reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Ewka, Ja mieszkam w Zorach na jednym z osiedli :), także i tak pewnie niedaleko mamy do siebie:)

Laydeek słyszałam dużo dobrych opinii o tym szpitalu w Katowicach:
Bezkonserwantów no ja własnie tez panikowałam, a to ponoć najgorsze co mozna zrobić podczas porodu, dlatego teraz zamierzam zapisać się do szkoły rodzenia i wiedziec jak oddychać, bo przy porodzie, ja w ogole nie oddychałam tak jak powinnam , bo się tyko darłam, a później dziecku spadało tętno.

Ewka, orientujesz się czy gdzies w okolicy jest jakas szkola rodzenia, darmowa, lub płatna, kiedys na szpitalu była, ale nie wiem czy dalej praktykują.:) :baffled:

Co do wykupienia położnej to słyszałam, że poród staje sie dużo bardziej komfortowy, bo taka położna jest na każde Twoje zawołanie :) w Mysłowicach wykupienia kosztuje 600zł...
na Łubinowej w katowicach ta cena juz powala 1000zł--
Jutrzenka ja chodzilam do przyszpitalnej... 10 lat temu była platna ale juz od kilku lat ponoć darmowa...mnie sie bardzo podobało...dzieki szkole chyba poród poszedł mi dobrze... nie wiem czy nadal Asia Fajdek prowadzi ale była bardzo dobra... pomagała mi przy skokach apetytu młodej... wiem ze w Osinach byly tez zajęcia dla ciężarnych...tylko nazwa tego klubu mi wyleciala z glowy.

Link o szkole w szpitalu...

Link do: Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hi dziewczyny!! Jezeli pamietacie to 2tyg temu robilam domowy dna test sneak peek i wyszla dziewczynka. Dzisiaj mam oficjalne wyniki z testu cell-free fetal DNA i na 100% dziewczynka [emoji7]bardzo sie cieszymy!!


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
Gratulacje imię juz wybrane? ;)

Nie doczytałam jeszcze wszystkiego. Gratuluję wszystkim cudownych wiadomości po wizytach.

A ja wczorajsze popoludnie i wieczór (wróciliśmy około 22) spędziłam na oddziale ratunkowym szpitala dziecięcego. Moje młodsze dziecię w szkole na wf na placu zabaw spadło z huśtawki na rękę. Jak mąż go przywiózł ze szkoły płaczącego z takim bólem ręki, do której się nawet dotknąć nie dał to myślałam że jakieś skomplikowane złamanie.
Obejrzał go najpierw chirurg. Rtg nie wykazało żadnych uszkodzeń kości. A że ręka dalej mega boląca przy każdym ruchu, skierowali nas na oddział do ortopedy. On też nic nie znalazł. A że boląca to usztywnił łubką gibsową i za 2 dni znowu kontrola czy wszystko ok.
Dziewczyny my to jesteśmy rodzina połamańców w tym roku. Ja złamana ręka w styczniu (do tej pory leczę), starszy syn skręcona noga, młodszy zbity palec u ręki w szynie. Normalnie załamka jak go zobaczyłam wczoraj. Niech to już się skończy.
Oj biedny twój synka. .oby juz nic wam się nie przytrafiło; *

Hi
Gratuluję dziewczyny wizyty; )

Ja też zamierzam jutro iść rano do biedronki zobaczymy czy coś będzie fajnego dla mnie; )
Dziś u nas 8 miesięcy od ślubu; ) I kolejna rocznica znajomości; )
 
U mnie były jakieś inne normy. Pamiętam, ze po 2h po obciążeniu 75 norma byłaś o 140, a ja miałam 139,8 czyli na granicy. Moja ginekolog powiedziała, ze nie mam cukrzycy i jest ok. Z kolei moja znajoma miała wynik 141 przy normie 140 lekarz to zlekceważył, a ona miała później koszmarna cukrzyce ciążowa, która w dwoch kolejnych ciążach była coraz gorsza... z tym nie ma żartów...

A wczoraj co jadłaś przed badaniem? Ja przed badaniem najadłam się (a raczej nazarlam) placków ziemniaczanych i myśle, ze one tez mi teoche zawyżyły cukier.

