reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Super, że jednak wszystko w porządku.
Tylko miałaś dodatkowy stres.
A powiedz mi, jakie to są II genetyczne? Bo nie ogarniam.
Jakieś badania krwi? Czy co?
Ja teraz idę na połówkowe i nic mój gin nie mówił o jeszcze jakiś genetycznych?
Wlaśnie nic z krwią samo usg. Mamaginekolog pisała że to inna nazwa połówkowych po prostu. Tak to się właśnie nazywało w tej klinice a niczym się nie różniło od połówkowych xP 200zł się poszło... xP ale mamy nagranie chociaż
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Ja po badaniu połowkowym, serduszko ok, główka, rączki, nóżki w porządku ale musimy niestety iść jeszcze za 2 tygodnie powtórzyć, bo nasz mały leniuszek leżał na jednak stronie i Pani doktor widziała tylko jedna nerke. Próbowałam tam skakać, ona mi też ugniatała ten brzuch ale mała była nieugięta, chyba spala [emoji3] a na początku jak nie trzeba było to tańczyła w brzuchu [emoji4] no ale jestem w miarę spokojna, wszystko co udało jej się dostrzec jest w porządku, waga i długość tez super [emoji4]
Jak wrócę z pracy to wstawię zdjęcia na wątek zdjęciowy [emoji4]
 
Hejka. No I dupa dziewczyny. Infekcja mi sie nie wybila po tym macmirorze I uromaste. Ginekologa mam jutro I siedze jak na szpilkach, bo denerwuje sie ze przez te 2-3 dni moze niewyleczona zaszkodzic dzidziusiowi. ;/ czuje, ze jeszcze jest, a kuracji juz nie mam. Uhm.
 
Bylam u ortopedy jeszcze przed ciążą i jedynie mialam zalecone cwiczenia w domu, tez lekka dyskopatia, niby do wycwiczenia. Niestety po kilku miesiacach cwiczen wielkien poprawy nie bylo, a teraz w ciazy nie wszystkie cwiczenia moge wykonywac, bo czesc byla na brzuchu np. U mnie lekarz i tak chce robić cc,musze sie go o to zapytac czy z tym kregoslupem nie ma np przeciwwskazan do znieczulenia w kregoslup.
Jak masz skierowanie to musza Cie przyjac w ciagu 7 dni.
Też ćwiczyłam przed ciążą, przestałam jak zaszłam, bo moje ćwiczenia też są na brzuchu. Na szczęście na razie ból nie dopada mnie za często. Mój lekarz wyszedł z założenia, że nie powinno być przeciwwskazań, ale lepiej to sprawdzić :) Mam też skolioze 20 stopni.
U nas kolejki są na kilka miesięcy, więc raczej nie przyjmą mnie tak szybko ;)
 
Też ćwiczyłam przed ciążą, przestałam jak zaszłam, bo moje ćwiczenia też są na brzuchu. Na szczęście na razie ból nie dopada mnie za często. Mój lekarz wyszedł z założenia, że nie powinno być przeciwwskazań, ale lepiej to sprawdzić :) Mam też skolioze 20 stopni.
U nas kolejki są na kilka miesięcy, więc raczej nie przyjmą mnie tak szybko ;)
U mnie tez nie bylo zle poki co, czasami pobolewalo jak sie przeforsowalam, ale tak do wytrzymania, az do dzis :/ Ale ciezarne musza przyjac, jest na to ustawa :) u mnie wizyty u endo sa juz na lipiec 2019, a dla mnie sie termin w ciagu 3 dni znalazl :)
Mnie generalnie to znieczulenie w kregoslup przeraza, bo przy 1 cesarce sie wbijal 4 razy i tak mi tam gmeral w ttm kregoslupie, ze jak do dzis wspomne to mam ciarki. Ale narkozy sie boje jeszcze bardziej :D
 
Ja mam 9latka i wiem że będzie mi pomagał przy braciszku [emoji7] też mam pewne obawy jak sobie dam radę, te kolki, szczepienia i nieprzespane noce, ale jak część mnie tęskni za tym[emoji6] dwójka małych dzieci na pewno większe wyzwanie, ale dzieciaki później razem się chowają [emoji4] ja żałuję że tyle zwlekałam, że względu na syna że był tak długo jedynakiem[emoji17] teraz upłynie wiele lat za czym różnica miedzy nimi się zatrze[emoji17]

Katar mi się właśnie nasila przy klimatyzacji i jak jestem na słońcu [emoji29]

Paulaaa25 gratuluję zdrowej córci[emoji4]
 
Cześć Dziewczyny. Ja po badaniu połowkowym, serduszko ok, główka, rączki, nóżki w porządku ale musimy niestety iść jeszcze za 2 tygodnie powtórzyć, bo nasz mały leniuszek leżał na jednak stronie i Pani doktor widziała tylko jedna nerke. Próbowałam tam skakać, ona mi też ugniatała ten brzuch ale mała była nieugięta, chyba spala [emoji3] a na początku jak nie trzeba było to tańczyła w brzuchu [emoji4] no ale jestem w miarę spokojna, wszystko co udało jej się dostrzec jest w porządku, waga i długość tez super [emoji4]
Jak wrócę z pracy to wstawię zdjęcia na wątek zdjęciowy [emoji4]
Super że wszystko jest w porządku a dziadzia na pewno ma dwie nerki tylko nie chciała współpracować [emoji4] Cieszę się bardzo [emoji4]
 
