reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@ONAONAONA tez mi sie wydaje to sensowne, ze jednak chwile sie czeka z tym szczepieniem, tylko zastanawialam sie jak to wyglada czasowo i „technicznie”. Trzeba dzidzia zarejestrowac, pozniej w przychodni zapisac i reszta juz pewnie listownie przyjdzie ?? Malzonek bedzie mial dwa tygodnie to obleci to zgloszenie i wszystkie inne formalnosci. Mamy tez paszport w konsulacie starszego do odebrania, to moze odrazu zlozymy wniosek dla mlodszego, a w miedzy czasie angielski wyrobimy. Dobrze, ze wiekszosc to online badz tel ;)
A Wy jak z rejestracja w PL, umiejscawiacie akt w pl urzedzie ??

Pamiętam mąż jechał do urzędu wyrobił akt potem z aktem pojechał wyrobić kartę NFZ i tyle.Do lekarza oczywiście jeszcze zapisać.Jak pamiętam nie ma tego dużo do załatwiania chyba że coś pominęłam.
 
reklama
Ja już po wizycie [emoji4] mamy dziś 37+2 i Synek waży 2800g wiadomo jakiś tam margines błędu jest ale mam nadzieję, że jak się urodzi to tak maks 3500g będzie miał, szyjka miękka, Doktor powiedziała że na jeden palec, ale pytanie czy rozwarcie czy jak? Pewnie tak, z tego zmęczenia i ospałości nie zapytałam. Mówi, że generalnie duży nie jest i w brzuszku jeszcze miejsce ma, to akurat czuję bo się cały czas obraca i wierci [emoji4] główką do dołu, już raczej nie ma szans się obrócić, bo jest dość nisko. Pięknie się nam pokazał [emoji4] buźkę było widać, raczki i nóżki, no i oczywiście swoją męskość musiał zaprezentować [emoji23] teraz wizyta u diabetologa, zobaczymy co powiedzą, kiedy do szpitala, żeby ewentualnie umawiać termin kolejnej wizyty.
 
To dobrze, super, że Ty się lepiej czujesz!
W końcu jakaś normalna osoba w tym szpitalu, mam nadzieję, że naświetlanie szybko pomoże!
Przytargala mi ta polozna laktator, zebym sprobowala sciagnac swoje mleko i dać malemu, bo niespokojny w inkubatorze i ciagle by wisial przy cycu. Uciagnelam az 10ml z obu piersi.
 
Przytargala mi ta polozna laktator, zebym sprobowala sciagnac swoje mleko i dać malemu, bo niespokojny w inkubatorze i ciagle by wisial przy cycu. Uciagnelam az 10ml z obu piersi.

To i tak super wynik jak na 1 raz, musisz przyzwyczaić piersi do odciągania. Jezeli chcesz dawać swoje z butelki powinnaś odciagać regularnie, po każdym karmieniu małego. I tak z odciągania na odciaganiem będzie coraz więcej w butelce
 
Przytargala mi ta polozna laktator, zebym sprobowala sciagnac swoje mleko i dać malemu, bo niespokojny w inkubatorze i ciagle by wisial przy cycu. Uciagnelam az 10ml z obu piersi.
Mi powiedziała pielęgniarka aby podać smoczek na czas naświetlania. Więc podałam i Antoś ładnie się opalał. U nas w szpitalu mieli też takie specjalnie kamizelki do naświetlania. Dziecko się w to ubierało i cały czas mogło być przy matce. My się akurat nie załapaliśmy.
Wiem, że smoczek może zburzyć laktację, ale uważam że to kwestia indywidualna.
 
Mi powiedziała pielęgniarka aby podać smoczek na czas naświetlania. Więc podałam i Antoś ładnie się opalał. U nas w szpitalu mieli też takie specjalnie kamizelki do naświetlania. Dziecko się w to ubierało i cały czas mogło być przy matce. My się akurat nie załapaliśmy.
Wiem, że smoczek może zburzyć laktację, ale uważam że to kwestia indywidualna.
U nas maly nie chce smoczka,bo tez byla proba.
 
reklama
Do góry