reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Aaa no to widzisz, ja jestem w 32+7 (33+0) CHYBA bo według usg patrzę co mi przybliżył poród na 18/11.. 34 tydzień to już i ja bym była spokojniejsza :-*

Mi nie pozwolili patrzeć na usg. Wg Om mam 33+5 dzisiaj, jak trafiłam do szpitala było 33+2. Wg usg dzidzia o 3 dni starsza, ale lekarz mówi, że to nie do końca może być miarodajne, bo np. mój Mąż ma 1,9 i Młoda może np. mieć po prostu dłuższe nogi...
 
reklama
Mój mnie chyba tak mocno naparza główką, aż mnie psioszka w środku boli i dość mocno boli. Nieprzyjemne uczucie...


Jak się czujesz? Martwią mnie jakoś twoje bole tam, na dole.. szczególnie po tym odejściu czopa [emoji53] już nic nie boli?

Ja tam chciałabym do 11.11 chociaż donosić [emoji85]ale powoli brzusio mi się obniża. Sama to widzę i rodzinka też. Mnie dzieciątko kopie po żebrach lub po boku wiec raczej dalej główka w dole [emoji4]

Jestes pewna, że sie obniżył? Możesz włożyć więcej palców - rękę między piersi a brzuch niż wcześniej? Mi sie opuścił w 36 tygodniu w 1.ciazy, a tydzień pózniej urodziłam. Ale to była taka zmiana, ze wszyscy widzieli- nawet fryzjerka, która pierwszy raz na oczy mnie widziała z takim brzuchem powiedziało, że hoho, brzuch niziutko.. ja się śmiałam, ze jeszcze czas mam i wydaje jej sie. Moje siostry to widziały, i obce baby, choć ja szczerze to nie [emoji5][emoji23]
Także, uwazaj na siebie.. ponoć na dwa tygodnie przed porodem się obniża- plus minus... porównywałaś sobie swoje zdjęcia brzuszka?

Hej ho
Ja właśnie wróciłam z kina byłam na KLER
SZTOSIK
ale oprócz tego to powiem wam że idąc do kina musialam sie co 3 kroki zatrzymywać mialam taki ból i skórcze że mnie z nóg ścinało
Naprawde ostro koleżanka już mnie do szpitala chciala wieźć a ja stwierdzilam ze zobacze jak nie minie za godzine to dopiero. I tak kupilysmy bilety wrocilysmy do domu poleżalam z godzine i przeszlo.
Ufff
Poszlysmy wiec na film . prze kozak
Pierwszy raz kupilam bilety od konika bo w kasie od tygodnia nie bylo juz biletow na premiere
Bóle mi przeszły ale o zgrozo boli mnie gardlo i ucho..o matulu bede chora
Wypijam herbatke i pod koldre
Śpię dzis u rodziców bo do synka przyjechal tata i maja męski wieczór.

I jak się czujesz? Skurczy nie ma?
A gardło i ucho? Przeszło? [emoji53]

Dzięki kochana, ale ja mam chyba jakiś błąd w aplikacji. Bo oczywiście do tego momentu jest ok, a potem odsyła mnie do ustawień prywatności i już się zacina.

Później Was będę spamować ;)

Balonsbalons, kiedy masz wizytę u lekarza?
Po moich doświadczeniach, nie ignorowalabym takich skurczy, może mały schodzi na dół.

Tam w ustawieniach prywatności masz zdjęcia - i przy apce BB pewnie masz Wył.- zamiast zapis i odczyt, cos takiego pewnie [emoji5][emoji106]
Jak się czujesz z Jasiem?

Dziewczyny od kilku dni boli mnie glowa wczoraj na wieczor zrobila mi sie opryszczka [emoji21] i w dodatku jestem zla bo jedyna kurtka w jaka sie jeszcze zmieszcze to plaszcz zimowy... a mamy dopiero pazdziernik wiwc przydala bu sie kurtka tak na jesien.... Chcialam kuoic ale drogie sa... ja z roz L tetaz mam co najmniej xxl [emoji38] I co ja z tym pozniej zrobie... kurtka za 100 zl albo i wiecej na 2 miesiace a szkoda mi kasy bo za te pieniadze moge kolejna rzecz malemu kupic albo starszemu synowi....

A jakiś secondhand? Albo bluza męża i na to kurtka? Poza tym za miesiąc może będziesz już mogła ubrać zimową kurtkę, z tą pogoda nic niewiadomo [emoji85]
Ja chodzę w dwóch kurtkach na zmianę, w których sie jeszcze normalnie dopinam.. na 3 tygodnie starczy.. a pózniej coś wymyślę [emoji106][emoji16] a moze akurat urodzę i problem z głowy [emoji16]


Gdyby ktoś był zainteresowany przygotowaniem krocza do porodu poprzez masaż, to przypominam, że 34 tydzień to odpowiednia pora żeby zacząć :)

Jak szyjka miękka i główka bardzo nisko to tez można? Czy tylko przy twardych i zamkniętych szyjkach?
W 1.ciazy nie robiłam i było ok[emoji106]

Witajcie Kochane Mamusie. Witam się z mamami które doszły do grupy. Gratulacje i buziaki dla pierwszego maleństwa ;) Trzymam mocno kciuki za dziewczyny które są w tej chwili w szpitalu :)Przyznam że jak czytałam ostatnie Wasze posty co się dzieje to aż się troszkę wystraszyłam. Nie pisałam bo ciągle coś w pracy długo się siedziało,syn do przedszkola chodzi to jak człowiek z rana zaczął to wieczorkiem padał. Od poniedziałku zaczynam l4 więc myślę że teraz czas na przygotowania :yes: Postarałam się nadrobić troszkę czytania ktoś z mam pytał kto jest z BB zgłaszam że ja:tak:Pamiętam temat mebli Klupuś,mam łóżeczko kupione 2015 biało-sosnowe zajączek stoi sobie cały czas kolor nadal bialutki a co do wykonania brak zastrzeżeń. Postaram się i myślę że będę już z Wami na bieżąco brała aktywny udział forumowy :wink:
Ostatnie badanie miałam 33t6d mały waży 2kg a tak wszystko ok:)

