reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny poplakalam się. Lekarka powiedziała że mam bardzo krótka szyjkę i grozi mi przedwczesny poród. Zapisała mi luteine 3 razy dziennie 2 tabletki dopochwowo i kazała leżeć. Zleciła mi jakieś badanie z krwi i kazała przyjść za tydzień. Brzuch mnie już cały boli chociaż już się nie napina. Jak chodzę to każdy krok mnie boli. Jak będzie się dalej napinał tak mocno i czesto jak w nocy to nam jechać na IP.
I teraz najlepsze. Szyjka ma 3,5 cm i tak mam od początku. Więc ona mi się nie skróciła. Ta dzisiejsza doktora pytała mnie czy mój zmarły lekarz mówił że się skraca. Tak samo jak badała mnie tydzień temu lekarka która przejęła pacjentów mojego prowadzącego też mnie o to zapytała.
Nie wiem co mam myśleć i co dalej robić. Nie wiem komu ufać i do kogo teraz chodzić. Strasznie się boję.
 
Dziewczyny poplakalam się. Lekarka powiedziała że mam bardzo krótka szyjkę i grozi mi przedwczesny poród. Zapisała mi luteine 3 razy dziennie 2 tabletki dopochwowo i kazała leżeć. Zleciła mi jakieś badanie z krwi i kazała przyjść za tydzień. Brzuch mnie już cały boli chociaż już się nie napina. Jak chodzę to każdy krok mnie boli. Jak będzie się dalej napinał tak mocno i czesto jak w nocy to nam jechać na IP.
I teraz najlepsze. Szyjka ma 3,5 cm i tak mam od początku. Więc ona mi się nie skróciła. Ta dzisiejsza doktora pytała mnie czy mój zmarły lekarz mówił że się skraca. Tak samo jak badała mnie tydzień temu lekarka która przejęła pacjentów mojego prowadzącego też mnie o to zapytała.
Nie wiem co mam myśleć i co dalej robić. Nie wiem komu ufać i do kogo teraz chodzić. Strasznie się boję.
3,5 to tak mało? Hmmm, ja bym poszła do innego lekarza to skonsultować, może się okazać że niepotrzebnie nastraszyła
 
Dziewczyny poplakalam się. Lekarka powiedziała że mam bardzo krótka szyjkę i grozi mi przedwczesny poród. Zapisała mi luteine 3 razy dziennie 2 tabletki dopochwowo i kazała leżeć. Zleciła mi jakieś badanie z krwi i kazała przyjść za tydzień. Brzuch mnie już cały boli chociaż już się nie napina. Jak chodzę to każdy krok mnie boli. Jak będzie się dalej napinał tak mocno i czesto jak w nocy to nam jechać na IP.
I teraz najlepsze. Szyjka ma 3,5 cm i tak mam od początku. Więc ona mi się nie skróciła. Ta dzisiejsza doktora pytała mnie czy mój zmarły lekarz mówił że się skraca. Tak samo jak badała mnie tydzień temu lekarka która przejęła pacjentów mojego prowadzącego też mnie o to zapytała.
Nie wiem co mam myśleć i co dalej robić. Nie wiem komu ufać i do kogo teraz chodzić. Strasznie się boję.

Konsultacja z innym lekarzem będzie najlepszym rozwiązaniem i bez paniki .3.5 cm to w sam raz jak czytam a często dziewczyny mają mniej i wszystko jest w porządku! Więc nie rozumiem czemu tak do tego podeszła że grozi ci przedwczesny poród hmm
 
Hej dziewczyny co u Was?

Wyszły mi źle wyniki badań, położna poinformowała mnie o cukrzycy ciążowej i strasznie się martwię, za godzinę mam wizytę u ginekologa. Mam nadzieję że będzie wszystko w porządku. Dziwię się ponieważ nie miałam cukrzycy z wcześniejszym dzieckiem, nie jestem otyla i odzywiam się prawidłowo, czasem sobie pozwolę ale jak to mama w ciąży. Czy mam powody do zmartwień?
 
Hej dziewczyny co u Was?

Wyszły mi źle wyniki badań, położna poinformowała mnie o cukrzycy ciążowej i strasznie się martwię, za godzinę mam wizytę u ginekologa. Mam nadzieję że będzie wszystko w porządku. Dziwię się ponieważ nie miałam cukrzycy z wcześniejszym dzieckiem, nie jestem otyla i odzywiam się prawidłowo, czasem sobie pozwolę ale jak to mama w ciąży. Czy mam powody do zmartwień?