Czyli co . Naciąganie ? Skoro się niczym nie różniło oO
Myślę, że to dla tych kobietek co chodzą prywatnie w czasie ciąży do ginekologa a połówkowe chcą zrobić też prywatnie ale na lepszym sprzęcie a tam to się nazywa genetyczne II trymestru ;) moja głupota ale z drugiej strony usg u mojego lekarza to pierwsze było średnie więc się skusiłam myśląc, że jak połówkowe ma tak wyglądać to ja wolę zapłacić. I wolę mieć tak fajnie i z sensem opowiedziane co i jak u tego Maluszka się dzieje. A potem się okazało, że lekarz mnie wysłał ma usg szpitalne i o. I mialam 2 połówkowe xD
 
reklama
Ja tez mam jutro polowkowe :) o 19.30 a Ty?Ja tak samo, zadnego przelewania tylko od razu mega kopy [emoji23] Teraz to mam juz na brzuchu meksykanska fale, a i mezaty czuje jak reke przyklada ;)

Kciuki za połówkowe!!![emoji5]


Każda ciąża jest inna i dziecko też.
Między niektórymi z nas jest prawie mc różnicy. A to dużo.
Poza tym to zależy od budowy, wielkości dziecka, ułożenia i gdzie jest łożysko.
Moja druga córka była bardzo ruchliwa i kopiąca i mąż porównuje i mnie denerwuje, bo przykłada rękę i on nie czuje.
Ja czasem nie czuje cały dzień, ale ja głównie leżę, ewentualnie chodzę po domu.
A w tamtej ciąży i pracowałam dorywczo i po 10km robiłam spacery itd.
Więc nie ma co porównywać.
Cieszę się, że Twój dzieciaczek tak mocno kopie.
Moje starsze dzieci już się nie mogą doczekać.

Też tak uważam [emoji5]

Ja na połówkowe idę dzisiaj na 17. Zobaczymy czy potwierdzi lekarz dziewczynkę [emoji6]

Kciuki za wizytę! [emoji16]

Hej Dziewczyny !
Nie bylo mnie tu kilka dni, czytam, czytam i nie moge nadrobic, tyle piszecie ;)
Napisze co u mnie. Mam juz wyniki testu Harmony, baby zdrowe. :) :) Znamy tez plec- chlopczyk :) Mamy juz syna 4,5 roku, bedzie miec braciszka. Myslalam jakby to bylo miec coreczke ale szczerze nie nastawialam sie, najwazniejsze, ze zdrowe!
Ubranek jeszcze nie kupuje chociaz juz mam coraz wieksza ochote ;)
Chciałam wrocic do pracy bo wreszcie poczulam sie lepiej , mdlosci ustapily, energii wiecej. Ale niestety robi mi sie slabo ,duszno i mdleje np.w sklepie, po 5 min musze wychodzic. Zemdlalam w pracy i znowu na zwolnieniu ale nie bede ryzykowac, dziecko najwazniejsze. Czasami cos sobie planujemy ale zycie weryfikuje a w ciazy tym bardziej.
Zycze udanych wizyt!!!
Nie nastawiajcie sie na plec bo nie to najwazniejsze !
Milego dnia Wam zycze!!!
:)

Gratuluję drugiego synka [emoji16][emoji106]

Mnie się codziennie w nosie coś tam pojawia, ale raz wydmucham i spoko, z uszami (zatykanie) raz mi się zdarzyło. Gorzej, że strasznie bolą mnie nogi. W poniedziałek cały dzień na chodzie, wtorek to samo, wczoraj trochę mniej, a dziś ledwo chodzę. Córka wylądowała w łóżeczku z zabawkami, bo nie mam jak za nią chodzić. To nawet nie o to chodzi, że nie mam siły, bo mam, ale nogi tak bolą od kostek całe stopy i kolana, że nie mam jak. W sobotę albo niedzielę czeka mnie wyjazd na cały dzień (znów chodzenie) i we wtorek to samo. Kurcze źle się z tym czuje. Moja mama miała troje dzieci rok po roku, tata ciągle w pracy i dawała rade. Teściowa niepełnosprawne dziecko, które do 4 roku życia nie chodziło i wtedy urodził się mój mąż, teść już odszedł, też dawała rady, a ja jestem przerażona dwulatką i niemowlakiem w domu. Decyzja świadoma o dziecku, ale nie ukrywam, że jestem przerażona.

Dasz radę! I nie ma co porównywać się do innych! A że lęki są to normalne [emoji5] na pewno sobie poradzisz [emoji106]

Cześć Dziewczyny. Ja po badaniu połowkowym, serduszko ok, główka, rączki, nóżki w porządku ale musimy niestety iść jeszcze za 2 tygodnie powtórzyć, bo nasz mały leniuszek leżał na jednak stronie i Pani doktor widziała tylko jedna nerke. Próbowałam tam skakać, ona mi też ugniatała ten brzuch ale mała była nieugięta, chyba spala [emoji3] a na początku jak nie trzeba było to tańczyła w brzuchu [emoji4] no ale jestem w miarę spokojna, wszystko co udało jej się dostrzec jest w porządku, waga i długość tez super [emoji4]
Jak wrócę z pracy to wstawię zdjęcia na wątek zdjęciowy [emoji4]

Gratuluję zdrowej córeczki! [emoji5]
 
Do góry