Ja na wszelki wypadek mierzyłem sobie glukometrem przez kilka dni jaki mam poziom cukru i było ok, wiec byłam spokojniejsza.

Myśle, ze dla własnego spokoju dobrze mieć glukometr przy podwyższonym i niepewnym wyniku glukozy i mierzyć sobie. Jak zobaczysz, ze wyniki po posiłkach są spoko, to nie ma się czym martwić :)


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. Zobaczymy co powie moja ginekolog. Najwyżej powtórzę po 20tyg.
Właśnie dzień przed starałam się jeść normalnie, tak jak mówi itucha, chyba trzeba jeść w miarę normalnie. Na śniadanie parówki, później duża porcje lodów, brzoskwinię, obiad kotlety mielone, ziemniaki i buraki a później jedna surowa marchewkę o godz. 20 a więc dotrzymalam tych 12godz.
Ale może nic nie będzie jak mówisz Katia, że u Ciebie było Oki. Nie mam objawów cukrzycy, choć wiem że nie muszą występować.
 
Katarynka861 witaj Katarynko:)to super może znjadziemy się o tym samym czasie na porodówce :)na pewno nie tej samej ale jednak ten dzien:) jak się czuje nowa mamusia?o to trzymam kciukasy za Syneczka a ty trzymaj za moją dziewuszke:)to i rodzenstwo mamy w tym samym wieku:)super:)
 
Ewka85 Dzięki, zadzwonię tam w jakiś dzień zapytać czy dalej to jest organizowane. Przydałaby sie ta szkoła rodzenia. Może bym tak nie panikowała przy kolejnym porodzie ;))
Ps. Na kiedy masz termin porodu ?:)
 
Ale dziś był piękny dzień :) ja już od godziny siedzę wykapana, a mąż i syn dopiero wrócili z piaskownicy i prosto do łazienki do kąpieli :p

Przy takiej pogodzie żyć się chce :)

Dziś trochę pospacerował, dotlenilam się i już mnie muli do spania :p a nie ma jeszcze 20 :p


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ewka85 Dzięki, zadzwonię tam w jakiś dzień zapytać czy dalej to jest organizowane. Przydałaby sie ta szkoła rodzenia. Może bym tak nie panikowała przy kolejnym porodzie ;))
Ps. Na kiedy masz termin porodu ?:)
Zawsze człowiek pewniej się czuje po szkole. Mnie dużo dała...
Termin mam na 12 listopada ale Lekarz mowi ze dość duze jest maleństwo i moze wypaść wcześniej...a jak u Ciebie z terminem?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale dziś był piękny dzień :) ja już od godziny siedzę wykapana, a mąż i syn dopiero wrócili z piaskownicy i prosto do łazienki do kąpieli [emoji14]

Przy takiej pogodzie żyć się chce :)

Dziś trochę pospacerował, dotlenilam się i już mnie muli do spania [emoji14] a nie ma jeszcze 20 [emoji14]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Mam takie same odczucia... słońce daje tyle energii. Jak dzisiaj zobaczyłam blade nogi po zimie to sie przerazilam...trzeba nad tym popracować na słońcu [emoji5]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam takie same odczucia... słońce daje tyle energii. Jak dzisiaj zobaczyłam blade nogi po zimie to sie przerazilam...trzeba nad tym popracować na słońcu [emoji5]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Właśnie :p najgorzej to przełamać wstyd i pierwszy raz wyjść z tymi bladziochami do ludzi :p potem z każdym dniem nabierają trochę kolorku. Chociaż ja z natury jesteśmy okropnie blada, ale jednak latem widac różnice jak trochę złapie koloru.


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
reklama
@Jutrzenka24 tez mam zamiar iść do szkoły rodzenia. Jestem nastawiona, ze chce rodzic siłami natury, mam nadzieje, ze nie stchórze przed [emoji849][emoji30]

@89Katia ja tez kiedyś sie nadziałam. Kupiłam na Allegro sukienkę. Zdjęcia były tylko na modelce. Prześliczna sukienka. Jak przyszła to myślałam, ze sie załamie [emoji85]. Na plaże bym w niej nie wyszła, a co dopiero na studniówkę. Chyba jakaś "krawcowa" upatrzyła sobie jakiś oryginalny model sukienki i szyła na własna rękę! Tragedia!![emoji15]




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry