reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
A ja ze skorpionow mam tate, siostre, tesciowa i dwie szwagierki [emoji23][emoji23]

U mnie brat i tata, a także szwagier [emoji28] i w sumie każdy inny [emoji23] acha, jeszcze w pracy koleżanki dwie z biura [emoji38]

No skorpion to niby najgorszy znak zodiaku po 22 listopada jest juz strzelec a przed 24 pazdziernika waga

U mnie może być waga, tak myśle [emoji3]Syn mial być lwem bo termin sierpniowy, a został rakiem [emoji5][emoji16]
 
U mnie brat i tata, a także szwagier [emoji28] i w sumie każdy inny [emoji23] acha, jeszcze w pracy koleżanki dwie z biura [emoji38]



U mnie może być waga, tak myśle [emoji3]Syn mial być lwem bo termin sierpniowy, a został rakiem [emoji5][emoji16]
No u mnie z tego co przewiduja lekarze to rozwiazanie ciazy w 37 tygodniu czyli 23 pazdziernika jak donosze na ostatniej wizycie pani ginekolog stwierdzila obys donosila do 30 tygodnia to bedzie dobrze zobaczymy co w poniedzialek mi powiedza
 
Cieszę się że dobrze zniosłas CC choć wcale mnie to nie przekonuję. Tak samo mam osoby w rodzinie które miały CC i miło tego nie wspominają. Różnimy się i opinie mogą być różne. Uważam że CC powinno się wykonywać jeśli naprawdę zachodzi taka potrzeba i takie jest moje zdanie. Ja mimo swojego nieprzyjemnego wczesniejszego porodu, mam zamiar rodzić i tym razem. Zresztą nikt nie mówił że będzie łatwo. A jechać do Wawy pół Polski po to bo mam kaprys i czekac kiedy zacznie się porod, dla mnie strata czasu i pieniędzy. A jak wiadomo nie każdemu dogodzi i zawsze opinie są podzielone, czy to WaWa czy Kraków zawsze ktos bedzie zadowolony a ktos nie, ból przy porodzie sprawia że człowiek widzi wszystko dwa razy straszniej i czasem potrzeba czasu...ale gdy dostanie się malucha na pierś to wszystko wynagradza. I jestem z siebie dumna że urodziłam naturalnie a nie przez CC. Wybór należy do każdej z Was.:)

A co do picia po CC to może z dobą przesadziłam ale wiem że nie można było bardzo długo i pytały często dziewczyny czy mogą już się napic:)
Źle mnie zrozumiała. Nie namawiam cię na cc bo wiem że SN jest dużo lepsze ale zaszokowalo mnie postępowanie w twoim szpitalu. Tylko o to mi chodziło. A jechać możesz do najbliższego dużego miasta ale też nie musisz. Oby cię potraktowali bardziej po ludzku niż ostatnio. Tego ci życzę ;)
CC ze wskazań medycznych bo np dziecko się nie odwróciło, albo bo w trakcie sn coś się zadziało to jest oczywista oczywistość. Ale cc z powodu strachu przed porodem to dla mnie coś kompletnie niezrozumiałego. Za mało się mówi o komplikacjach po, typu tkanka macicy jest słabsza w miejscu blizny i może to powodować problemy w kolejnych ciążach, przypadki zrostów jelit, przeciętych pęcherzy itd itp. Wolałabym rodzić 2 dni niż iść pod nóż (zakładając, że miałabym wybór)
Trauma to też wskazanie do cc. Można pójść do psychologa czy psychiatry po zaświadczenie i też to uwzględniają bo kobieta może że strachu być nieobliczalna i nie zdolna do współpracy w trakcie.
Ja już usłyszałam opinie że jestem lenie bo miałam cc bez zapytania o powód i nie było to miłe bo mi i mojemu dziecku życie ratowali. A co do SN po cc zdążą się niestety pęknięcie blizny i wtedy to już jest poważne zagrożenie życia i o ile się orientuję bo owszem dużo czytałam o za i przeciw to położna powinna dużo częściej zaglądać do takiej rodzącej bo w każdej chwili może się wydarzyć tragedia, flaki na podłodze itp.
Mango, z której dzielnicy jesteś ? Ja z Ursusa
Ja też Ursus :p
Z tego co czytałam od innych dziewczyn czasem po cesarce dziecko wolniej się adoptuje (planowana cesarska) bo nie przeszło porodu i nie ogarnia jak to koleżanka mówiła, że jest po drugiej stronie.
Może mieć problemy ze ssaniem. To tyle co słyszałam
Może mieć problemy z napięciem miesniowym, nie przechodząc przez kanał rodny nie dostaje tych pierwszych najważniejszych bakterii od mamy i nie oczyszczają się płuca samoistnie tylko trzeba Odessa płyn owo dniowy, może zostać skaleczone... Mama ginekolog pisze o tym a wiem że czytacie jej blog to tam poszukajcie. Ze ssanie córka problemu nie miała a ja miałam pokarm od razu po


