reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mam cukrzyce ciazowa i jestem juz po konsultacji w szpitalu oraz podpisaniu umowy na opieke z prywatna polozna - szpital ma II stopien i nie robili mi z tego powodu zadnych problemow...

Dzięki za informację. Zgłębię temat jak się okaże, że faktycznie mam cukrzycę.

W najbliższym czasie idę na darmowe eventy dla przyszłych mam. Nie wiem czy słyszałyście i czy są jeszcze miejsca w miastach w Waszych okolicach, ale możecie sobie zerknąć:
Bezpieczny Maluch,Świadoma Mama i MAMAWIE. Nie wiem ile w nich komercji, a ile merytorycznej wiedzy, ale na ten pierwszy liczę najbardziej.
 
reklama
Pytanie dla doswiadczonych mamusiek. Dzisiaj mialam dwie takie same sytuacje. Jedno rano a drugie po poludniu. Ogolnie czuje sie dobrze, ale dzisiaj w pewnym momencie moj brzuch jakby zdretwial i zrobil sie mega twardy. Nie trwalo to dlugo, taka ktotka chwilke. Ale brzusio mialam jak skala. Czy tez tak macie? powinnam sie tym martwic? wizyte mam dopiero na 18 wrzesnia.... Moja siostra mowi, ze to normalne, ze to macica powoli przygotowuje sie do porodu. Slyszalam o skurczach przepowiadajacych, czy nie jest to za wczesnie? to dopiero 27 tydzien...
To normalne, macica ćwiczy.
To skurcze Braxtona Hixa
 
zastanawiam się czy wybrać się na warsztaty z chustonoszenia. Będą organizowane w Radomiu 8 września. Któraś z Was używa bądź będzie używać chusty?
Mam wrażenie, że u mnie się to w ogóle nie przyda, bo nie będę chyba nosiła dziecka po domu w chuście.A może się myle?
Moja młodsza córka była nieodkładalna, 100 razy żałowałam, że nie kupiłam chusty, choć w 2006 były koszmarnie drogie i nie stać mnie było.
Chciałabym nauczyć się chustowania, wtedy ręce wolne i wszędzie można z dzieckiem iść.
 
Dzięki za informację. Zgłębię temat jak się okaże, że faktycznie mam cukrzycę.

W najbliższym czasie idę na darmowe eventy dla przyszłych mam. Nie wiem czy słyszałyście i czy są jeszcze miejsca w miastach w Waszych okolicach, ale możecie sobie zerknąć:
Bezpieczny Maluch,Świadoma Mama i MAMAWIE. Nie wiem ile w nich komercji, a ile merytorycznej wiedzy, ale na ten pierwszy liczę najbardziej.

Byłam na dwóch pierwszych warsztatach.
Bezpiecznego malucha baaardzo polecam, duzo sie nauczylam i bardzo mi sie podobalo! A na Swiadomej Mamie jednak wiecej bylo komercji i w sumie malo stamtad wynioslam, ale byla mozliwosc zrobienia sobie pamiatkowego zdjecia i mam sliczna pamiatke z mezem ;)
 
Witam, nowe litopadówki[emoji847]
Mi też brzunio się napina, ale jest to bezbolesne więc się tym nie przejmuje, a po drugie widzę że każda z nas tego doświadcza więc chyba tak musi być. Ja biorę magnokal 2*1, ale pojawiły się skurcze łydek więc będzie trzeba podkręcić dawkę. Mam wizytę 5.09 to jeszcze spytam gina[emoji6]
Tez bym chciała się nauczyć chustowania i dlatego rozważam szkole rodzenia.
 
Przed chwilą marzyłam bo szczerze to nigdy nie patrzyłam nawet.. Obwód 84cm i dołączam zdjęcie z rana (wiedząc że wieczorem jest zawsze trochę większy.. [emoji7])
Mi się wydaje mały bo księżniczka moja ma już 34cm [emoji4] No ale lekarz mówi że wszystko w porządku więc może po prostu panikuje.. [emoji4]Zobacz załącznik 892349Zobacz załącznik 892350

Jak na skończony 26 czy tam 27 to długość powiedziałabym w normie, czy przeciętna czy średnia - nie lubię słowa przeciętna [emoji848]także uszy do góry [emoji106] a brzuch śliczny, 6cm mniej ode mnie taki malusi się wydaje [emoji7] ja mam rozpoczęty 30 tydzień

Pytanie dla doswiadczonych mamusiek. Dzisiaj mialam dwie takie same sytuacje. Jedno rano a drugie po poludniu. Ogolnie czuje sie dobrze, ale dzisiaj w pewnym momencie moj brzuch jakby zdretwial i zrobil sie mega twardy. Nie trwalo to dlugo, taka ktotka chwilke. Ale brzusio mialam jak skala. Czy tez tak macie? powinnam sie tym martwic? wizyte mam dopiero na 18 wrzesnia.... Moja siostra mowi, ze to normalne, ze to macica powoli przygotowuje sie do porodu. Slyszalam o skurczach przepowiadajacych, czy nie jest to za wczesnie? to dopiero 27 tydzien...
To doświadczyłaś czegoś, czego większość z nas już doświadcza [emoji106] ja już nie pamietam nawet od kiedy[emoji85] macica trenuje przed porodem [emoji58]

zastanawiam się czy wybrać się na warsztaty z chustonoszenia. Będą organizowane w Radomiu 8 września. Któraś z Was używa bądź będzie używać chusty?
Mam wrażenie, że u mnie się to w ogóle nie przyda, bo nie będę chyba nosiła dziecka po domu w chuście.A może się myle?
Jak masz okazję to się nawet nie zastanawiaj! Nie wiesz jakie dziecko ci się trafi, a może akurat ci się przyda [emoji106][emoji5]
 
@springflower Pan Tabletka jest super ;) na fb jest też "Pan Tabletka - dla rodziców", można czasem się poradzić, nie widziałam chyba pytania, na które by nie odpisał ;)

Ja biorę całą litanię leków :( Prenatal Duo, żelazo-Sorbifer x2, wit B12 x3, MaglekB6 x4, czasem no-spa, ale staram się jak najrzadziej, no i jeszcze Luteina x2 ... do tego codziennie szklanka soku z buraka. Już zaczęłam sobie rozkładać leki w takie kasetki, jak mają starsze osoby :biggrin2:

@pollyyoanna sprawdź, czy w tym tranie nie ma przypadkiem wit.A, bo producenci lubią ją dodawać do tranów ;)

@Ewela2805 Witam ;) Piękny masz ten brzusio, ja mam niby 87cm, ale jestem widocznie dużo niższa, bo mój wydaje się być dużo większy ;)

Witam wszystkie nowe Mamy na forum!
Ja już od kilku miesięcy korzystam z organizera na lekarstwa z racji sklerozy ciążowej [emoji85] zdarzało mi się często, że stałam przed tymi wszystkimi tabletkami i nie pamiętałam czy już je dziś brałam czy nie w końcu poszłam do apteki kupiłam tą kasetke i teraz problem z głowy [emoji85] ale czuje się czasami jak starsza pani z tym organizerkiem [emoji23]
 
reklama
Do góry