reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Fajnie, że już masz telefon.
Zastanawiałam się jak przyszedł do nas do apteki ten katarek do odkurzacza, bo mimo wszystko podłączasz go do rury i to nie jest dla mnie czyste, ani sterylne. ja mam mieszane uczucia.
Tylko się nie obrażaj, ja po prostu sobie nie wyobrażam podłączyć do odkurzacza.



Oj tak, albo się moment wkurzę, albo mi przykro i wyć mi się chce.
Zupełnie się nie poznaje.
Czasem mnie pierdoła tak wyprowadzi z równowagi,że szok.



Moją młodszą córkę chciałam sama wykąpać, bo 3 dziecko i sama i tak przy każdym w szpitalu robiłam, a akurat była taka wredna dla dzieci, to mi nie pozwoliła wykąpać.
Jak ją wykąpała to mi łzy leciały razem z nią, potem 2 godziny jej nie mogłam uspokoić, a w domu kąpiel to masakra. Dopiero po prawie mesiącu młodej się przestała traumatycznie kojarzyć :(



Gratuluję kopniaczków, moja młodsza córka wczoraj z rana u teściów 5 razy poczuła i się bardzo ucieszyła :)
Mój co rusz mi sprawdza długość szyjki na usg dopochwowym.
Teraz na połówkowym mi zmierzył 41mm i nawet mam opisane długość szyjki 4,1cm :)


Cieszę się,żę badanie wyszło dobrze i synek rośnie zdrowo.
Oj u mnie też tłumaczył i wszystko pokazywał, a że córki moje ze mną były to dodatkowo im tłumaczył.


Gratuluję chłopaczka, a masz już imię czy będziesz myslała?



Super wieści, no i chłopaczek będzie kolejny, fajowo :)
To spokojnie tam sobie odpoczywaj, a w poniedziałek wrócisz do domu.

Ja go uzywałam przy synu i lepiej wyciąga niż ten dmuchany do ust. On ma długą rurkę którą się wkłada do rury odkurzacza i wyciąga z noska powietrze, a nie go wtłacza.
Niestety u dziewczynek trzeba bardziej dbać o higienę ale wszystko jest do ogarnięcia ;)

Dziewczyny czy któraś ostatnio remontowała/urzadzała kuchnie? Mam dylemat który nie daje mi spać po nocach im bliżej odbioru mieszkania tym więcej "ciekawych pomysłów na aranżacje haha
Zobacz załącznik 876419
Czy jak chce zrobić zlew pod oknem a zmywarkę po lewej od zlewu to da radę bez przerabiania całej instalacji (te niebieskie rurki) ??
Siedzę i projektuje :p
I jak się uda to chyba by była ostateczna wersja
Zobacz załącznik 876428

Po prawej masz odpływ, wodę i kontakt, a chcesz zmywarkę po lewej. Pewnie się da, ale najlepiej dopytać tam gdzie będziecie zamawiać kuchnię. My trochę zmienialiśmy i mamy pociachane szafki z tyłu :) a gdzie to mieszkanie ?
 
Witam się z listopadowymi mamami :) jestem przyszłą grudniówką :)
Chciałam Was zapytać czy ktoś z Waszego grona jedzie na dalsze wakacje ? Autem ?? Leci samolotem??
Chcemy pojechać do Chorwacji autem, oczywiście nie na wariata powoli spokojnie... ale szukam bratnich dusz...oczywiście z lekarzem rozmawiałam, brak przeciwwskazań, wytyczne dał.

Płomyk ja tak mam, identycznie i zmywarka jest po lewej stronie :) wszystko się da.
 
