reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Kelyana trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na wieści od Ciebie.

Która to jeszcze miała być dziś z nami?
Najbardziej dobija mnie to że bez sensu muszę tu dziś siedzieć i nie wyjdę pewnie do weekendu do mojej Niuni. Chociaż położna powiedziała mi że mój doktor ma dziś dyżur cały dzień więc może później.... Póki co pozwolil mi zjeść. No i w sumie nie wiem jak on sobie to wyobraża skoro on rano kończy dyżur a obiecał mi że to on mnie będzie ciąl....
Mam w sumie tak jak Ty. Przyjdę do szpitala jak mój lekarz będzie zaczynał dyżur 24godzinny. Przyjmie mnie, zrobią badania, a następnego dnia rano przed końcem dyżuru (kończy o 8.00) mnie potnie. Więc mój tak sobie to wyobraża. Może Twój podobnie :) Powodzenia :)

@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?

Mój mąż będzie brał od mojego gina opiekę na mnie ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko cesarki?!
Mój też weźmie na mnie opiekę. W szpitalu powiedzieli mi, że może wziąć w przypadku cc albo ciężkiego porodu sn.

@Kelyana daj później znać :)
 
reklama
Hej [emoji4]
Powiedzcie czy któraś z Was jak ma opuchnięte palce u rak to bolą was kostki? Bo ja mam opuchnięte od kilku dni że jak zginam to czuje że są opuchnięte i bolą kostki mnie w nich [emoji21][emoji21]
Mnie tak palce bolą szczególnie w nocy jak się obudzę.
@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?
Mój nie będzie brał, bo ma i tak wziąć kilka dni wolnego.
 
@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?

Nie, mój będzie wykorzystywał urlop ojcowski 7 dni ( jeszcze zalegly za 1 syna) i urlop wypoczynkowy. Ale wiem, że np po cc maż moze dostać l4 na opiekę. Po 1 porodzie pani która dawała nam zaproszenie do urzędu po dokumenty syna pytała czy tata chce zwolnienie na opiekę na mnie.
 
Mnie tak palce bolą szczególnie w nocy jak się obudzę.Mój nie będzie brał, bo ma i tak wziąć kilka dni wolnego.
Czyli jesteś jeszcze w 2 w 1 [emoji6]

Mój ma urlopu jeszcze trochę ale trzyma żeby wykorzystać między świętami a Trzech Króli, urlopu tacierzyńskiego szkoda nam już wykorzystywać, więc spróbujemy z opieką [emoji4]
 
Właśnie przeczytałam internety że przy sn też przysługuje, tylko to lekarz decyduję czy taka opieka jest potrzebna i czy w maksymalnym wymiarze 14 dni. Takie zwolnienie może wystawić szpital przy wpisie, lekarz prowadzący ciąże lub rodziny. A po cc jest 100 % płatne? Bo w przypadku zasiłku opiekuńczego jest80%.

Wg mnie 80%
 
Mnie odeslali do domu mam przyjsc jutro
Ojc :(
Ja też niestety dopiero jutro :(
Cześć, a orientujecie się może czy w razie czego wykonują w Waszych szpitalach planowane cesarki w sobotę? Właśnie najbardziej się boję, że mnie odeślą z powodu przepełnienia, a mam się zgłosić do szpitala dopiero w czwartek... cc niby w piątek. Ja odeślą, to po świętach jestem na terminie :eek:
 
@Dzidzi bobo ja mam to samo [emoji17] na szczęście nie codziennie, ale aż boli, szczególnie ręce, na stopach nie.

Najdziwniejsze, że jak mi tak ręce puchną to mi cukier skacze a jem to co zawsze [emoji848]

@Góraleczka89 to wszystko zależy co u mojego w pracy powiedzą. Weźmie albo zwolnienie albo ojcowski urlop
 
Nie, mój będzie wykorzystywał urlop ojcowski 7 dni ( jeszcze zalegly za 1 syna) i urlop wypoczynkowy. Ale wiem, że np po cc maż moze dostać l4 na opiekę. Po 1 porodzie pani która dawała nam zaproszenie do urzędu po dokumenty syna pytała czy tata chce zwolnienie na opiekę na mnie.
Właśnie też czytam że po cc to bez problemu wypisują, a po sn różnie bywa i do tego nie zawsze na 14dni. Spróbujemy, zobaczymy [emoji4]
 
reklama
@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?
No mój się właśnie wczoraj pochwalił, że weźmie sobie te dwa tyg. opieki, że nawet w kadrach zlecają itd. tylko nie zagłębiałam się w temat i nie wiem czy rzeczywiście nie jest 80%, a on pewno nieświadomy :angry:
 
Do góry