reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hej [emoji4]
Powiedzcie czy któraś z Was jak ma opuchnięte palce u rak to bolą was kostki? Bo ja mam opuchnięte od kilku dni że jak zginam to czuje że są opuchnięte i bolą kostki mnie w nich [emoji21][emoji21]
Mam tak ale na stopach. Mam bardzo napuchniete zwlaszcza wieczorami. Jak przychodze do domu i sciagam skatpetki tam mam mega slady po nich i bola mnie cale stopy, nie tylko kostki. Mam nadzieje, ze szybko po porodzie wszystko wroci do normy bo ledwo w buty sie mieszcze,hehe
 
Hej [emoji4]
Powiedzcie czy któraś z Was jak ma opuchnięte palce u rak to bolą was kostki? Bo ja mam opuchnięte od kilku dni że jak zginam to czuje że są opuchnięte i bolą kostki mnie w nich [emoji21][emoji21]
Kostki w samych palcach mnie nie bolą, ale z rana odczuwam pewien dyskomfort w stawach (i w nadgarstkach i kostkach). Ale u mnie to raczej nie od opuchlizny, bo jak wstaje to nie mam spychnietych, tylko wieczorem... Chyba ci nie pomoglam:(
 
Ja pewnie tez będę płakać, ze w domu nie będzie położnych
emoji28.png

Teraz z kolei mam inne zmartwienie, jak mała zasnęła po północy tak teraz non stop śpi. Ja wstaje (z bólem ale wstaje) co godzinkę do toalety bo mam problem z oddawaniem moczu - leci kroplami i nie mogę w pełni się wysiusac. A mala ciagle śpi. Slysze co jakiś czas jak wydaje dźwięki wiec chyba wszystko w porzadku, ale ona od 22 nie miala zmienionej pieluszki... pytałam o to położne to mówiły żeby same nie wybudzać i dopiero jak zacznie płakać to wtedy przewinąć. A ona ciagle śpi... A ja bym najchętniej wziela i ją przewinęła i nakarmiła... ale sama sobie nie dam rady jeszcze

zobacz jak to się zmienia...najpierw wisiała na piersi a teraz śpi w nieskończoność dlatego warto dać sobie czas na dotarcie i te pierwsze tygodnie takie są także nie ma co po jakieś akcji czarny scenariusz na przyszłe miesiące pisac jak widać:)

a pieluszkę to zmienisz instynktownie..i za kazdym razem bardziej pewnie także strach musisz przezwyciężyć..im szybciej tym lepiej:)

i jak ktoś napisał..teraz jest najłatwiej i właśnie najlepiej by wszystko ogarnąć :)

no a jak z siusianiem? lepiej. mam nadzieję że powiedziałaś o tym położnej czy lekarzowi
pozatym same powinny pytać

@Ewela2805 no nie strasz !! musisz to sprawdzić imam nadzieję że lepiej się dziś czujesz ale jakby się powtórzyło to po karetke dzwoń że nie masz jak dojechać i z.kim dziecka zostawić itd. kurka mol p
 
Ostatnia edycja:
@Kelyana trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na wieści od Ciebie.

Która to jeszcze miała być dziś z nami?
Najbardziej dobija mnie to że bez sensu muszę tu dziś siedzieć i nie wyjdę pewnie do weekendu do mojej Niuni. Chociaż położna powiedziała mi że mój doktor ma dziś dyżur cały dzień więc może później.... Póki co pozwolil mi zjeść. No i w sumie nie wiem jak on sobie to wyobraża skoro on rano kończy dyżur a obiecał mi że to on mnie będzie ciąl....
 
@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?
 
@Mama Zuzi i Antosia czy przypadkiem coś u Ciebie nie ruszyło? [emoji57]
Kurcze a ja jakoś perfidnie dziś na czuję te bóle miesiaczkowe do tego fale goraca... Wieczorem też trochę męczyło, ale myślę że do niedzieli to muszę wytrzymać a teraz to już sama nie wiem czy to się coś grubszego nie kroi

I jeszcze pytanie mam, czy Wasi Panowie biorą że szpitala zwolnienie na opiekę nad Wami po porodzie?
Mój mąż będzie brał od mojego gina opiekę na mnie ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko cesarki?!
 
reklama
Mój mąż będzie brał od mojego gina opiekę na mnie ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko cesarki?!
Właśnie przeczytałam internety że przy sn też przysługuje, tylko to lekarz decyduję czy taka opieka jest potrzebna i czy w maksymalnym wymiarze 14 dni. Takie zwolnienie może wystawić szpital przy wpisie, lekarz prowadzący ciąże lub rodziny. A po cc jest 100 % płatne? Bo w przypadku zasiłku opiekuńczego jest80%.
 
Do góry