reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

IMG_20170118_132104.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20170118_132104.jpg
    IMG_20170118_132104.jpg
    542,9 KB · Wyświetleń: 384
reklama
@Anusiak1507 dziwię się, że ci odrazu nie dali budesonidu bo już by mógł pomóc, a on rozkurcza oskrzela..... ehhhh
Sorki, że się tak wymądrzam z ta astmą, ale borykałam się z nią z przerwami od dzieciństwa, więc chcąc nie chcąc jest mi to temat dobrze znany. Na szczęście w tej ciąży nie mam zaostrzenia, ale 1/3 kobiet ze skłonnościami alergicznymi sie to zdarza i mają zaostrzenia.
 
@Anusiak1507 co za duża piękna dzidzia <3 ale co Cię umęczą ci lekarze to Twoje. No masakra po prostu. Co teraz z psiną będzie? Musicie ciężką decyzję podjąć, nie zazdroszczę :(
edit: doczytałam co z psina, ale itucha ma dobry pomysł z wydaniem rodzinie, może by pomogli i przygarneli psiaka chociaż na jakiś czas, dopóki Cię dobrze nie zdiagnozują :)
@Marika92 świetna opaska, gdzie kupiłaś? :)

Ja właśnie najbardziej się tego boję po porodzie, że nam się relacje popsują. Wiadomo, wszystko jest inaczej wtedy, a to tylko od nas zależy, czy związek się scementuje, czy relacje się oziębią. Ja mam nadzieję, że jakoś nam się uda coś wspólnie wypracować, żeby był wilk syty i owca cała :)

A ja tak z innej beczki, orientuje się któraś coś w sprawach ZUSowskich? Chodzi mi o to, czy jak miałam już na początku roku l4 na cały miesiąc (przykładowo 20 dni roboczych) i teraz pójdę na zwolnienie ciążowe to pracodawca musi mi zapłacić za pierwsze 33 dni robocze, ale skoro już byłam część dni na zwolnieniu, to czy to się jakoś doliczy i pracodawca bedzie musiał mi zapłacić tylko za te 13 dni, czy l4 musi iść ciągiem, żeby mi zapłacił teraz zus? Nie wiem czy zrozumiałyście o co mi chodzi, ale kurczę no mam problem, bo mi pracodawca powiedział, że nie zapłaci mi l4 za te pierwsze 33 dni bo poszli mi na rekę i podnieśli etat od lutego na cały, więc im się to teraz będzie musiało zwrócić. No i się zastanawiam, czy nie zostanę przypadkiem bez pieniędzy. A 33 dni robocze to półtora miesiąca jak nic ;/
 
@Anusiak1507 co za duża piękna dzidzia <3 ale co Cię umęczą ci lekarze to Twoje. No masakra po prostu. Co teraz z psiną będzie? Musicie ciężką decyzję podjąć, nie zazdroszczę :(
@Marika92 świetna opaska, gdzie kupiłaś? :)

Ja właśnie najbardziej się tego boję po porodzie, że nam się relacje popsują. Wiadomo, wszystko jest inaczej wtedy, a to tylko od nas zależy, czy związek się scementuje, czy relacje się oziębią. Ja mam nadzieję, że jakoś nam się uda coś wspólnie wypracować, żeby był wilk syty i owca cała :)

