reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja jestem tydzień po tobie a widziałaś dwie fasolki bo u mnie mówił że coś widać Ale to może być syndrom znikajacego blizniaka mam czekać do 9 kwietnia

A Ty masz dzieci czy to pierwsze

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie bylo juz wyraznie widac ze sa dwie fasoleczki. Dostalam zdjecie do domu ale z tego wszystkiego zostawilam je tam
Mam w domu 1,5 rocznego synka

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej, nie wiem czy nie za szybko ale dołączam do Was.
Mam na imię Iza, mam 38 lat, 12 letnią córkę.
Wczoraj zrobilam test // i bhcg ok.400. Wychodzi 4t2d.
Mam za sobą już dwa poronienia 7lat temu i 2,5 roku temu. Mam nadzieję że do trzech razy sztuka.
Z wizytą poczekam do przyszlego tygodnia bo z doświadczenia wiem że we wczesnej czasem nic nie widać a jednak chciałabym coś zobaczyć

Czesc Iza,
Ja jestem troche mlodsza (33 lata) i to moja pierwsza ciaza, ale jestesmy w niemalze tym samym wieku ciazy - 4t3d u mnie :) Ja zapisalam sie na pierwsza wizyte wstepna 29/03, ale Panie w przychodni zapowiadaly ze raczej jeszcze nic nie bedzie widac. Jak to jest z Twojego doswiadczenia? Mozna cos tak szybko dostrzec na USG? Od razu dodam, ze zapisalam sie tak wczesnie ze wzgledu na moje ubezpieczenia - musze dostac zgode lekarza, zeby ubezpieczyciel pokrywal koszty wszystkich wizyt i badan. Ale moze przy okazji stres oczekiwania na jakiekolwiek informacje nieco sie zmniejszy u mnie - jestem potwornym nerwusem i 3 tygodnie to dla mnie jak wieczność
Trzymam za Ciebie i wszystkie inne dziewczyny kciuki!
 
Zwolnilam sie wczesniej z pracy haha

Zocha zazdroszcze heheh bedzie dobrze..bedziesz miec dzieci toczka w toczke:):):):) trzymam kciuki by wszystko bylo ok
Weronika i za Ciebie kciuki rowniez trzymam:)
 
Nie wiem co to znaczy wiem tylko ze to nie jest dobrze. I ze w 32 tyg cesarka czyli we wrzesniu. Lekarz mi powiedzial ze nie poprowadzi tej ciazy bo sie boi. I ze mam sie nastawic na walke

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Szczerze to dupa wołowa nie lekarz jak tak na wstępie Ci powiedział. Ja bym poszła do innego, doświadczonego lekarza.
Gratuluje i trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze ! :)
 
Hej dziewczyny.
Widze duzo mam dzisiaj dołączyło. To fajnie :) i jeszcze takie wiesci o blizniakach. Super. Bedzie dobrze ;) a co do lekarza mysle ze to lepiej jak sam przyznaje ze nie czuje sie na silach zamiast uczyc sie na bledach na twojej ciazy. Takie moje zdanie

A ja leze sobie pod kroplowka na otolaryngologii :unsure: miala znowu te zawroty glowy z wimiotami i szumem ale tym razem trwaly prawie 5 godzin :szok:
Wyglada na to ze w tej ciazy bedzoe grane l4 od poczatku
 
Kurcze, brzmi powaznie. Mam nadzieje, ze wszystko skonczy sie dobrze :*

4c3tskjo983508q9.png

@Zochaa90 Lekarz mógł mieć faktycznie rzadko takie przypadki bo to dosłownie mówimy o małych procentach ogólnych urodzeń. Czasem takimi przypadkami zajmują się nawet specjaliści, którzy wiedzą co i jak. Lekarz nie chciał Ci pewnie za dużo mówić, żeby Cię nie straszyć niepotrzebnie, ale uprzedzić musiał. I faktycznie lepiej by było, gdybyś poszukała lekarza, który ma w tym większe doświadczenie. Taka ciaża oznacza, że zarodek podzielił się na pół, czyli bliźnięta będą ideeeentyczne. Oprócz tego w łonie matki dzielą wspólny worek owodniowy. Czyli mogą się przytulać, sa obok siebie, ale im starsze... Tym bardziej się bedą kręcić i istnieje ryzyko skręcenia pepowin. Stąd też dużo wczesniejsze rozwiązanie ciąży i czesto przyjmuje sie sterydy na szybszy rozwoj pluc. Dzieci moga tez podbierac sobie pokarm, czyli jedno może miec duzo wieksze szanse na przeżycie. To z takich ciaz biora sie bliznieta syjamskie, gdzie np mają jedno serce lub inna organy/czesci ciała. Choć wcale tak być nie musi :) na pewno bedziesz miec czestsze wizyty i usg zeby na biezaco kontrolowac przebieg. I lekarz dobrze mówi, uczciwie podchodzi do tematu. Jesli ma w tym faktycznje male doświadczenie (bo rzadko trafialyw mu sie podobne przypadki) to może nie być w stanie w odpowiedniej chwili zareagować z leczeniem czy hospitalizacja.. Tak czy inaczej możesz być dumna! :) wyjatkowy przypadek i nie bój sie, tylko dzwoń, pytaj... Może nawet ten lekarz bedzie mógł Ci doradzić kogoś odpowiedniego do prowadzenia ciąży? I nie bój się tego co piszą w Internecie, bo strach ma wielkie oczy :) wiara i spokój:)
 
Dzieki za slowa wsparcia.
Mniej wiecej to samo uslyszalam od lekarza co mi napisalas ale w tym szoku to malo zapamietalam.
Dostalam skierowanie do prowadzenia ciazy az do gdanska i dzisiaj musze tam dzwonic.
Jeszcze jestem w lekkkim szoku... maz dzisiaj wraca. Na razie wie o sprawie pzez telefon ale jestem przekonana ze w nocy nie spal tak jak ja. Czytalam jeszcze ze ta przegroda owodniowa jesf czasami tak cienka ze jej nie widac na usg. Takze mam nadzieje ze moze jedbnak beda 2. Zawsze to chociaz troche lepiej


Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki za slowa wsparcia.
Mniej wiecej to samo uslyszalam od lekarza co mi napisalas ale w tym szoku to malo zapamietalam.
Dostalam skierowanie do prowadzenia ciazy az do gdanska i dzisiaj musze tam dzwonic.
Jeszcze jestem w lekkkim szoku... maz dzisiaj wraca. Na razie wie o sprawie pzez telefon ale jestem przekonana ze w nocy nie spal tak jak ja. Czytalam jeszcze ze ta przegroda owodniowa jesf czasami tak cienka ze jej nie widac na usg. Takze mam nadzieje ze moze jedbnak beda 2. Zawsze to chociaz troche lepiej


Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Będzie dobrze ja od tygodnia mam straszne mdlosci leki niepomagaja idę dziś do rodzinnego lekarza bo od 3 dni nic niejadlam i już niemam sily wstawać ż lozka a muszę iść w poniedziałek do pracy

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Będzie dobrze ja od tygodnia mam straszne mdlosci leki niepomagaja idę dziś do rodzinnego lekarza bo od 3 dni nic niejadlam i już niemam sily wstawać ż lozka a muszę iść w poniedziałek do pracy

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
No moja droga ja tez ciagle wymiotuje i nic nie jem. Ale widzisz z tego wszystkiego nawet nie zdazylam powiedziec o tym lekarzowi zeby mi dal skierowanie na kroplowke

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry