reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

W

Z waga chyba mozesz sie wstrzymac i gdyby przybierala za malo to wtedy zawsze mozesz kupić. Ja przy malej mialam wage, ale kupowalam dopiero jak wyladowalysmy w szpitalu, bo nie chciala jesc i nie przybierala. Po wyjściu mialysmy kontrolowac wage, wiec kupilam zeby co tydz ze zdrowym dzieckiem nie latac po przychodniach.

Ja juz dziewczęta po drinku glukozowym, ale zmartwil mnie wynik z glukometru, bo mialam 96 :/ jak mi jeszcze cukrzuca dojdzie to sie chyba załamie.
Nie przejmuj się. Ja miałam wynik z glukometru 95 a z żyły na czczo 79.
Trzymam kciuki za Ciebie.
Wzięłaś sobie poduszkę[emoji13]

Piszesz, że śpiąca się zrobiłaś. Ja też tak na glukozę zareagowałam. Po 2 godzinach jak poszłam na pobranie to przysypiałam na fotelu.
Mój młody też zasnął, a ja jak wróciłam do domu.
Dopiero wieczorem się rozkręciliśmy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie przejmuj się. Ja miałam wynik z glukometru 95 a z żyły na czczo 79.
Trzymam kciuki za Ciebie.
Wzięłaś sobie poduszkę[emoji13]
To troszke spokojniejsza jestem. Nie, ale maja tu krzesla takie obijane to wygodnie :D chociaz do spania by sie przydala. Ale jeszcze 25 minut i koniec :) a glodna juz jak wilk jestem a tu jeszcze muszę leki brać przed jedzeniem z pol godziny :/ ale wzielam sobie ze soba, żeby po ostatnim pobraniu tu lyknac i czasu nie tracic :D
 
Witajcie dziewczyny dotarlismy o 3 rano nogi to mi tak spuchly ze po schodach niemoglam isc ale grunt ze juz w domu i pospalam we wlasnym lozku
Jutro wizyta zobaczymy czy skieruje mnie na glukoze bo mialam robiona w 22 tygodniu ale mam wpisane ze w 27 powtorzyc ze wzgledu na wysokie BMi
Kurcze tego sie obawiam bo nietylko puchna mi stopy ale i rece i twarz zapytam jutro o badanie moczu
 
Ja dostałam fotelik łupinę cybexa i pisałam nawet na wyprawce, że sprawdzałam jak z bezpieczeństwem. I wyszło, że z baza i na pasach jest tyle samo gwiazdek... wiec jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie trzeba, jeśli o wygodę to już inna sprawa. Ja na pewno codziennie nie będę jeździć, tyle co na szczepienia i do sióstr albo ojca, ale wtedy to kwestia zapinania dłużej pasów - te pił minuty czy minuta a nie kilka sekund. No ale ilę czasu będę tą łupiną wozić? A drugi fotelik już normalnie na isofix przypnę i nie będę go wyciągać przecież [emoji5] ewentualnie jeszcze pomyślę, ale nie wiem czy jest sens...
Sprawdziłam Aton M i na stronie sklepu Tosia piszą, że w testach ADAC z pasami ma 4 gwiazdki, a z bazą 5*. Tylko, że ja też nie będę daleko jeździła. Muszę to rozkminić na spokojnie :)

Ja na noc zalewam gorąca wodą suszone śliwki i przykrywam. Rano pije ten „sok” i zjadam śliwki - to na czczo. Po Ok 20 minutach kefir, ewentualnie kefir z płatkami i na mnie to nie działa [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] niby to śmieszne, że mogę zjeść takiego mixa i popić wszystkim i nic, a w skutkach dla mnie tragiczne. Dziś już mniej bolą moje hemoroidy, ale jutro czy pojutrze znowu będę płakać w toalecie i od niwa zacznie się ból. Liczę, że jednak te mikstury zaczną działać jak należy.
Jest jeszcze laktuloza. Ale ja staram się tego nie używać zbyt często, tylko mieć na sytuacje kryzysowe, bo boję się, że przestanie działać. Wg ulotki trzeba wypić 3 łyżki na czczo. No i to nie jest efekt natychmiastowy, może zadziałać dopiero następnego dnia wieczorem. Smarujesz te hemoroidy czymś? Albo jakieś czopki?

Życzę miłego dnia :)
 
Sprawdziłam Aton M i na stronie sklepu Tosia piszą, że w testach ADAC z pasami ma 4 gwiazdki, a z bazą 5*. Tylko, że ja też nie będę daleko jeździła. Muszę to rozkminić na spokojnie :)


Jest jeszcze laktuloza. Ale ja staram się tego nie używać zbyt często, tylko mieć na sytuacje kryzysowe, bo boję się, że przestanie działać. Wg ulotki trzeba wypić 3 łyżki na czczo. No i to nie jest efekt natychmiastowy, może zadziałać dopiero następnego dnia wieczorem. Smarujesz te hemoroidy czymś? Albo jakieś czopki?

Życzę miłego dnia :)

A gdzie znalazłaś, że ma 5gwiazek z bazą? wszędzie gdzie szukam ma 4? ;)
Link do: Test ADAC 2018 wyniki (ranking fotelików)13 tu z bazą i bez 4
Link do: fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wybrane przez użytkownika :: sortowanie wg kryterium grupa tu ocena na 5 ale bez bazy też- ogólne bezpieczeństwo
Link do: Foteliki samochodowe Ranking ADAC 2007-2018
 
Link do: Testy ADAC wyniki październik 2017
Chyba, że źle to interpretuję i powinnam patrzeć na "ocena ogólna"... A nie na "bezpieczeństwo"? Zgłupiałam :baffled:
 
Witajcie dziewczyny dotarlismy o 3 rano nogi to mi tak spuchly ze po schodach niemoglam isc ale grunt ze juz w domu i pospalam we wlasnym lozku
Jutro wizyta zobaczymy czy skieruje mnie na glukoze bo mialam robiona w 22 tygodniu ale mam wpisane ze w 27 powtorzyc ze wzgledu na wysokie BMi
Kurcze tego sie obawiam bo nietylko puchna mi stopy ale i rece i twarz zapytam jutro o badanie moczu

A w poprzednich ciażach też tak puchłas??:hmm:

Link do: Testy ADAC wyniki październik 2017
Chyba, że źle to interpretuję i powinnam patrzeć na "ocena ogólna"... A nie na "bezpieczeństwo"? Zgłupiałam :baffled:

Tak, ocena ogólna to wygoda, instrukcja obsługi i chyba nawet czyszczenie :) a bezpieczeństwo to testy :):cool2: ale szczerze to nie wiem skąd to wzięli bo w tabelkach jest jak ci dałam linki :)
 
Chyba jednak trzeba patrzeć na ocenę ogólną, wtedy zgadza się z tymi tabelkami, gdzie jest szczegółowo wyszczególnione wszystko...Czizez, strasznie ciężko jest być zorientowaną mamą :huh::D
 
reklama
Wiem ale wydaje mi się, że fotelik 9-18 będzie juz w samochodzie cały czas, nie będziemy go wyciągać z Małą także baza chyba nie będzie nam potrzebna.

Niby tak, ale z bazą jest bezpiecznie, ma wysokie noty w adac, łatwo go przenieść do 2 auta (dziadków itd) i ten fotelik następny można zamontować tyłem. A i MC ma dożywotnią gwarancje wymiany w razie wypadku stłuczki itd.
Jak ktoś chce kupić bazę to ta wystarczy na dłużej
 
Do góry