reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Trochę poczytałam ale nie wiem co komu pisać. Widzę, że dużo się dzieje. Biedne jesteście Wy dziewczyny, które już w 40 tygodniu a nic się nie dzieje i te u których się niby rozkręca a niby nie [emoji57] mam nadzieje ze u wszystkich jeszcze nie rozpakowanych mam porod przebiegnie krótko i bez bólu, tego Wam życzę!


U nas wszystko dobrze. Wczoraj kolo 17 wyszłysmy do domu. Docieramy się z Malutką. Z karmieniem narazie w porządku, chociaż mała budzi się często a przy jedzeniu przysypia. Dziś była położna akurat ją karmiłam i powiedziała ze jest ok bo przełyka często a to że je krótko a częściej to się z biegiem czasu ustabilizuje. Dziś przed nami pierwsza kąpiel, pewnie będzie dużo krzyku [emoji16]

JuZ w domciu . wspaniałe:)
nie chcesz poczekać z kąpielą by zachować właściwości mazi na skórze dziecka ?
główkę można umyć by pozbyć się pozostałości po porodzie

i może jednak płaczu nie będzie .. :) może jej się spodoba .:) najwazniejsze by po woli malutka woda polewać na początku i by miała się czego złapać hihi
 
Ja powiedziałam, że nie chcę cesarki w żadnym wypadku. A on powiedział, że w takim razie poleżę sobie kilka dni w szpitalu i zobaczą, jak działa na mnie oksytocyna. Zobaczą. Rozumiesz to? Co ja, królik doświadczalny? Pierwsza ciąża i mam się zniechęcić? Aha...[emoji5]

Bo tak robią, oksytocyna może zadziałać albo nie, skurcze mogą być wystarczające do rozpoczęcia porodu lub nie. Ja miałam wywoływane poród, już prawie miałam wracać na patologie i nagle wody mi odeszły. Zaczelam rodzić.
Gdyby nie to to następnego dnia zdecydowaliby co dalej czy 2 próba z oksytocyną czy cc. To strasznie brzmi, ale tak robią w szpitalach :/
 
JuZ w domciu . wspaniałe:)
nie chcesz poczekać z kąpielą by zachować właściwości mazi na skórze dziecka ?
główkę można umyć by pozbyć się pozostałości po porodzie

i może jednak płaczu nie będzie .. :) może jej się spodoba .:) najwazniejsze by po woli malutka woda polewać na początku i by miała się czego złapać hihi
A kiedy Ty wykąpałaś synka pierwszy raz? Główkę właśnie wczoraj jej przemyliśmy.
 
@ONAONAONA dobrze czytasz. Jestem jego pacjentką prywatnie, a on u nas w szpitalu rzadko bywa i swoje kroi... także butem w twarz. A przy porodzie naturalnym, jak go pytałam, to on raczej nie bywa, zależy jak z grafikiem
emoji4.png

ah temu też uczulona jestem i trzymam rękę na pulsie co do takich lekarzy .. nastawionych wyłącznie na zarobek


A kiedy Ty wykąpałaś synka pierwszy raz? Główkę właśnie wczoraj jej przemyliśmy.
po tygodniu. poczytaj o tym .
 
Wgl pytałam mojego lekarza o ktg jak to jest czy dopiero po terminie się robi czy jak,... A on do mnie ,że on niestety nie ma w gabinecie sprzętu ale jeśli mnie coś niepokoi albo chce to mogę iść do szpitala powiedzieć, że nie czuje ruchów i mi zrobią haha dobry jest no ale nie o to mi chodziło bo tyle to ja wiem [emoji28]
Mi mój lekarz prowadzący zalecił w szpitalu co tydzień po skończonym 38 tygodniu ciąży, ale niektóre szpitale odmawiają, o ile właśnie się nie skłamie, że nie czuje się ruchów. W tym szpitalu, w którym planuję rodzić robią KTG najwcześniej w dniu przewidywanego terminu porodu. W innym szpitalu zrobiłam bez problemu, ale kosztowało mnie to siedzenie 5,5h na izbie przyjęć razem z innymi ciężarówkami...
 
reklama
Dziewczyny, przez te zachcianki ciążowe to przytyje pod koniec jeszcze 5kg. [emoji85]
Tak mnie nachodzi na wypieki ostatnio. W niedziele piekłam drożdżówki z budyniem, dzisiaj babkę marmurkowa i wyszła tak pyszna ze aż się pochwale :D i nie wiem jak to zrobić, żeby nie zjeść całej na raz [emoji28]

IMG_3448.JPG
 

Załączniki

  • IMG_3448.JPG
    IMG_3448.JPG
    245,2 KB · Wyświetleń: 354
Do góry