reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Ja na zgagę mam przy sobie miętowki. W 1 ciazy tez pomagało. Teraz tez mam zawsze jakies pod ręka. Wizytę mam w poniedziałek. Cieszę się,ze tak szybko nam to przeleciało,ale zdaję sobie sprawę,ze najdłuzszy jest ostatni miesiąc [emoji5] A więc dziewczyny pełna mobilizacja bo juz blizej niz dalej,a nasze dzieciaczki bedą z nami [emoji5][emoji5] Podejrzewam,ze jeszcze 5-6 tygodni a będziemy podziwiać pierwsze dzieciątka. Mąz od tyg krzyczy zeby sie pakowac do szpitala [emoji5] Czy ktoras z Was zaopatruje sie do szpitala w czopki glicerynowe albo jakies inne,ktore ułatwią pierwsze korzystanie z wc?
 
normalnie jajnik mnie boli, tak ciągnie, ćmi-nie wiem jak to opisać.
Oczywiście brzuch też boleśnie napina się.
Do szpitala tantum rosa nie będę brała, bo u nas dają jakiś specjalny specyfik odkażający do podmywania. Dobrze działa na krocze po porodzie.
Upiekłam dziś murzynka, połowę przełożyłam powidłami, drugą zostawiłam bez kombinacji-dla dzieci. I już prawie go nie ma. Skubany pyszny. I weź tu trzymaj linię hehhehe
Do tego bratowa przyniosła pierogi, mamy rybę po grecku i galaretę z mięsem. Dziś chyba pękniemy heheheh
 
Ja na zgagę mam przy sobie miętowki. W 1 ciazy tez pomagało. Teraz tez mam zawsze jakies pod ręka. Wizytę mam w poniedziałek. Cieszę się,ze tak szybko nam to przeleciało,ale zdaję sobie sprawę,ze najdłuzszy jest ostatni miesiąc [emoji5] A więc dziewczyny pełna mobilizacja bo juz blizej niz dalej,a nasze dzieciaczki bedą z nami [emoji5][emoji5] Podejrzewam,ze jeszcze 5-6 tygodni a będziemy podziwiać pierwsze dzieciątka. Mąz od tyg krzyczy zeby sie pakowac do szpitala [emoji5] Czy ktoras z Was zaopatruje sie do szpitala w czopki glicerynowe albo jakies inne,ktore ułatwią pierwsze korzystanie z wc?
ja nie biorę nic takiego. Jak będzie duży problem to dostaniesz od pielęgniarki czopek lub syrop.
Zgadza się, że jeszcze troche i na forum zaczniemy opisywać swoje porody. Która pierwsza?? :)
 
@Mama Zuzi i Antosia pamiętam co pisałaś, ale zastanawiam się dlaczego Cię boli.
chyba taka moja uroda heheheh, ja ogólnie należę do kobiet, które są w tym miejscu niesamowicie wrażliwe. Od zawsze czułam dyskomfort podczas aplikowania globulek czy tabletek dopochwowych.Teraz już ponad tydzień to robię, więc już mam serdecznie dość. Wizyta 26 września i wtedy zdecyduję czy jeszcze mam aplikować czy już wystarczy.

Przed ciążą nie miałam pojęcia czym jest zgaga ,do tej pory może 3 razy mnie w ciąży dopadła więc nie narzekałam ale od kilku dni łapie mnie parę razy dziennie ,od wczoraj nie odpuszcza wcale. A na dodatek żółć mi się odbija fujjj okropne uczucie [emoji58]macie jakieś domowe sposoby?
Zgaga jest okropna, a jak jeszcze się "ulewa" tą żółcią to już w ogóle doopa blada. Mi pomaga kefir z lodówki, ale tylko na kilka chwil. Warto też zastanowić się nad dietą, czyli czy jesz duże porcję, ostre jedzenie-bo to też potęguję. Lepiej zjeść częściej a mniejsze porcję. Warto spróbować, na każdego działa co innego.

Młody tak mnie w psitkę kopię jakby zaraz miał wystawić jakąś część ciała przez pochwę. Może dlatego mnie ten jajnik tak ćmi - po prostu został mocno skopany
 
Dziewczyny, wszystkim z twardniejacymi brzuchami nakazuje odpoczynek! Bezwzględnie! Większość z nas ma partnerow, którzy tez mogą poogarniac dom i wyprawkę, nie jesteśmy niezastąpione. Można tez poprosić mamę/ koleżankę. Zawsze ktoś pomoże. Mamy zaawansowane ciaze, wiec korzystajmy z naszych przywilejów.

Pisałam już na prywatnym- jestem w domciu, zamieniłam łóżko szpitalne na domowe ;) brzuch ciagle kamień, trochę mnie to martwi, ale skurcze póki co nie bolą. (Tylko szpitalu na ktg miałam nawet 100 i tego nie czułam...)

Dzięki za wypisanie listy do szpitala. Nam na szkole rodzenia tez radzili 2 torby, porodowa i większa na później. Teraz wiem jak to rozłożyć :)
 
@Ewelina1406 mnie ostatnio właśnie w lidlu jakiś pan w kolejce przepuścił w kasie pierwszeństwa, a potem kasjerka powiedziała, że mam nie czekać, tylko podejść do kasy z zakupami, nawet jak już jest taśma zajęta, bo ona kasuje wtedy z drugiej strony ;) całkiem to miłe, za dwa miesiące się nam skończy ;P
a propos tego, przypomniała mi się historia, jak byłam w supermarkecie z siostrą jakieś 3 lata temu, a ona ma taką figurę, że jest ogólnie bardzo szczupła, tylko ma brzuszek i jakaś babka, jak ją zobaczyła, zrobiła awanturę w sklepie, że kasa pierwszeństwa zamknięta, a ciężarna stoi w kolejce. Oczywiście ładnie ją przepuściła przed sobą, ale jeszcze sobie ponarzekała na ten sklep. Moja siostra z pokerową miną podziękowała za gest, a pierwsze, co położyła na taśmie, to było wino :D dobrze, że ta kobieta nie widziała, jak się ze szwagrem dusimy ze śmiechu, bo byłoby jej pewnie głupio :D

Czy któraś z was używała tantum rosa w gotowych pojemnikach i wie, czy można je użyć po otwarciu tylko raz, czy są zakręcane?
 
Dziewczyny, wszystkim z twardniejacymi brzuchami nakazuje odpoczynek! Bezwzględnie! Większość z nas ma partnerow, którzy tez mogą poogarniac dom i wyprawkę, nie jesteśmy niezastąpione. Można tez poprosić mamę/ koleżankę. Zawsze ktoś pomoże. Mamy zaawansowane ciaze, wiec korzystajmy z naszych przywilejów.

Pisałam już na prywatnym- jestem w domciu, zamieniłam łóżko szpitalne na domowe ;) brzuch ciagle kamień, trochę mnie to martwi, ale skurcze póki co nie bolą. (Tylko szpitalu na ktg miałam nawet 100 i tego nie czułam...)

Dzięki za wypisanie listy do szpitala. Nam na szkole rodzenia tez radzili 2 torby, porodowa i większa na później. Teraz wiem jak to rozłożyć :)

Gratuluję wyjścia ze szpitala :)
I popieram!
Moj maz pojechał do pracy, a ja kontra dwa szoguny dziś bez sił ze złym samopoczuciem marze aby była już 20! Niech ten dzień już się skonczy!!
Umieram dziś!!
 
nawet nie wiedziałam, że są takie gotowe tantum rosa w pojemnikach :szok:
Zawsze kupowałam saszetki i rozrabiałam w przegotowanej wodzie, a później się tym podmywałam. Nawet jak jakaś mała infekcja się przyplątała to też :)
 
reklama
Gratuluję wyjścia ze szpitala :)
I popieram!
Moj maz pojechał do pracy, a ja kontra dwa szoguny dziś bez sił ze złym samopoczuciem marze aby była już 20! Niech ten dzień już się skonczy!!
Umieram dziś!!
mój małżon już dziś w domu. Moje dzieci są starsze od Twoich (10 i prawie 7 lat) więc jak się źle czuję i nie ma męża, to już same potrafią wiele przy sobie zrobić. Poza tym mam bardzo wyrozumiałe i uczuciowe dzieciaczki. Mam nadzieję, że im to już zawsze zostanie.
 
Do góry