x bardziej niż ona [emoji28]
 
Cześć dziewuszki gratulacje dla mumusiek

My niestety straszna noc znowu ulewanie kolki stekanie i tak od 21 do 4 rano 3 razy przebieralam ubrania i na okrągło chciała jeść co zjadła to zwróciła i płacz teraz też niejest lepiej śpi po 10 minut zaczęłam zapisywać ile jej daje i co ile o 14 mam wizytę u rodzinnego na twarzy jej wyszły krostki i tak myślę że to alergia bo ż synem było identycznie

Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze są tak samo cały czas głodne jak jej niedam to krzyczy w nieboglosy jak jej dam to zaraz zwraca od 3.30 jadła już 7 razy po 40 ml po 20 i tak wkoło a i czy mają czkawką wasze dzieci bo moja prawie po każdy posilku
 
reklama
Do góry