Gratuluje zdrowego i już dużego synka [emoji5][emoji106] ja tez w poniedziałek ruszam z przygotowaniami na poważnie [emoji106][emoji16]
 
Aaa no to widzisz, ja jestem w 32+7 (33+0) CHYBA bo według usg patrzę co mi przybliżył poród na 18/11.. 34 tydzień to już i ja bym była spokojniejsza :-*

Mi nie pozwolili patrzeć na usg. Wg Om mam 33+5 dzisiaj, jak trafiłam do szpitala było 33+2. Wg usg dzidzia o 3 dni starsza, ale lekarz mówi, że to nie do końca może być miarodajne, bo np. mój Mąż ma 1,9 i Młoda może np. mieć po prostu dłuższe nogi...

Dziewczyny nie patrzcie na te „nowe” terminy porodu. Usg chyba automatycznie to liczy, ale to w ogole bez sensu i sorry za określenie- z dupy wzięte [emoji5] porodu nie zmienia sie wg pomiarow dzieci, bo różnie rosną, maja własne tempo i są większe i mniejsze dzieci. Termin jest z OM albo z usg genetycznego w 12-13 tygodniu i koniec. Gdybym tak na to patrzyła jak wy to moje dziecko ze swoją wagą wg pomiarów - termin porodu przesunąłby sie chyba o 2 tygodnie a nie dni [emoji33][emoji23] a Karolinie czy Sarze to nie wiem... o 3???albo 4???? Także wazne jest czy bobasy zdrowe i przybierają [emoji106][emoji16]
 
Dlatego ja swoją kocicę wysterylizowałam :) Jednak głównie ze względów zdrowotnych - sterylizacja zapobiega rozwojowi niektórych nowotworów.


Mi też szkoda pieniędzy, w płaszcz się mieszczę, ale ledwo, ledwo. Pocieszam się tym, że już niewiele zostało do rozwiązania i jakoś przecierpię :) A że właśnie poszłam na L4 (już rodzina na mnie krzywo patrzyła, że tak się "poświęcam" pracy), to nie muszę się jakoś szczególnie ładnie ubierać.
Ja mam kotkę przybłędę i pierwsze co zrobiłam to sterylizacja mimo że kotka z domu nie wychodzi. Też mi się wydaje to lepsze dla zdrowia.
 
Ja mam kotkę przybłędę i pierwsze co zrobiłam to sterylizacja mimo że kotka z domu nie wychodzi. Też mi się wydaje to lepsze dla zdrowia.

Ja jak miałam kotkę to dawałam jej tabletki anty [emoji23][emoji85] grunt to świadoma seksualność [emoji23][emoji23]
 
Dziewczyny nie patrzcie na te „nowe” terminy porodu. Usg chyba automatycznie to liczy, ale to w ogole bez sensu i sorry za określenie- z dupy wzięte [emoji5] porodu nie zmienia sie wg pomiarow dzieci, bo różnie rosną, maja własne tempo i są większe i mniejsze dzieci. Termin jest z OM albo z usg genetycznego w 12-13 tygodniu i koniec. Gdybym tak na to patrzyła jak wy to moje dziecko ze swoją wagą wg pomiarów - termin porodu przesunąłby sie chyba o 2 tygodnie a nie dni [emoji33][emoji23] a Karolinie czy Sarze to nie wiem... o 3???albo 4???? Także wazne jest czy bobasy zdrowe i przybierają [emoji106][emoji16]
Ale u mnie właśnie się nie zmienia [emoji23] jak na pierwszym USG wyznaczył 30.10 tak na każdym kolejnym wychodzi 30.10 a dziecko duże jak do porodu [emoji23]
 
@Ewelina2805 musisz troszkę wyluzować, wiem że łatwo mówić, ale dobre psychiczne samopoczucie też dużo daje...

@Dita_333 tak troszkę się obniżył, nie jakoś mocno. Wcześniej miałam bardzo wysoko aż byłam w szoku. Teraz tak jakby się wyciągnął w dół, pod biustem mam ciut więcej miejsca. Wcześniej pod brzuszkiem miałam takie równe ścięcie, teraz tego nie ma, trudno mi to wyjaśnić... muszę troszkę tempa zwolnić, bo naprawdę ostatnio poszalałam[emoji85]
 
reklama
Ale u mnie właśnie się nie zmienia [emoji23] jak na pierwszym USG wyznaczył 30.10 tak na każdym kolejnym wychodzi 30.10 a dziecko duże jak do porodu [emoji23]

Nie zmienia, bo pewnie ci nie mówi [emoji106] tak jak mi [emoji5] cały czas mam stały termin obojętnie czy bobas większy czy mniejszy - to termin porodu ten sam [emoji33][emoji16] taka tajemnica [emoji85]ale wiem, że są lekarze co zmieniają- czy mówią o innej dacie.. moja koleżanka z pracy co chwile zmieniała datę porodu swojej synowej [emoji85]w końcu sie pogubiłam na kiedy miała... i wychodziło jej tydzień przed terminem, kilka dni- rożnie... Zawsze przed bo niby większe dziecko [emoji5]urodziła 8dni po terminie [emoji33][emoji85]
 
Do góry