reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja powiedziałam, że nie chcę cesarki w żadnym wypadku. A on powiedział, że w takim razie poleżę sobie kilka dni w szpitalu i zobaczą, jak działa na mnie oksytocyna. Zobaczą. Rozumiesz to? Co ja, królik doświadczalny? Pierwsza ciąża i mam się zniechęcić? Aha...[emoji5]
To brzmi jak zastraszania i próba wyłudzenia łapówki. Jeżeli ma Cię ciąć w państwowym szpitalu. Powiedz mu w prost, że skoro uważa że powinnaś mieć cc, to niech da skierowanie. Jak on chce je robić to niech wpisze Cię na swój dyżur na cięcie.
Co do porodu sn, to poród odbierają głównie położne. Lekarz przychodzi na sam koniec tylko asystuje. Mój lekarz jest ordynatorem i nawet się nie łudze, że będzie przy porodzie sn. Liczę tylko na to że personel będzie czuł przed nim respekt i będzie o mnie dbał. Tak było teraz jak chodziłam na ktg i jak mnie brali do szpitala. Cały czas mówili do siebie że to ta pacjentka szefa. Szef tak uważa. Szef chce żeby zrobić to. Szef zadecyduje.

Twój lekarz może dostać kasę za cc tylko jeżeli będziesz rodzić w prywatnym szpitalu.
 
reklama
Dziewczyny, przez te zachcianki ciążowe to przytyje pod koniec jeszcze 5kg.
emoji85.png

Tak mnie nachodzi na wypieki ostatnio. W niedziele piekłam drożdżówki z budyniem, dzisiaj babkę marmurkowa i wyszła tak pyszna ze aż się pochwale :D i nie wiem jak to zrobić, żeby nie zjeść całej na raz
emoji28.png


Zobacz załącznik 912262
Mi też ostatnio słodkie bardzo zasmakowało bym jadła i jadła. Zrobiłam blok czekoladowy pełno orzechów,żurawiny i innych bakaliami. Pychotka normalnie. Patrzę na twoje i już bym oczami zjadla



witam. My juz po cc. Julka ma 3,5kg. Ja leze plackiem,jutro rano pionizacja. Mam nadzieje ze juz z kazdym dniem bedzie lepiej. Jestem na przeciwbolowych wiecjest do wytrzymania.Zobacz załącznik 912247
Ale słodka . Odpoczywaj i nabieraj siły na jutro.
 
Ze wzgledu na cukrzyce? Owoce to przecież tez praktycznie sam cukier :D

Oj przepyszna, aż mam ochote zaprosic wszystkich znajomych, zeby spróbowali jak dobra wyszła :D ALe wtedy za mało zostałoby dla mnie 8-)
NIE miałam cukrzycy...
w ciąży miałam mega duża ochotę na owoce jak na słodycze temu tak napisałam ... o słodyczach mogłam nie myśleć :)
zaproś Mnie hahahaha
choć dziś pierwszy dzień gdzie nie zjadłam żadnych ciastek nic ...

no dobra..zrobiłam pierogi z serem i truskawkami na słodko i poszły od razu ...zrobiłam też z kapustą i grzybami ale ja tego nie będę jeść tylko rodzinka
 
witam. My juz po cc. Julka ma 3,5kg. Ja leze plackiem,jutro rano pionizacja. Mam nadzieje ze juz z kazdym dniem bedzie lepiej. Jestem na przeciwbolowych wiecjest do wytrzymania.Zobacz załącznik 912247

Gratuluje!! Śliczna [emoji5][emoji8]

Dziewczyny, przez te zachcianki ciążowe to przytyje pod koniec jeszcze 5kg. [emoji85]
Tak mnie nachodzi na wypieki ostatnio. W niedziele piekłam drożdżówki z budyniem, dzisiaj babkę marmurkowa i wyszła tak pyszna ze aż się pochwale :D i nie wiem jak to zrobić, żeby nie zjeść całej na raz [emoji28]

Zobacz załącznik 912262

O ludu!! Zjadłabym!!!![emoji85][emoji33]
Ja pożeram takie ilości jedzenia ze tę babkę wcisnęłabym na raz Haha [emoji23][emoji28]

@Paulaaa25
U nas w szpitalu przez cały pobyt nie kapali, a i w domu na wizycie położna mówiła zeby codziennie nie kapać, tylko co drugi, trzeci dzień... przez te pierwsze tygodnie tylko[emoji28] pupe przemywać, przebierać czesto wystarczy [emoji16]
 
Gratuluje!! Śliczna [emoji5][emoji8]



O ludu!! Zjadłabym!!!![emoji85][emoji33]
Ja pożeram takie ilości jedzenia ze tę babkę wcisnęłabym na raz Haha [emoji23][emoji28]

@Paulaaa25
U nas w szpitalu przez cały pobyt nie kapali, a i w domu na wizycie położna mówiła zeby codziennie nie kapać, tylko co drugi, trzeci dzień... przez te pierwsze tygodnie tylko[emoji28] pupe przemywać, przebierać czesto wystarczy [emoji16]

“W zasadzie wystarczy kąpiel raz lub dwa razy w tygodniu, pod warunkiem, że myjesz dokładnie okolicę pieluszkową dziecka za każdym razem, gdy coś wyląduje w pieluszce. Konieczne jest codzienne mycie tych części ciała, które szczególnie łatwo pocą się, przetłuszczają lub brudzą, czyli miejsca za uszami, w fałdach na szyi, w pachwinach oraz pod pieluszką”.

Kiedy dziecko zostaje umyte z mazi płodowej, zaczyna się naturalny proces dojrzewania skóry, który polega m.in. na wysuszaniu i złuszczaniu. Nie należy jej wtedy sztucznie nawilżać, ale pozwolić się złuszczyć. W ten sposób wspomagany naturalny proces polegający na tym, że skóra zaczyna produkować własne tłuszcze, niezbędne dla ochrony przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Codzienne dostarczanie skórze tłuszczów z zewnątrz (poprzez oliwienie po kąpieli) powoduje, że skóra coraz bardziej się wysusza. Koło się zamyka i pojawia się potrzeba codziennego oliwienia. Tymczasem naturalną oliwkę wystarczy stosować jedynie raz w tygodniu po kąpieli lub częściej, kiedy masujemy dziecko a następnie kąpiemy je po masażu

Bardzo wrażliwa na działanie kosmetyków jest na przykład główka niemowlęcia. Niektóre produkty, mimo starannego spłukiwania, czasem pozostają w niewielkich ilościach na skórze, a ich nadbudowywanie się prowadzi do ciemieniuchy.



moj mlody konczy sie zluszczac wlasnie ze tak napisze oO
zalezy mi na jego naturanym plaszczu lipidowym wiec tez nie rozpedzam sie co do codziennego mycia .. tym bardziej wlasnie w tych pierwszych tyg.
Edytka co to za szpital? to by znaczylo ze w Polsce odchodza od mycia od razu po porodzie???
 
ZJADLABYM ! Choć już urodziłam haha [emoji7] Masz może jakiś sprawdzony przepis?
Tę robiłam w thermomixie akurat, mogę podać Ci składniki i pewnie na to samo wyjdzie jak je zrobisz normalnym mikserem :)
Ale taka najważniejsza ogólnie zasada do babek to żeby wszystkie składniki były w temperaturze pokojowej :)

NIE miałam cukrzycy...
w ciąży miałam mega duża ochotę na owoce jak na słodycze temu tak napisałam ... o słodyczach mogłam nie myśleć :)
zaproś Mnie hahahaha
choć dziś pierwszy dzień gdzie nie zjadłam żadnych ciastek nic ...

no dobra..zrobiłam pierogi z serem i truskawkami na słodko i poszły od razu ...zrobiłam też z kapustą i grzybami ale ja tego nie będę jeść tylko rodzinka

Już mi się myli, która tu z dziewczyn miała cukrzyce, a która nie :)
Mnie z kolei bardziej ciągnie niestety do słodyczy, w z owoców to miałam straszna fazę na truskawki, a teraz codziennie muszę zjeść minimum jedno jabłko :)


@justyna90m
Gratulacje!! I jaka śliczna mała! A jakie długie rzęsy! [emoji7]
Daj proszę później znać jak przebiegła u Ciebie pionizacja :)
 
reklama
“W zasadzie wystarczy kąpiel raz lub dwa razy w tygodniu, pod warunkiem, że myjesz dokładnie okolicę pieluszkową dziecka za każdym razem, gdy coś wyląduje w pieluszce. Konieczne jest codzienne mycie tych części ciała, które szczególnie łatwo pocą się, przetłuszczają lub brudzą, czyli miejsca za uszami, w fałdach na szyi, w pachwinach oraz pod pieluszką”.

Kiedy dziecko zostaje umyte z mazi płodowej, zaczyna się naturalny proces dojrzewania skóry, który polega m.in. na wysuszaniu i złuszczaniu. Nie należy jej wtedy sztucznie nawilżać, ale pozwolić się złuszczyć. W ten sposób wspomagany naturalny proces polegający na tym, że skóra zaczyna produkować własne tłuszcze, niezbędne dla ochrony przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Codzienne dostarczanie skórze tłuszczów z zewnątrz (poprzez oliwienie po kąpieli) powoduje, że skóra coraz bardziej się wysusza. Koło się zamyka i pojawia się potrzeba codziennego oliwienia. Tymczasem naturalną oliwkę wystarczy stosować jedynie raz w tygodniu po kąpieli lub częściej, kiedy masujemy dziecko a następnie kąpiemy je po masażu

Bardzo wrażliwa na działanie kosmetyków jest na przykład główka niemowlęcia. Niektóre produkty, mimo starannego spłukiwania, czasem pozostają w niewielkich ilościach na skórze, a ich nadbudowywanie się prowadzi do ciemieniuchy.



moj mlody konczy sie zluszczac wlasnie ze tak napisze oO
zalezy mi na jego naturanym plaszczu lipidowym wiec tez nie rozpedzam sie co do codziennego mycia .. tym bardziej wlasnie w tych pierwszych tyg.
Edytka co to za szpital? to by znaczylo ze w Polsce odchodza od mycia od razu po porodzie???
Tak tak, w Polsce też powoli zaczęli odchodzić od tego! Słyszałam od kilku znajomych, nie wiem na ile jest to stosowane na szerszą skalę.
Mi też tu powiedzieli żeby nie kąpać przez ok tydzień, i się stosowałam. Przemywalam tylko wacikami I woda tylek I co wrażliwsze punkty. I nic się nie stało, pepuszek odpadł w 4 dobie chyba. Jachu się luszczyl pięknie, skorzystałam z zaproszenia na lekcje masażu bobasa i masowalam też po kąpieli zawsze, z odrobiną oliwy z oliwek [emoji6]
 
Do góry