reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny mam pytanie, pomóżcie. Dostaliśmy od znajomego mojego narzeczonego z pracy trochę ciuszków, pieluszek, prześcieradełka itp. Do tego pożyczyli kołyskę i fotelik. Nie wiem co kupić w podziękowaniu, żeby nie było niezręczenie. Coś słodkiego wydaje mi się chyba zbyt skromne? Dla kolegi zestaw piw plus pokal, ale nie wiem co żonie.

Taaak, ja juz jakies 4 miesiace jestem zaprzyjazniona z igla :)

Na duze cukry po sniadaniu polecam natomiast jajka zamiast wedliny, ja mam zawsze wtedy cukier nizszy o 20-30 niz normalnie (chociaz nie jestem do konca reprezentatywna, bo ja po jedzeniu nie przekraczam nigdy 140 - tylko rano mam klopoty, ale warto sprobowac).
Jako, że zaczynam swoją przygodę z cukrzycą (dostałam glukometr, jeszcze nie mierzyłam), mam trochę pytań. Czy wiesz może, czy w ciązy można pić morwę białą? Kupiłam, bo ponoć dobrze obniza cukier, ale na opakowaniu jest informacja, że nie jest zalecana w ciązy i przy karmieniu.

@Dusia wszystko zależy od ciąży.
Ja czasem jak muszę to częściej chodzę.
Od 3 trymestru niby wizyta co 3 tygodnie.
Zobaczymy jak mi powie.
W tym tygodniu idę, potem 3prenatalne w 30-31tc
Ja nie byłam już 5 tygodni, a 7 tygodnibez usg, prywatnie o dziwo. Zmieniam ostatecznie lekarza i mam nadzieję, że teraz bedzie czesciej, bo z ciekawości umieram!

Ja juz po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia, wszystko trwało jakieś 1.5 godziny. Oprócz mnie i narzeczonego była tylko jedna para i miała być jeszcze jedna pani ale okazało się, że wczoraj urodziła, nie wiem na kiedy miała termin ale chyba trochę wcześniej urodziła. Omawialiśmy kwestie torby do szpitala, kiedy dzwonić do szpitala, kiedy jechać, jak przebiega poród, jakie znieczulenie możemy dostać itp. Ogólnie było przyjemnie, w sumie większość z tych rzeczy już wiedziałam ale nie żałuję że byłam [emoji4]
My idziemy dziś na pierwsze zajecia. Najbardziej boję się, że będą straszyć porodem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam pytanie, pomóżcie. Dostaliśmy od znajomego mojego narzeczonego z pracy trochę ciuszków, pieluszek, prześcieradełka itp. Do tego pożyczyli kołyskę i fotelik. Nie wiem co kupić w podziękowaniu, żeby nie było niezręczenie. Coś słodkiego wydaje mi się chyba zbyt skromne? Dla kolegi zestaw piw plus pokal, ale nie wiem co żonie.


Jako, że zaczynam swoją przygodę z cukrzycą (dostałam glukometr, jeszcze nie mierzyłam), mam trochę pytań. Czy wiesz może, czy w ciązy można pić morwę białą? Kupiłam, bo ponoć dobrze obniza cukier, ale na opakowaniu jest informacja, że nie jest zalecana w ciązy i przy karmieniu.
Może jakiś bon zakupowy do sephory np?:) albo fajny kosmetyk dla żony, ja bym się cieszyła. Zależy czy wiesz coś więcej o niej, jak lubi gotować to coś do kuchni albo książkę z przepisami? Ja często kupuje właśnie bony czy no zaproszenia na jakieś kursy gotowania etc
 
Dziewczyny mam pytanie, pomóżcie. Dostaliśmy od znajomego mojego narzeczonego z pracy trochę ciuszków, pieluszek, prześcieradełka itp. Do tego pożyczyli kołyskę i fotelik. Nie wiem co kupić w podziękowaniu, żeby nie było niezręczenie. Coś słodkiego wydaje mi się chyba zbyt skromne? Dla kolegi zestaw piw plus pokal, ale nie wiem co żonie.