Ale chyba odwrotnie? Dziewczynki trzeba pilnować w która stronę podcierać, żeby np.chusteczka nie zabierać bakterii z pupy do pipuni..zawsze w dobra stronę. Nawet tak przecież dorosłe kobiety musza pamiętać [emoji848][emoji847]No i jak dziewczynka zrobi kupkę w pampers to chyba wieksza masakra.... trzeba dokładnie czyścić i pupę i wargi. A chłopak? Nie ma znaczenia żadnego [emoji51]zrobi kupę to wycierasz i tyle, żadnej innej szpary nie czyścisz [emoji23][emoji23]i dlatego tez dziewczynki malutkie są bardziej podatne na infekcje moczowe niż chłopcy.. albo pobieranie siusiu do badań u maleństw - u chłopów tez dużo prościej [emoji28]
Dobrze wiedzieć, bo ja z kolei słyszałam o tym żeby nie odciągać(?) napletka czy jakoś tak. Co do kupki niekoniecznie dużo się czyści szparki. Raczej z wierzchu, nie ma potrzeby jakiegoś pieczołowitego czyszczenia, przynajmniej moja córka jak dotąd nie nabawiła się żadnej infekcji.
 
Dziś dotarła do mnie plotka,że do końca września mają zamknąć szpital w Kozienicach (chcę tam rodzić) jakaś masakra. Prawdopodobnie pozostanie mi Radom, bo do Warszawy czy Piaseczna około godziny do dwóch jazdy. Mam nadzieję, że to tylko plotka.
Co do pielęgnacji dzieci to nie było problemu czy z Zuzią czy Antosiem. Ale pobieranie moczu u Zuzi jak była malutka to był horror hehehe, potrzebowałam czasu żeby nauczyć się dobrze przykleić woreczek na mocz.
Z Antonim miałam teraz mały kłopot z ptaszkiem. Pod napketkiem miał ropę i ogólnie czerwony siusiak. Bolał go. Więc też moczenie siusiaka w rywanolu, odpowiednia higiena i smarowanie neomycyna. Mam super aptekarke, która dała mi maść bez recepty ( normalnie jest na receptę)
Poza tym wszystko git i bez większej rożnicy.
 
Witam się z listopadowymi mamami :) jestem przyszłą grudniówką :)
Chciałam Was zapytać czy ktoś z Waszego grona jedzie na dalsze wakacje ? Autem ?? Leci samolotem??
Chcemy pojechać do Chorwacji autem, oczywiście nie na wariata powoli spokojnie... ale szukam bratnich dusz...oczywiście z lekarzem rozmawiałam, brak przeciwwskazań, wytyczne dał.

Płomyk ja tak mam, identycznie i zmywarka jest po lewej stronie :) wszystko się da.
Ja jade za 11 dni do hiszpanii autem 1650 km w kwietniu sama wracalam z polski do holandii 1450 km za kierownica sama i dalam rade teraz jedziemy z 2 dzieci i maz zawodowy kierowca
 
Ja go uzywałam przy synu i lepiej wyciąga niż ten dmuchany do ust. On ma długą rurkę którą się wkłada do rury odkurzacza i wyciąga z noska powietrze, a nie go wtłacza.


Po prawej masz odpływ, wodę i kontakt, a chcesz zmywarkę po lewej. Pewnie się da, ale najlepiej dopytać tam gdzie będziecie zamawiać kuchnię. My trochę zmienialiśmy i mamy pociachane szafki z tyłu :) a gdzie to mieszkanie ?
Mieszkanie pod Warszawą
A kontakt to akurat nic takiego bo i tak trzeba poprzesuwac żeby było pod nas tylko tym odpływem i odpływem się martwiłem ale już właśnie mi ktoś powiedział że to żaden problem bo niedaleko jest.
Jeszcze będą dwa grzejniki do przesunięcia więc i tak hydraulik będzie potrzebny ale chociaż w kuchni dodatkowa kasa nie pójdzie ;)
 
reklama
Od kilku dni dyga mi powieka i w nocy łapie mnie skurcz w łydce, cały czas biorę magnez i teraz zastanawiam się czy mimo to mogę mieć niedobór?
Krzywą robię 1 sierpnia a wizytę mam 7 sierpnia. U mnie w aptece nie było smakowej glukozy. W poprzednich ciążach nie wspominam tego badania źle. Mam nadzieję, że teraz też nie będzie tragedii.
 
Do góry