reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny, czy można niespełna sześciotygodniowemu niemowlakowi robić inhalacje? Kubuś ma katarek [emoji53] nie chce żeby cos gorszego sie przypaletalo, innych objawów nie ma, ale zestresowałam sie[emoji53][emoji853] mam inhalator i chyba zrobię mu inhalacje, albo wkropię po kropelce do nosa... Ech, chyba zaraził sie od brata z przedszkola albo ode mnie, a ja od starszego [emoji33]
Moja ma czasem zatkany nosek, wkrapiam jej sól fizjologiczna I kładę na boku a po jakimś czasie odciagam. Na brzuszku jak leży to tez czasem jakieś kozy wylecą.

Tez chciałabym wiedzieć czy można robić inhalacje takim maluchom bo zamierzam kupić inhalator.
To ile mam zostało 2w1?
No właśnie, zgłaszajcie się [emoji3]


Mała nam przybrała 400g w tydzień, polożna właśnie była [emoji16]
 
reklama
Dzisiaj chyba cisza przed burzą. Wczoraj bóle i twardnienia róż na 1 paluch mały o 22 do 23.30 takiego dał czadu w brzuchu że myślałam że wyskoczy mi zaraz więc wstałam i zjadłam mała kanapkę z samym masłem. Okazało się że był chyba głodny bo się uspokoił [emoji38][emoji38] A dzisiaj ?
Dzisiaj ciszaaaaa. Żadnych skurczy czasem twardnieje brzuch i jeszcze w kroku mnie boli ale mniej niż wczoraj. Wczoraj to była dopiero masakra !!! Aż się boję co z tej ciszy wyjdzie. Na szczęście mały się wierci to nie jest źle. Plany są na weekend żeby urodzić więc tak mój mąż czeka z nie cierpliwością na telefon że to już.
 
Mnie też bolą brodawki przy pierwszym przystawieniu.
Drugi sutek może spróbuj wyciągnąć strzykawką? Ucinasz tą końcówkę na igle, przekładasz tłok z tej ucietej strony i zasysasz sutka jak laktatorem
emoji6.png
Próbowałam wyciągać go laktatorem ale bardzo szybko się chowa albo za mało co wystaje. Dodatkowo jest gruby więc mała łapie za koniec sutka. Nie zdaze wepchac go dalej i zaciska byzie. Jak już uda mi się wytrzymać pierwszy ból to potem jest już spoko.
 
@Naan34
jeżeli chodzi o małe , nieodstajace ( hehe) brodawki to polecam kapturki specjalne do karmienia.
Ja tak pierwszego syna 6 miesięcy karmilam, bo nie umial chwycić sutka i położna mi ho poleciła, problem znikł. Lepiej oczywiscie bez bo trzeba go myć wyparzac, mieć przy sobie poza domem itp. Ale lepiej tak niż wcale. Teraz drugiego syna też tak karmie, probowalam bez ale nie da sie, spróbuje jeszcze później. ....
Jeżeli nic nie pomoże A chcesz karmić to ja na twoim miejscu bym go spróbowała ;)
Powodzenia
Cieszę się że oklady ciepłe pomogły.
Ja idę poprostu pod kran, gorąca woda recznik i tak kilka razy przykladam :)
Szukaliśmy w kilku aptekach w Krakowie i nigdzie nie ma tych kapturów. Dzisiaj mama ma poszukać jeszcze koło siebie w aptekach. Będę musiała zamówić przez Internet.
 
Dziewczyny, czy można niespełna sześciotygodniowemu niemowlakowi robić inhalacje? Kubuś ma katarek [emoji53] nie chce żeby cos gorszego sie przypaletalo, innych objawów nie ma, ale zestresowałam sie[emoji53][emoji853] mam inhalator i chyba zrobię mu inhalacje, albo wkropię po kropelce do nosa... Ech, chyba zaraził sie od brata z przedszkola albo ode mnie, a ja od starszego [emoji33]
Możesz jak najbardziej z soli fizjologicznej, nebu duse albo ectodose robić inhalacje.
Ja jestem sceptyczna do tych wszystkich wynalazków aromatycznych od 1 dnia.
Potrafią niestety silnie uczulić, zwłaszcza takie maluchy.
Ale czas szybko leci, mój też we wtorek skończył 6 tygodni
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny [emoji8][emoji173]️ zrobiłam z nebu dose, bo mam w domu. Tak krótko z 2,5ml. I odciągam. Na razie je i spał w nocy bez problemu, ale słyszę jak czasami mu w nosie śpiewa [emoji53] muszę być czujna bo wiem ze u takich maluszków to chwila moment i moze być gorzej [emoji27] Akurat weekend idzie to tylko na izbę przyjęć [emoji17] oby nie [emoji853] a już myślałam ze sie nie zarazi a tu jednak klops... a starszy dwa dni inhalacji i po katarku, a tu mały będzie sie męczył [emoji53]
Kubusiek w niedziele kończy 6 tygodni [emoji5]ale szczepienie na razie sobie daruje póki nie wydobrzeje [emoji5]
 
Do góry