Jako, że zaczynam swoją przygodę z cukrzycą (dostałam glukometr, jeszcze nie mierzyłam), mam trochę pytań. Czy wiesz może, czy w ciązy można pić morwę białą? Kupiłam, bo ponoć dobrze obniza cukier, ale na opakowaniu jest informacja, że nie jest zalecana w ciązy i przy karmieniu.

Nie mam pojecia, nigdy nie slyszalam o piciu morwy :) Wiem za to, ze samo picie duzej ilosci wody troche pomaga...
 
@springflower niestety,ale żadne zioła nie są zalecane w ciąży, ze względu na to, że może i znamy substancje czynne, które wykazują w danym surowcu działanie, ale nie znamy reszty z nich, większość nie została nawet przebadana, więc lepiej nie ryzykować w naszym błogosławionym stanie ;)

@urs o Madalińskiego słyszałam w samych superlatywach ;) ja wybrałam Karową, ze względu na wiele opinii o dobrej neonatologii. Ciekawe czy będą miejsca w tych naszych szpitalach w dniu porodu, moją koleżankę odesłali z dwóch, co prawda nie miała akcji porodowej ale w związku z cukrzycą ciążową musiała pojechać do szpitala w terminie i niestety nie mieli wolnych łóżek...
 
Witajcie dziewczyny :) Przeczytałam chyba wszystko, zapomniałam też wszystko :laugh2:
Ja dzisiaj już w pracy, ale taki zapiernicz, ze dopiero teraz mogłam się odezwać.
Była mowa o cellulitisie, cóż...wolę na tę chwilę na uda za mocno nie zaglądać...:D I jeśli robi się go więcej od zbierania wody w organizmie to ja ja nie narzekam na razie na taki proces...Nic mi nie puchnie i ogólnie czuję się dobrze, ale wiadomo... może jednak się zbiera, a tego nie widzę ;)

Pobyt bardzo udany, pogoda dopisała aż zanadto!:o W poniedziałek było tak gorąco, że powinnam sama sobie medal wręczyć, że tak długo wytrzymałam na plaży... I żeby mnie dobić...pierwszy raz od nie wiem ilu lat, woda w Bałtyku była ciepła :szok: tyle, że jakaś gloniasta....No ale synek popływał na rekinku i ogólnie pokorzystał i z wody i z atrakcji dodatkowych, wiadomo - sponsor rodzice :-p Nie chciałam wracać, ale musiałam.. życie ;)
Podróż zniosłam ok, tam w spacerów nie tak dużo, około 5-6km dziennie, bo pół dnia na plaży...Apetyt dopisywał, to na wagę na razie nie wchodzę :rolleyes:
 
Dziewczyny mam pytanie, pomóżcie. Dostaliśmy od znajomego mojego narzeczonego z pracy trochę ciuszków, pieluszek, prześcieradełka itp. Do tego pożyczyli kołyskę i fotelik. Nie wiem co kupić w podziękowaniu, żeby nie było niezręczenie. Coś słodkiego wydaje mi się chyba zbyt skromne? Dla kolegi zestaw piw plus pokal, ale nie wiem co żonie.


Jako, że zaczynam swoją przygodę z cukrzycą (dostałam glukometr, jeszcze nie mierzyłam), mam trochę pytań. Czy wiesz może, czy w ciązy można pić morwę białą? Kupiłam, bo ponoć dobrze obniza cukier, ale na opakowaniu jest informacja, że nie jest zalecana w ciązy i przy karmieniu.
Ja często w podziękowaniu robiłam kosz np dobry alkohol kawa wino jakieś czekoladki herbata itp kupowałam koszyk wiklinowy szłam do kwiaciarni pani wszystko ładnie zapakowała i problem z głowy możesz np dorzucić jakaś świece zapachową do domu i kupić zabawkę dla ich dziecka albo książkę/bajkę [emoji6]
 
reklama
Dziewczyny tak się zastanawiam nad częstotliwością wizyt . Teraz mam wizyty co miesiąc czy później staną się one częstsze ? Jak tak to jak to powinno wyglądać?
Ja od 23 tc mam wizyty co 3 tyg, teraz wyjątek bo święto i urlop lekarza w jednym. Potem napewno będą co 2 tyg a może nawet i co tydzień... Pamiętam, że w pierwszej ciąży pod koniec właśnie miałam co tydzień, a po terminie codziennie ktg w przychodni...
 
Do góry