Powoli nadrabiam. Staram się wszystko przeczytać więc dajcie mi jeszcze chwilę :p
 
Hej Kochane! My byliśmy wczoraj na połówkowym
emoji1.png
teściowa kazała przekazać lekarzowi, że się nie ruszę, dopóki nie powie mi, kto to tam mieszka
emoji23.png

Maleństwo ma długą kość udową, czyli przewiduję, że będzie wysokie jak ojciec, bo też ma długie nogi... jak modelka. Serducho ok, ale tak się ułożyło, że ciężko było ujrzeć, ale się udało. Główka super, ilość wód płodowych również, przezierność też zbadana i także dobrze.. wszystko pomierzone, jest fajnie, tylko z takim ułożeniem był problem żeby zerknąć na nóżki, żeby wykluczyć szpotawość. Ale lekarz mówi że ok
emoji2.png

No i... leżymy, głowica lata po brzuchu, ja widzę jak maleństwo kopie, czuję to wszystko więc wrażenia po prostu nie do opisania..
emoji7.png
I lekarz mówi bardzo poważnie "Chcą Państwo wiedzieć?". My odpowiadamy, że pewnie. A on pyta, kto jak w rodzinie obstawia... to mówię, że tu większość na dziewczynkę, narzeczony na chłopca.
emoji5.png

"Tutaj jest siusiak"
Pierwsze, co pomyślałam - Mój Boże, to Jan.
Kurczę, będę miała syna.
emoji2.png
Narzeczony mokre oczy, ja już gadam po imieniu, lekarz również się śmieje, po podłapał... normalnie jestem w szoku. Aaale jaki piękny portet mam! Jaki ten mój syn kochany, bo wtulony w mamusię, lubiący Pana doktora, bo wierzgał niesamowicie.
Maaaaam syyyyna
emoji7.png
emoji7.png
emoji7.png
emoji7.png

Pochwalcie się co u Was po wizytach, trzymam kciuki!
emoji8.png
emoji7.png
Zobacz załącznik 871972


Annulek gratuluję synka i piękne zdjęcie masz. Cudownie widać :):):):)


Koka bratki kochana!!! I mąż szczęśliwy !! I wszyscy szczęśliwi ihiih


Co do golenia wroce..jasne że całości golić nie beda..haha .to nie salon kosmetyczny by się załapać na darmowe bikini tam na dole haha

I widzę dyskusja o sn i CC.. eh ..
Ja nie chciałam ciąć swojej macicy drugi raz właśnie z wielu powodow i modliłam się by wszystko gładko poszło i dziecko wyszło którędy powinno hahaha a CC to dla mnie też ewentualność i nie ..nie jestem masochistką co lubi zadawać sobie ból..bo poród boli cholera! no ale tak już jest ..i cieszę się że mamy lekarzy..ludzi którzy w trakcie porodu czuwają nad rozwojem sytuacji i zrpbia co będzie trzeba ..czyli wybiorą mniejsze zło by 2 osoby tu i teraz były całe i zdrowe

A o tych pęknięciach macicy. Dziurach koło blizn ..naprawianych wielokrotnie .. poronieniach e wzgledu na cienkie blizny tez czytalam i to jest częste niż nam się to wydaje jednak cieszę się że u mnie się wszystko jednak dobrze zagoiło ..i dobrze każda warstwa została zszyta ale ja to ja a jak będzie u kogoś to się okaże Po
Trzeba być.dobrej myśli by wszystko pięknie ładnie poszło i tak i tak

Moja bratowa nie chciała znać co mogłoby pójść nie tak przy CC jak mi mówiła także wybrała bez rozeznania się w tym temacie tak ją strach paraliżował przed bolem i tym wszystkim i brat musiał 2 razy płacić w prywatnej klinice no ale przeciez wiele kobiet tak robi badz po przezytej traumie z sn jak moja znajoma .. 3 cc wymusiła depresja ..sama ja namawialam i radziłam co ma robić bo mi płakała! Tak się bała 3 powtórki.. i CC zrobili w dniu zaczętego porodu była nieugięta i się udało. Wiadomo jest że ciężko się położnej współpracuje z osobą która jest na nie.. takie zachowanie zagraża i jej i dziecku


Ale kobietki mi to ryba kto jak chce ..aby te nasze dzieciaczki były zdrowe i śliczne. To najważniejsze

Lecę na zakupy hihii
 
reklama
Do góry