reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Mieszkanie pod Warszawą
A kontakt to akurat nic takiego bo i tak trzeba poprzesuwac żeby było pod nas tylko tym odpływem i odpływem się martwiłem ale już właśnie mi ktoś powiedział że to żaden problem bo niedaleko jest.
Jeszcze będą dwa grzejniki do przesunięcia więc i tak hydraulik będzie potrzebny ale chociaż w kuchni dodatkowa kasa nie pójdzie ;)

Ok, a wykonawcą jest Erbud? Wiem, że teraz standard wykończeń w stanie deweloperskim jest podobny, ale na tym zdjęciu jakbym moje mieszkanie widziała. Takie same okna ( z zewnątrz braz w srodku białe) parapety itd :)
 
Weronika dziękuje za odpowiedź, to chyba zrzucam strach i ruszamy ;-) też mam dwoje maluszków roczek i 2,5 ja w ciąży, mąż też kiedyś jeździł zawodowo ;-) ja co prawda sama nie wracałam z tak daleka jak Ty, ale około 400 km :-) mamy wygodne auto bo multivana więc wyrazie w zawsze można się wygodnie przespać ;-) bierzesz jakieś leki na drogę ????

Może są jeszcze jakieś mamy podróżujące ??:-)

Nie chce się wtrącać bo przyszłam tu taka obca, ale mamo Zuzi i Antosie, co prawda nie łykam magnezu, za to kapie się w chlorku magnezu, nie wiem czy pomaga, ale łydki i powieki mi nie dokuczają jak w poprzednich ciążach... Może warto wypróbować....
 
Witam się z listopadowymi mamami [emoji4] jestem przyszłą grudniówką [emoji4]
Chciałam Was zapytać czy ktoś z Waszego grona jedzie na dalsze wakacje ? Autem ?? Leci samolotem??
Chcemy pojechać do Chorwacji autem, oczywiście nie na wariata powoli spokojnie... ale szukam bratnich dusz...oczywiście z lekarzem rozmawiałam, brak przeciwwskazań, wytyczne dał.

Płomyk ja tak mam, identycznie i zmywarka jest po lewej stronie [emoji4] wszystko się da.

Ja byłam w Chorwacji jak byłam w 21 tc i podróż nie była lekka. Co 2 godziny robiliśmy przerwę na spacer co dużo pomaga i polecam adapter do pasów dla ciężarnych [emoji4] w samej Chorwacji czułam się super ! Chwile w słońcu siedziałam, chwile w cieniu i było w porządku [emoji6] ale wtedy było max do 26 stopni
 
Dziewczyny jak wam sie podoba imie Malwina bo probowalismy zeby holender wypowiedzial imie Jagoda i ciezko z wymowieniem tak samo chcielismy z corka Kinga i tez ciezkie do wypowiedzenia a my nieplanujemy powrotu do polski bo mieszkamy tu 17 lat
Imie bardzo ladne, nie maja Holendrzy problemu z wymowieniem?
Dobrze wiedzieć, bo ja z kolei słyszałam o tym żeby nie odciągać(?) napletka czy jakoś tak. Co do kupki niekoniecznie dużo się czyści szparki. Raczej z wierzchu, nie ma potrzeby jakiegoś pieczołowitego czyszczenia, przynajmniej moja córka jak dotąd nie nabawiła się żadnej infekcji.
No bo teraz taka szkola zeby nie odciagac, moja siostra mlodemu nie odciagala i mlody mial stulejke, wiec ja juz mialam stracha na sama mysl. Moj mlody sam sobie odciaga na tyle ile moze, a tata mu tam myje, bo mi nie daje [emoji85]
Od kilku dni dyga mi powieka i w nocy łapie mnie skurcz w łydce, cały czas biorę magnez i teraz zastanawiam się czy mimo to mogę mieć niedobór?
Krzywą robię 1 sierpnia a wizytę mam 7 sierpnia. U mnie w aptece nie było smakowej glukozy. W poprzednich ciążach nie wspominam tego badania źle. Mam nadzieję, że teraz też nie będzie tragedii.
Mi ostatnio lekarz powiedzial, ze magnez to moge sobie lykac jak cukierki [emoji14] nawet sama rzucilam pomysl, ze z kawy zrezygnuje, a on powiedzial, ze nie ma potrzeby. Lykam teraz na zmiane magne b6 i aspargin. Jeden dzien to, drugi to.
Witam się z listopadowymi mamami :) jestem przyszłą grudniówką :)
Chciałam Was zapytać czy ktoś z Waszego grona jedzie na dalsze wakacje ? Autem ?? Leci samolotem??
Chcemy pojechać do Chorwacji autem, oczywiście nie na wariata powoli spokojnie... ale szukam bratnich dusz...oczywiście z lekarzem rozmawiałam, brak przeciwwskazań, wytyczne dał.

Płomyk ja tak mam, identycznie i zmywarka jest po lewej stronie :) wszystko się da.
Ja nie z podrozujacych, ale moja siostra w 16 tyg leciala do Norwegii, a w 32 autem do Wloch. Lekarz nie byl zadowolony z auta, proponowal samolot lub ewentualnie czeste postoje dla wyprostowania nog :) Milych wakacji :)
 
Imie bardzo ladne, nie maja Holendrzy problemu z wymowieniem?No bo teraz taka szkola zeby nie odciagac, moja siostra mlodemu nie odciagala i mlody mial stulejke, wiec ja juz mialam stracha na sama mysl. Moj mlody sam sobie odciaga na tyle ile moze, a tata mu tam myje, bo mi nie daje [emoji85]Mi ostatnio lekarz powiedzial, ze magnez to moge sobie lykac jak cukierki [emoji14] nawet sama rzucilam pomysl, ze z kawy zrezygnuje, a on powiedzial, ze nie ma potrzeby. Lykam teraz na zmiane magne b6 i aspargin. Jeden dzien to, drugi to. Ja nie z podrozujacych, ale moja siostra w 16 tyg leciala do Norwegii, a w 32 autem do Wloch. Lekarz nie byl zadowolony z auta, proponowal samolot lub ewentualnie czeste postoje dla wyprostowania nog :) Milych wakacji :)
No wlasnie nie Malwina idzie im ladnie moje imie tez ale moj maz ma na imie Bogumil to jest dla nich masakra bo nazwisko po mezu tez mam ciezkie ale maz se skrocil na Bogdan i juz sie przyzwyczaili ja mam w polsce jedno nazwisko a tu pisza moje dwa panienskie i po mezu jestem w trakcie procedury przyjecia obywatelstwa i tez mni zaproponowali podwojne nazwisko
 
Weronika dziękuje za odpowiedź, to chyba zrzucam strach i ruszamy ;-) też mam dwoje maluszków roczek i 2,5 ja w ciąży, mąż też kiedyś jeździł zawodowo ;-) ja co prawda sama nie wracałam z tak daleka jak Ty, ale około 400 km :-) mamy wygodne auto bo multivana więc wyrazie w zawsze można się wygodnie przespać ;-) bierzesz jakieś leki na drogę ????

Może są jeszcze jakieś mamy podróżujące ??:-)

Nie chce się wtrącać bo przyszłam tu taka obca, ale mamo Zuzi i Antosie, co prawda nie łykam magnezu, za to kapie się w chlorku magnezu, nie wiem czy pomaga, ale łydki i powieki mi nie dokuczają jak w poprzednich ciążach... Może warto wypróbować....
Dziękuję za rade, ale ja biorę tylko prysznic nie kąpie się w wannie. Absolutnie to nie jest wtrącanie tylko udzielanie rad, jak komuś nie będzie pasowało to po prostu nie skorzysta [emoji4]

Ale mnie dziś zgaga pali, o wredna rura....wrrrrr
 
Niestety u dziewczynek trzeba bardziej dbać o higienę ale wszystko jest do ogarnięcia ;)

Dziewczyny czy któraś ostatnio remontowała/urzadzała kuchnie? Mam dylemat który nie daje mi spać po nocach im bliżej odbioru mieszkania tym więcej "ciekawych pomysłów na aranżacje haha
Zobacz załącznik 876419
Czy jak chce zrobić zlew pod oknem a zmywarkę po lewej od zlewu to da radę bez przerabiania całej instalacji (te niebieskie rurki) ??
Siedzę i projektuje :p
I jak się uda to chyba by była ostateczna wersja
Zobacz załącznik 876428
Jeżeli chodzi o podłączenie to nie mam pojęcia, ale jeżeli okna otwierają się do środka to przy zakupie zlewu sprawdź czy kran nie będzie przeszkadzał. Moja przyjaciółka przy każdym myciu okien musi demontowac kran.
 
No wlasnie nie Malwina idzie im ladnie moje imie tez ale moj maz ma na imie Bogumil to jest dla nich masakra bo nazwisko po mezu tez mam ciezkie ale maz se skrocil na Bogdan i juz sie przyzwyczaili ja mam w polsce jedno nazwisko a tu pisza moje dwa panienskie i po mezu jestem w trakcie procedury przyjecia obywatelstwa i tez mni zaproponowali podwojne nazwisko
A Wam sie imie podoba? Bo jesli tak, to noe ma sie nad czym zastanawiac, bo to wlasnie Wam powinno sie najbardziej podobac :)

Dziecko mnie oklada po pecherzu! [emoji85]
 
reklama
Właśnie! Sandra i Olcia!! Hello???[emoji28][emoji848]
Hallo! Melduje się [emoji6] na 80% dziewczynka! Leżała tyłem jak sprawdzał płeć i nie mógł mi powiedzieć ze na 100%. Ale zanim zerknął to patrzył na kość udowa i mówi "aha tam widać płeć ale to zaraz do tego przejdziemy". No i na końcu coś rozmawiamy i mówi "no tak się ułożyła". Ale jeszcze miesiąc będę musiała czekać żeby mi dodał te brakujące 20%. Wszystkie wymiary ok, idealnie. No i najważniejsze że zdrowe - zdrowa?[emoji6][emoji4][emoji7]
 
Do góry