reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Cześć dziewczyny! Sama pozytywna energia od rana :) ja się dzisiaj wyspałam wyjątkowo, chyba z okazji dnia dziecka [emoji14]
@89Katia super, że wychodzisz! Ale dbaj o siebie bardzo :)
@Marika92 ja jutro zaczynam 19 tydz, a brzucha jak nie podkreślę, to nie widać. Najlepsza sytuacja wczoraj z marketu: kasa pierwszeństwa i kasjerka do mnie, żebym przepuscila Panią z tyłu, bo jest w ciąży :D Więc zrobiłam oczy jak 5zl i mówię, że ja też, dlatego tu stoję. Więc raczyła spojrzeć na mój brzuch i uprzejmie skomentowała "acha. Jakiś mały" dla ścisłości Pani za mną nie miała dużo większego, po prostu cała była hmm z grubsza budowa [emoji14]

Wszystkiego najlepszego dla Waszych maluchów, te po tej stronie brzucha ucałujcie od Cioci, a te powewnetrznej posmyrajcie :)

p19uskjojbeqaxq5.png
 
reklama
Część dziewczyny, chciałabym dołączyć do waszego grona. Od paru dni obserwuje wasze posty i każdy temat jest mi bliski choć często już myślałam, że zwariowałam z wszystkimi dolegliwościami . Może jednak od początku . Na imię mam Aśka i mam 38 lat ( chyba będę najstarsza tu :) ) dzisiaj zaczynam 15 tc i jak część z was jestem po różnych przejściach ciażowych, począwszy od 4 silnych krwawień do ujawnienia się astmy oskrzelowej w ciąży nie wspominając już o badaniach prenatalnych, po których chodziłam przez tydzień nie przytomna ze strachu ( lekarz chyba miał zly dzień i nastraszył mnie że moje dziecko może mieć przy nt 1,6 zd . A dość o smutkach, cieszmy się kolejnym pięknym dniem. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :) i życzę miłego dnia.
 
Część dziewczyny, chciałabym dołączyć do waszego grona. Od paru dni obserwuje wasze posty i każdy temat jest mi bliski choć często już myślałam, że zwariowałam z wszystkimi dolegliwościami . Może jednak od początku . Na imię mam Aśka i mam 38 lat ( chyba będę najstarsza tu :) ) dzisiaj zaczynam 15 tc i jak część z was jestem po różnych przejściach ciażowych, począwszy od 4 silnych krwawień do ujawnienia się astmy oskrzelowej w ciąży nie wspominając już o badaniach prenatalnych, po których chodziłam przez tydzień nie przytomna ze strachu ( lekarz chyba miał zly dzień i nastraszył mnie że moje dziecko może mieć przy nt 1,6 zd . A dość o smutkach, cieszmy się kolejnym pięknym dniem. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :) i życzę miłego dnia.
Czesc, nie jesteś najstarsza. Ja też mam 38 lat i na imię mam Aśka.
Witaj w klubie.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny! Sama pozytywna energia od rana :) ja się dzisiaj wyspałam wyjątkowo, chyba z okazji dnia dziecka [emoji14]
@89Katia super, że wychodzisz! Ale dbaj o siebie bardzo :)
@Marika92 ja jutro zaczynam 19 tydz, a brzucha jak nie podkreślę, to nie widać. Najlepsza sytuacja wczoraj z marketu: kasa pierwszeństwa i kasjerka do mnie, żebym przepuscila Panią z tyłu, bo jest w ciąży :D Więc zrobiłam oczy jak 5zl i mówię, że ja też, dlatego tu stoję. Więc raczyła spojrzeć na mój brzuch i uprzejmie skomentowała "acha. Jakiś mały" dla ścisłości Pani za mną nie miała dużo większego, po prostu cała była hmm z grubsza budowa [emoji14]

Wszystkiego najlepszego dla Waszych maluchów, te po tej stronie brzucha ucałujcie od Cioci, a te powewnetrznej posmyrajcie :)

p19uskjojbeqaxq5.png
Komentarze na temat wielkości brzucha są bezcenne, tak jakby ludziom się wydawało, że od razu wyskakuje piłka jak w 9 miesiącu :)
 
Witam nowa mame :)

Czy wy tez macie problemy z oddychaniem? Jest mi tak duzno, niby probuje nabrac duzo powietrze ale jak by we mnie nie wchodzilo, juz zaczynam sie martwic, siedze I odpoczywam, az oddech sie uspokoi
 
Część dziewczyny, chciałabym dołączyć do waszego grona. Od paru dni obserwuje wasze posty i każdy temat jest mi bliski choć często już myślałam, że zwariowałam z wszystkimi dolegliwościami . Może jednak od początku . Na imię mam Aśka i mam 38 lat ( chyba będę najstarsza tu :) ) dzisiaj zaczynam 15 tc i jak część z was jestem po różnych przejściach ciażowych, począwszy od 4 silnych krwawień do ujawnienia się astmy oskrzelowej w ciąży nie wspominając już o badaniach prenatalnych, po których chodziłam przez tydzień nie przytomna ze strachu ( lekarz chyba miał zly dzień i nastraszył mnie że moje dziecko może mieć przy nt 1,6 zd . A dość o smutkach, cieszmy się kolejnym pięknym dniem. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :) i życzę miłego dnia.
Cześć ;) teraz juz bedzie tylko lepiej ;) swoją droga co za lek co nt 1,6 traktuje jako zły wyniki!!! Ja miałam 1,9 i mówiono ze to super.. ale nic najwazniejsze ze juz wszystko dobrze ;)
Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty ... ja po wczorajszej z emocji zasnąć nie mogłam :)
Z brzuchem to tak jest - nie widac -zle sie odżywiasz , szybko widac - ooo ale sie objadasz ... a najlepsze ze często takie komentarze sa od tych co w życiu w ciazy nie byli .. e tam .. niech sobie gadają ..
ja zjadłam chyba z kg truskawek .. pycha .. ale
Zaraz pęknę ;) upieklabym jakieś ciacho ale musze odpoczywać ...
Dziewczyny, słuchajcie czy któraś z was miała
Przy poprzednich dzieciach monitor oddechu? Jakieś doświadczenia ?albo moze teaz któraś tez zakupuje i ma jakas wiedzę nt? Bede bbbb wdzięczna ... przy synku jakos o tym nie myślałam ale teraz to chyba pierwszy zakup jaki zrobie ..
 
Cześć Aśka, ja chyba jestem najstarsza, mam 41 lat (jestem z końca roku więc rok urodzenia z nicka jest dla mnie krzywdzący zawsze :D ) U mnie było nt 1,7, lekarz nie straszył, z powodu wieku kazał zrobić NIFTY, wyszło dobrze :)

Dziewczyny, czytam Was i kiedyś dołączę intensywniej, pewnie w wakacje, bo teraz jestem zawalona robotą :)
 
kobietki ale co z tym NT, ze za duze czy jak? przeciez to chyba normy, czy źle mówię? u mnie było 1,44 i lekarz powiedział że dobrze się rozwija, to jak to w końcu jest?
 
reklama
Nieprawidłowy wynik nie zawsze jest dowodem na wystąpienie wad chromosomalnych płodu. Przyjmuje się, że 70% dzieci z wynikiem między 3 a 4,5mm rozwija się prawidłowo. Podwyższona wartość NT może jedynie świadczyć o podwyższonym ryzyku, które trzeba potwierdzić lub wykluczyć poprzez inne badania diagnostyczne.
czyli to nie do końca taki wyznacznik !!
 
Do góry