reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Weronikakrz to pchamy dzis razem mowisz ;)

Wody odeszly, rozwacie 4 paluchy, skurcze regularne i tez siedze na pileczce, ale juz w centrum. Miala mnie do domu puscic, ale w zwiazku z tym ze w godzine sie tak posunelo to zostalam. Na razie nie boli jakos bardzo, albo nie czuje ;)
Trzymam kciuki :) i powodzenia
 
reklama
Dla mnie chyba jednak pierwszy najgorszy. Ostatnio o tym z mężem rozmawiałam. Miałam wstręt do większości potraw, wszystko mi śmierdziało, było mi niedobrze. A do tego świrowałam i się zamartwiałam czy wszystko będzie ok, cackałam się z sobą, panikowałam z byle czym. Dopiero po badaniach genetycznych się uspokoiłam. No a jak ruchy się pojawiły to już w ogóle na lajcie ;)
Miałam podobnie w I trymestrze. Mdłości i ten niepokój czy wszystko z dzieckiem jest dobrze. Psychicznie pierwszy na pewno był gorszy. Fizycznie nie umiem zdecydować ;)

Serio ja już i psychicznie i fizycznie nie daje rady niemoge normalnie funkcjonować [emoji26] [emoji26]
Mówia że 3 ciąża to poród lżejszy itd ja już chyba że 3 tygodnie mam nieregularne skurcze codziennie i przechodzi
Może poród lżejszy, ale takie skurcze chyba są częstsze w kolejnych ciążach, tak słyszałam :( oby chociaż sam poród był dla Ciebie lekki...
 
Dziewczyny, a jak odczuwacie bol krocza?
W ostatnich dniach coraz bardziej mi dokucza, myślałam ogólnie ze to normalne, ale teraz czytam ze ten bol jest najczęściej podczas wstawania, chodzenia itp, a mnie krocze najbardziej boli jak leżę... czasami tak ze nie mogę nóg oddzielić od siebie albo ogólnie zmotywować się do wstania. Jak chodzę to jest mniej uciążliwy niż podczas leżenia.
Nawet nie umiem dokładnie opisać tego uczucia i dokładnie go zlokalizować. Np teraz leżąc na prawym boku odczuwam go po lewej stronie i to takie rozpierajaco-kłujące uczucie. Ma któraś z was podobnie?
 
@ONAONAONA tez mi sie wydaje to sensowne, ze jednak chwile sie czeka z tym szczepieniem, tylko zastanawialam sie jak to wyglada czasowo i „technicznie”. Trzeba dzidzia zarejestrowac, pozniej w przychodni zapisac i reszta juz pewnie listownie przyjdzie ?? Malzonek bedzie mial dwa tygodnie to obleci to zgloszenie i wszystkie inne formalnosci. Mamy tez paszport w konsulacie starszego do odebrania, to moze odrazu zlozymy wniosek dla mlodszego, a w miedzy czasie angielski wyrobimy. Dobrze, ze wiekszosc to online badz tel ;)
A Wy jak z rejestracja w PL, umiejscawiacie akt w pl urzedzie ??

tez myslimy wyrobic brytyjski paszport
co do zapisu do gp to health visitors miala to zalatwic , w pn znow przyjdzie to dopytam o wszystko bo ostatnio w ogole o tym zapomnialam ale jak cos to i tak mialam dzwonic do przychodni bo powiem ci ze niby mam doswiadczenie to jednak 9 lat minelo hahahahaha co do tego etapu zapisywania wiec sie przedawnilo:p
i mysle ze tak , ze beda listy przychodzic co do wizyt szczepien
wszystko sobi niedlugo przypomne:)

ale tym sie nie martw, beda panie przychodzic do domku jak urodzisz i one ci wszystko pomoga ogarnac:) i wszystko sie szybko da azalatwic

powodzenia co do porodu!!!
przy 4 cm rozwarcia mowisz ze malo cos czujesz a ja przy 3 cm oddychac nie moglam z bolu hehe szczescie rozwarcie szyo postepowalo bo za 1h juz mialam 7cm

tez myslalam o wannie ahh ale przypomnajac sobie ze ciagla zmiana pozycji dla mnie byla katorga to sie nad tym nie rozkminialam ..i tak bylo... ledwo dotarlam na sale porodowa i od rau jedna pozycje przybralam hehe tym bardziej w czasie kiedy skurcze byly co chwila i b, intensywne

dzis kompletnie zapomnialam ze mialam sie z mlodym wybrac do bibliotkei na wazenie