A ja tak z innej beczki, orientuje się któraś coś w sprawach ZUSowskich? Chodzi mi o to, czy jak miałam już na początku roku l4 na cały miesiąc (przykładowo 20 dni roboczych) i teraz pójdę na zwolnienie ciążowe to pracodawca musi mi zapłacić za pierwsze 33 dni robocze, ale skoro już byłam część dni na zwolnieniu, to czy to się jakoś doliczy i pracodawca bedzie musiał mi zapłacić tylko za te 13 dni, czy l4 musi iść ciągiem, żeby mi zapłacił teraz zus? Nie wiem czy zrozumiałyście o co mi chodzi, ale kurczę no mam problem, bo mi pracodawca powiedział, że nie zapłaci mi l4 za te pierwsze 33 dni bo poszli mi na rekę i podnieśli etat od lutego na cały, więc im się to teraz będzie musiało zwrócić. No i się zastanawiam, czy nie zostanę przypadkiem bez pieniędzy. A 33 dni robocze to półtora miesiąca jak nic ;/
33 dni liczy się z weekendami więc generalnie to miesiąc i kilka dni i co najważniejsze 33 dni liczy się w ciągu roku, nie musi być ciągłości, jeżeli w 2017 roku byłaś już cały miesiąc na L4 to tylko kilka dni płaci pracodawca a potem przechodzisz pod ZUS, księgowa/kadrowa na pewno Ci to dokładnie wyliczy, podpytaj się!
 
33 dni liczy się z weekendami więc generalnie to miesiąc i kilka dni i co najważniejsze 33 dni liczy się w ciągu roku, nie musi być ciągłości, jeżeli w 2017 roku byłaś już cały miesiąc na L4 to tylko kilka dni płaci pracodawca a potem przechodzisz pod ZUS, księgowa/kadrowa na pewno Ci to dokładnie wyliczy, podpytaj się!
Naprawdę? Cudowna wiadomość ! Dzięki wielki za informację, kamień z serca !! :* :* :*
 
* krecona94,Malgorzata.89 witajcie na forum :)

* Karolka2106 powodzenia z rozmową z szefową:)

*Myszka90 mnie głowa nie boli, ale też mam mdłości i nadal wymiotuje:( A co do herbaty z mięty mi też czasem pomaga, ale będąc w ciąży zbyt wiele jej nie można pić. A herbata z pokrzywy jest dobra na zatrzymywanie się wody w organizmie, mnie ona ratowała w ostatnich 6 tygodniach w pierwszej ciąży. Co do Twojej temperatury proponuje byś napiła się czegoś rozgrzewającego:)

* Anusiak1507 nie martw się będzie wszystko dobrze mnie też wczoraj około 23 zaczął boleć podbrzusze tak jakbym miała dostać okres, zażyłam nospę i choć jest mi po niej nie dobrze (odruchy wymiotne) to po 20 minutach lepiej się poczułam.

*leonkaa na pocieszenie dodam że ja też mojemu mężowi nie robię kanapek do pracy, bo on w sumie rzadko kiedy je, je:) jeśli wstanę wcześniej od niego to kawę robię:).

Powodzenia dla dziewczyn co dziś wizytują:) ja jutro z rana idę na 1 badanie krwi, a w czwartek mam prenatalne.
Dziekuje za przywitanie, wow jak Ty pieknie kazdej odpisujesz, ja nie mam takiej wprawy. Ja tez z rana mam wyjscie, 10:45 lekarz. Powodzenia jutro i nie stresowac sie w czwartek :)
 
Agd
Dzień dobry! :)

Ale piękne wiadomości i zdjęcia ostatnio nas tu zasypują :) chcemy więcej! :D
Trzymam kciukasy oczywiście za dzisiejsze wizyty :)

Ja dzisiaj pierwsza noc z poduchą ciążową. Jaka to jest mega wygodna rzecz! Szok! Jestem zaaachwycona. Obudziłam się super wypoczęta!

Idę teraz coś posprzątać w mieszkaniu i pomyślę co ugotować na obiad ;) ;)

Miłego dnia wszystkim!:*
a gdzie ta poduche ciążową kupilas?:)
 
reklama
Naprawdę? Cudowna wiadomość ! Dzięki wielki za informację, kamień z serca !! :* :* :*
Generalnie pracodawca nie ma tu nic do gadania, takie kwestie reguluje kodeks pracy, nie może Ci nie wypłacić kasy! Pewnie to mała firma bo w większych to takiego testu nikt by raczej nie usłyszał ehhh

Tu masz trochę wiedzy źródłowej :) Link do: Kto wypłaca zarobki za czas choroby
 
Do góry