Napewno cię lekarz uspokoji i najwyżej powtórzycie badania. Skoro zdrowo się odżywisz i nie jesteś otyła to nie powinno być źle aż tak by się tym bardzo zamartwiać
 
Wiesz, na ostatniej wizycie był główka w dół a parę dni temu tak szalał że mówię do mojego M że chyba się obrócił no i rzeczywiście. Mój gin mówi że on raczej już tak zostanie no ale kto go tam wie ;) termin będziemy ustalać ok 37 tc ale wstępnie mówi że to tydz przed. A duszności nie są bardzo męczące, raczej niepokojące ;)

Normalnie w tym tygodniu dzieci dzieci się obracają i szaleją w brzuszku, ale jak masz jakąś wadę to może przez to ma ograniczone manewry? jak się obróci to pewnie poczujesz :D


Ładny, zgrabny wózek, taki raczej do miasta, nie na leśne wertepy. Musiałabym zobaczyć na żywo...No i dla mnie bez pałąka odpada...I oczywiście jak już dałam się poznać od tej strony - wg mnie spacerówka mała, za taką kasę to bym chciała wózek do 3 roku życia ;)

Myślę ostatnio często co u Pati. Czy Jaś pozostał Jasiem..?! Niepotrzebnie uciekła.. :/


No i co u Roksi bo się nie odzywa od kilku dni a w tym szpitalu była?!

Tez często wspominam Pati...Żałuję, że stało się jak się stało :(
A Roksi pisała, że było lepiej i przestała się u nas odzywać... :(


Dziewczyny ważne pytanie. Jakie macie długości Szyjek?

Moja ma tak 3,4-3,5cm. Bez zmian.

Dziewczyny poplakalam się. Lekarka powiedziała że mam bardzo krótka szyjkę i grozi mi przedwczesny poród. Zapisała mi luteine 3 razy dziennie 2 tabletki dopochwowo i kazała leżeć. Zleciła mi jakieś badanie z krwi i kazała przyjść za tydzień. Brzuch mnie już cały boli chociaż już się nie napina. Jak chodzę to każdy krok mnie boli. Jak będzie się dalej napinał tak mocno i czesto jak w nocy to nam jechać na IP.
I teraz najlepsze. Szyjka ma 3,5 cm i tak mam od początku. Więc ona mi się nie skróciła. Ta dzisiejsza doktora pytała mnie czy mój zmarły lekarz mówił że się skraca. Tak samo jak badała mnie tydzień temu lekarka która przejęła pacjentów mojego prowadzącego też mnie o to zapytała.
Nie wiem co mam myśleć i co dalej robić. Nie wiem komu ufać i do kogo teraz chodzić. Strasznie się boję.

Wg mnie niepotrzebnie cię nastraszyła. Gdyby uważała, że naprawdę jest tak źle to skierowałaby cię od razu do szpitala i założyliby ci pessar albo szew. A jak szyjkę masz taką samą to jak może się skracać??? Coś tu nie pasuje:sorry2: Naprawdę, przez takie jej gadanie i straszenie możesz się właśnie gorzej poczuć i bardziej stresować, co będzie powodowało bóle brzucha i napinanie :( Połóz się i spróbuj zająć głowę czymś innym, będzie dobrze! Masz naprawdę szyjkę w porządku! Pisałam wyżej, że moja ma 3,4 albo 3,5 - już nie pamiętam i mam taką całą czas. Mało tego już pisałam, że też mam twardnienia i napinania, raz częściej, raz rzadziej, ale skoro szyjka mi się nie skraca to nawet nic nie łykam i jest wszystko w porządku. Jak będziesz dalej się tym przejmować to możesz dzisiaj albo jutro jechać na IP i niech ci sprawdzą tę szyjkę i dzidziusia. A w ogóle robiła lekarska usg dziecka? :confused:

Hej dziewczyny co u Was?

Wyszły mi źle wyniki badań, położna poinformowała mnie o cukrzycy ciążowej i strasznie się martwię, za godzinę mam wizytę u ginekologa. Mam nadzieję że będzie wszystko w porządku. Dziwię się ponieważ nie miałam cukrzycy z wcześniejszym dzieckiem, nie jestem otyla i odzywiam się prawidłowo, czasem sobie pozwolę ale jak to mama w ciąży. Czy mam powody do zmartwień?

A masz te wyniki badań glukozy? Myślę, że nawet jak ci wyszły nie do końca poprawnie, to skoro się odżywiasz zdrowo powinno być ok. Będziesz miała wizytę u diabetologa, on ci powie co jak. Nie martw się na zapas ;)
 
Dita tak, tak ja wiem że dzieci to i w dzień przed porodem potrafią się obrócić. Chodzi właśnie o ta wadę macicy przez która jak mój gin mówi raczej spodziewamy się powtórki z rozrywki czyt że się już nie obróci. Jagoda od samego początku siedziała na dupce, Nikos ostatnio był główka w dół więc nas zaskoczył, zobaczymy jak to będzie dalej :)
 
reklama
Z ta szyjka Naan to coś ni się wydaje że jakiś błąd. Ja gdzieś czytałam że 3.5 to taka prawidłowa wartość więc już sama nie Wiem. Poszukaj na znanylekarz jakiegoś dobrego gina w okolicy i idź do niego. Nie stresuj się, bo to nic dobrego nie przyniesie
 
Do góry