reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Dita_333 nikt nie twierdzi że jesteś gorsza. kp a mm to temat rzeka ale nikt tu nikogo nie osądza. mi po prostu było dane kp i spoko bo kasy na mm nie wydawałam ale jakbym nie miała czym to trudno. mnie mama karmiła mm i też się nie przekręciłam :p

Hehe,nie, nie, tak napisałam żeby było jasne, że ja nie z tych z kp;) tylko z mm ;)
Jinx ostatnie zdanie tak napisała,że nie dała nigdy mm,wiec ja napisałam ze ja dałam ;) i ja tez byłam karmiona mm;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
tak tylko w razie jakby miała się zacząć jakaś nieprzyjemna dyskusja wolałam was wyprzedzić haha nie lubie jak ktoś ocenia np. z tym karmieniem albo co gorsza bywają tacy co mówią że cc to nie poród... ech szkoda gadać. tu jesteśmy żeby się wspierać ;)
 
Dzieki Wam za pomoc ! Wiem,że mam mnóstwo czasu, ale wolałam się doradzić doświadczonych kobiet i wszystko sobie spisać [emoji5] wózek i łóżeczko wiadomo,że kupie na końcówce ale reszte chciałabym powoli kupować po kilka rzeczy miesięcznie żeby nie odrazu wszystko [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki Wam za pomoc ! Wiem,że mam mnóstwo czasu, ale wolałam się doradzić doświadczonych kobiet i wszystko sobie spisać [emoji5] wózek i łóżeczko wiadomo,że kupie na końcówce ale reszte chciałabym powoli kupować po kilka rzeczy miesięcznie żeby nie odrazu wszystko [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Wydaje mi sie ze kazdy wyprawke kompletuje pod siebie .
Ja naprzyklad pierwsze co myslałam o monitorze oddechu - zakupiony ( dzieki niemu nie stalam co 5 min nad lozeczkiem patrzac czy dziecko oddycha :-D ) . Chociaz pamietam pierwsza noc - mąż zle polożył i nie wychwycał córki , jak pikną i sie zerwałam ze swojego łóżka to myślałam ze mi wszystkie szwy na dole pękły [emoji23]. Druga rzecz to aspirator do noska , nie potrafilam gruszka bo bałam sie że za głeboko włoże , a tak przykładam i ciągne ;-) . Kokon - na początku zbędna rzecz , ale od 3 miesiecy kiedy corka z nami śpi super - wydaje mi sie ze gdyby nie on to bym córke zgniotła . Z rzeczy nie oczywistych te dla mnie sa oczywistke . pieluszki kosmetyki wozki lozeczka bujaczki to tak jakby pakiet podstawowy ;-)

Napisane na LIVE4_KM0438 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja żałowałam ze nie kupiłam laktatora, ale szybko udało się pożyczyć. Jeśli teraz się nie uda to kupię. Karmiłam krótko piersią, bo 2 i pol miesiąca. W 3 tyg córka miała zapalenie płuc a ja mogłam by tylko w dzień z nią. Po drugie usypiala nas cycem, a po trzecie ulewala. Za dużo tego było. Swoją drogą jak była w szpitalu ja w domu budzik nastawialam w nocy i odciagalam i dawałam pielegniarkom by dawały w nocy, a one jej dawały same modyfikowane bo ona już wtedy była dokarmiana, wkurzylam się jak zobaczyłam moje mleko nieużywane w lodówce w szpitalu.
 
Ja nie chciałam krytykować nikogo z powodu mm, są różne sytuacje, często brakuje wsparcia laktacyjnego. Natomiast wg. mojej wiedzy podanie kleiku, czy czegokolwiek innego oprócz kp/mm może być szkodliwe, ale nie wiem, może jest jakiś lekarz, który o tym zadecydował z jakiegoś powodu. Piszę to raczej dla przyszłych mam, bo naprawdę warto mieć wiedzę, nie chcę nikogo krytykować. Mamy jeszcze naprawdę dużo czasu do wyprawki. Ja miałam laktator od siostry, zresztą wiele ciuszków też. Z tego, bo wiem, to chyba da się wypożyczyć laktator z niektórych szpitali, ale trzeba to sprawdzić, w każdym razie na początku może uratować, jak ma się nawał. Miałam też chustę i leżaczek bujaczek i one mi pomagały, jak moje dziecko chciało być non stop przy mnie, a ja chciałam coś zrobić w kuchni.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie chciałam krytykować nikogo z powodu mm, są różne sytuacje, często brakuje wsparcia laktacyjnego. Natomiast wg. mojej wiedzy podanie kleiku, czy czegokolwiek innego oprócz kp/mm może być szkodliwe, ale nie wiem, może jest jakiś lekarz, który o tym zadecydował z jakiegoś powodu. Piszę to raczej dla przyszłych mam, bo naprawdę warto mieć wiedzę, nie chcę nikogo krytykować. Mamy jeszcze naprawdę dużo czasu do wyprawki. Ja miałam laktator od siostry, zresztą wiele ciuszków też. Z tego, bo wiem, to chyba da się wypożyczyć laktator z niektórych szpitali, ale trzeba to sprawdzić, w każdym razie na początku może uratować, jak ma się nawał. Miałam też chustę i leżaczek bujaczek i one mi pomagały, jak moje dziecko chciało być non stop przy mnie, a ja chciałam coś zrobić w kuchni.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
A ja żałuje że nikt mi wczesniej nie powiedział o kleiku , no i o tym ze on tuczy . Szybciej bym córce podała . A tak czekałam do 6 miesiąca

Napisane na LIVE4_KM0438 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja podałam kleik, bo nie miałam wyboru. Inaczej moje dziecko jadło by taką ilość mm, że chyba rozepchałabym mu żołądek. Po prostu te głupie tabelki nie pasowały do mojego dziecka. I jakbym patrzyła co mu mogę, a co nie mogę dać, to wykończyłabym się i ja, a przede wszystkim on :) na szczęście miałam siostrę ze dzieckiem starszym od mojego i ona mi pomogła, a moje dziecko żyje i naprawdę ma się dobrze :-D I ja nie będę oceniać żadnej matki co daje swojemu dziecku do jedzenia, albo jak rodzi :D tak szczerze, to wielkie g...powinno mnie to interesować :wink: Ja interesuję się własnym dzieckiem i wystarczy :yes:

Co do wyprawki to ja dużo rzeczy mam, ale czy na pewno? :o na przykład miałam ten stojak do wanienki...ale czy go dalej mam?? Mąż uda się na poszukiwanie skarbów na strych hehee :rofl: I miałam tez ten aspirator, gruszki nigdy nie używałam. To kupię na pewno nowe :-D Miałam tez przewijak, który kładłam na łóżeczko, ceratki pod pupę jak jechałam gdzieś do kogoś i tam przewijałam, to kładłam na łóżku np, żeby komuś w razie Wu nie ubrudzić kanapy :happy2: W ogóle porządna torba na różne akcesoria dla mamy to podstawa :D Bez niej ani rusz :tak:
 
reklama
Do góry