@Weronikakrz ja tez mnostwo mialam dzien w dzien ytych skurczy przepowi. takze tez nie raz mialam ich dosc a szczegolnie tego twardnienia brzucha wrrr... pod koniec to coraz czesciej i czesciej irytacja

wydaje mi sie ze jestes coraz blizej:)
 
Hej. Ja też dzisiaj po wizycie. Ogólnie to wszystko poszło w dół. Moja waga, hemoglobina, do tego bakterie w moczu.... Dzisiaj 33+3, a moja Lena nie chce się obrócić :-( niby ma jeszcze czas, ale Pani doktor powiedziała, że mam mały brzuch, Lena ma mało miejsca i może być jej już ciężko się obrócić. Jestem trochę zalamana, bo nawet przez chwilę podczas ciąży nie pomyślałam o cesarce. Kolejna wizyta 19listopada, zobaczymy... powodzenia dla rodzących mam :-)
 
Dziękuje dziewczyny za wsparcie! Męża odesłali bo nie ma wolnej sali porodowej więc leże w zabiegowym a podobno do rana nic nie ruszy wiec ma przyjechać rano [emoji849] na porodówce jest nas 4 albo 5 z balonikiem więc jak wszystkie tu jutro ruszymy to będzie grubo [emoji23]
 
tez myslimy wyrobic brytyjski paszport
co do zapisu do gp to health visitors miala to zalatwic , w pn znow przyjdzie to dopytam o wszystko bo ostatnio w ogole o tym zapomnialam ale jak cos to i tak mialam dzwonic do przychodni bo powiem ci ze niby mam doswiadczenie to jednak 9 lat minelo hahahahaha co do tego etapu zapisywania wiec sie przedawnilo:p
i mysle ze tak , ze beda listy przychodzic co do wizyt szczepien
wszystko sobi niedlugo przypomne:)

ale tym sie nie martw, beda panie przychodzic do domku jak urodzisz i one ci wszystko pomoga ogarnac:) i wszystko sie szybko da azalatwic

powodzenia co do porodu!!!
przy 4 cm rozwarcia mowisz ze malo cos czujesz a ja przy 3 cm oddychac nie moglam z bolu hehe szczescie rozwarcie szyo postepowalo bo za 1h juz mialam 7cm

tez myslalam o wannie ahh ale przypomnajac sobie ze ciagla zmiana pozycji dla mnie byla katorga to sie nad tym nie rozkminialam ..i tak bylo... ledwo dotarlam na sale porodowa i od rau jedna pozycje przybralam hehe tym bardziej w czasie kiedy skurcze byly co chwila i b, intensywne

dzis kompletnie zapomnialam ze mialam sie z mlodym wybrac do bibliotkei na wazenie


@Weronikakrz ja tez mnostwo mialam dzien w dzien ytych skurczy przepowi. takze tez nie raz mialam ich dosc a szczegolnie tego twardnienia brzucha wrrr... pod koniec to coraz czesciej i czesciej irytacja

wydaje mi sie ze jestes coraz blizej:)
Tyle że mnie naprawdę bolą te skurcze i co mam co chwilę dzwonić do szpitala i jeździć poprostu odpuszczam na mężu się wyzywam dziecmi mi ciężko coś porobić bo non stop boli porazka dobrze że chociaż mam pewnośc że w przyszłym tygodniu się urodzi
 
reklama
Hej. Ja też dzisiaj po wizycie. Ogólnie to wszystko poszło w dół. Moja waga, hemoglobina, do tego bakterie w moczu.... Dzisiaj 33+3, a moja Lena nie chce się obrócić :-( niby ma jeszcze czas, ale Pani doktor powiedziała, że mam mały brzuch, Lena ma mało miejsca i może być jej już ciężko się obrócić. Jestem trochę zalamana, bo nawet przez chwilę podczas ciąży nie pomyślałam o cesarce. Kolejna wizyta 19listopada, zobaczymy... powodzenia dla rodzących mam :-)
Może jeszcze się obróci, a jak będzie konieczność cesarski to dla dobra Małej [emoji8][emoji8] Będzie dobrze!! No ale trzymam kciuki aby się obróciła
 
Do góry