reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

No ja też się wybieram 20 także będziemy mieć dużo wizyt w ten dzień i będziemy mogły sobie ładnie porównać, potem mam już umówioną wizytę na 3 kwietnia.
 
reklama
ciekawa jestem czy na tej pierwszej wizycie co mam na 3.04 w ogóle będę miała usg... z tego co się orientowałam to w luxmedzie nie w każdym gabinecie jest aparat ale teraz jak się zapisywałam przez net to zrobili taki wybór w jakim celu wizyta to może na prowadzenie ciąży mają ten sprzęt... chodziktóraś do luxmedu?
 
Ja tylko powiem co mi powiedziala moja polozna. Ze w tych pierwszych tygodniach najlepiej przyjmowac osobno kwas foliowy i wlasnie polecila mi ten folik mama bo tam jest jeszcze jod i dha. A dopiero pozniej jesli jest taka potrzeba lykac witaminy i tu polecila mi femibion :) no ale najlepiej spytac u zrodla czyli u lekarza co i jak poleca. Niektorzy lekarze w ogole nie zalecaja zadnych tabletek tylko sam kwas foliowy. Najlepiej jak sie doradzicie swojego zaufanego lekarza albo polozna :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
o widzisz. jeśli chodzi o innych specjalistów czy nawet zwykłych internistów to jestem bardzo zadowolona i mamy wszyscy pakiet wykupiony ale jeszcze nigdy nie byłam tam u gina i też tylko o tym czytałam... no nic, zobaczymy jak to będzie ;) o lekarzach też bywają bardzo skrajne opinie ale myślę że lepiej przekonać się na własnej skórze... oby do kwietnia :p
 
Ja tylko powiem co mi powiedziala moja polozna. Ze w tych pierwszych tygodniach najlepiej przyjmowac osobno kwas foliowy i wlasnie polecila mi ten folik mama bo tam jest jeszcze jod i dha. A dopiero pozniej jesli jest taka potrzeba lykac witaminy i tu polecila mi femibion :) no ale najlepiej spytac u zrodla czyli u lekarza co i jak poleca. Niektorzy lekarze w ogole nie zalecaja zadnych tabletek tylko sam kwas foliowy. Najlepiej jak sie doradzicie swojego zaufanego lekarza albo polozna :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Mi lekarz w poprzedniej zalecił Femibion. Bo tam jest zwykły kwas foliowy i ten metylowany- a ten pierwszy ponoć nie każda kobieta przyswaja, ten drugi niby lepszy. Ale tak tylko słyszałam. I właśnie tam jest tez jod i wit.D, no a teraz zima była to ba pewno wit. D sie przyda :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Widac bylo ale tak bardzo bardzo slabiutko , autentycznie w pecherzyku szary zarodeczek .

Naprawdę? Moze słaby sprzęt miał? Ja pamietam, ze serduszko widziałam na drugiej wizycie, bo na 1.za wcześnie poszłam. I normalnie widziałam główkę, raczki, tylko nóżki jak kijanka hehe i w srodku takie mijający punkcik - serduszko właśnie :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chociaż teraz to trochę masówka się zrobiła w luxmedzie. Jak są jacyś "popularni" to też trzeba trochę poczekać :D Powodzenia! Obyś dobrze trafiła :)
na Vip-owskie traktowanie się nie nastawiam ale byłoby miło czuć że lekarzowi zależy a nie to co miała poprzednio na nfz. aż mnie trzęsie na wspomnienie :baffled:
 
No ja też się wybieram 20 także będziemy mieć dużo wizyt w ten dzień i będziemy mogły sobie ładnie porównać, potem mam już umówioną wizytę na 3 kwietnia.

To fajnie, w jednym terminie jesteśmy to dużo sprawozdań będzie ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Myślę, że nie ma co przesadzać z witaminami w pierwszym trymestrze, lepiej zdrowo się odżywiać. Ja w poprzedniej ciąży brałam "Vita-min plus mama" i pan ginekolog powiedział, że za wcześnie i odstawić. No i miałam przekroczoną hemoglobinę w 1 trymestrze hihi ;)

Uwierz . naleze do tych co wiedza co to znaczy zdrowe odzywianie nie od dzis;) a dzieci malpuja co mnie cieszy nie mówiąc juz o Mezu takze u Nas z tym nie ma problemu
Mialam taki etap ze sie wspomagalam mimo wszystko choc wiem ze Wchlanialnosc sztucznych tez ma wiele do zyczenia.
Zastanawialam sie nad tym wlasnie by kupic sam folik z jod i d i tak zrobię

Mi lekarz w poprzedniej zalecił Femibion. Bo tam jest zwykły kwas foliowy i ten metylowany- a ten pierwszy ponoć nie każda kobieta przyswaja, ten drugi niby lepszy. Ale tak tylko słyszałam. I właśnie tam jest tez jod i wit.D, no a teraz zima była to ba pewno wit. D sie przyda :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Sprawdzalam ten femibion i nie wyczytalam ze ma.jod??? Myslalam ze sam 'folik' hmmmm


W ogole ratujcie hahahah
Od kad wróciłam z pracy 17.30 tak gotuje na jutro..mamy gosci o 17.30 a ze bede w domu jutro przed 16 to musze dzis!! A mezu w pracy...jutro na 10 idzie i mi nie pomoże buuuu. Heee
Potem jedziemy na koncert i nasz znajomy zapowiedzial ze jego zona bedzie prowadzic a my bedziemy mogli wypic bo kupil moje ulubione wino oO normalnie bedziemy kombinowac by M dopijal z mojego kielicha haha
 
Do góry