reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Generalnie pracodawca nie ma tu nic do gadania, takie kwestie reguluje kodeks pracy, nie może Ci nie wypłacić kasy! Pewnie to mała firma bo w większych to takiego testu nikt by raczej nie usłyszał ehhh

Tu masz trochę wiedzy źródłowej :) Link do: Kto wypłaca zarobki za czas choroby
Itucha, no niestety mój pracodawca to mały prywaciarz, nie chcę się źle wypowiadać o nich na forum ogólnym, ale wg nich to żadne kodeksy i przepisy ich nie dotyczą, robią co chcą, a pensje zaczęliśmy dostawać w kilku ratach, także bez komentarza :D
 
reklama
D
Witam z rana i witam nowe mamusie :)
Właśnie wyprawiłam męża do pracy tzn. pożegnałam go i zamknęłam drzwi za nim, bo akurat wstałam jak wychodził. Oczywiście obudził mnie budzik naturalny czyli mdłości = czas na śniadanie = trzeba natychmiast zjeść bo inaczej toaleta.
Kanapki na stole zrobione przez męża jak co dzień. Wyrodna ze mnie żona. Wy robicie mężom do pracy a on mi robi wychodząc do pracy. Ale tak jak ja ma dość moich mdłości więc stara się jak może żeby pomóc.

Karolka2106 trzymam kciuki za rozmowę. Na pewno szefowa dobrze zareaguje na taką wiadomość. Ja też myślałam że dostanę reprymendę od swojej, bo zrobiło się niefajnie w pracy a miło mnie zaskoczyła.

89Katia ja dzisiaj wizytuję. I żałuję że moja lekarka nie robi usg. Z chęcią bym podejrzała malucha czy wsio ok. Ale brzuszek rośnie, więc on chyba też rośnie. Przeraża mnie moja garderoba. Jednak to prawda że w kolejnej ciąży to brzuszek szybciej wyskakuje, ale myślałam że on trochę przystopuje a on ciągle rośnie.
Dobrego masz Meza :) ja wczesniej zawsze wstawalam rano i robilam sniadanko i kawke/ herbatke mojemu zeby zjadl w domu I i II do pracy, i wtedy kladlam sie dalej spac, teraz juz sie nie obudze spie jak nieprzytomna , nawet nie reaguje czasami jak daje mi buziaka na dowidzenia. Napewno wszystko wporzadku z Maluchem, badz spokojna :)
 
33 dni liczy się z weekendami więc generalnie to miesiąc i kilka dni i co najważniejsze 33 dni liczy się w ciągu roku, nie musi być ciągłości, jeżeli w 2017 roku byłaś już cały miesiąc na L4 to tylko kilka dni płaci pracodawca a potem przechodzisz pod ZUS, księgowa/kadrowa na pewno Ci to dokładnie wyliczy, podpytaj się!
Sin say :)

3jgx3e3k08rxcd10.png
 
Fajna ta poducha, ulatwilo by mi to spanie, w nocy nie moge sie ulozyc do snu, wierce sie, czesto nie moge zasnac, boli mnie kark, moje poduszki sa nie wygodne, teraz to czuje jeszcze bardziej. Dziekuje za link :) bede musiala pokazac mężowi. Ta poducha posluzy jeszcze po porodzie i nawet do karmienia, :)
 
@Malgorzata.89 polecam Ci ją baaardzo, ja mam problemy z kręgosłupem generalnie i też teraz w ciąży częściej budziłam się "połamana" a dzisiaj wstałam jak nowo narodzona normalnie :p i też poprzymierzałam ją już na różne sposoby i do karmienia będzie super :) także na pewno posłuży jakiś czas
 
reklama
Itucha, no niestety mój pracodawca to mały prywaciarz, nie chcę się źle wypowiadać o nich na forum ogólnym, ale wg nich to żadne kodeksy i przepisy ich nie dotyczą, robią co chcą, a pensje zaczęliśmy dostawać w kilku ratach, także bez komentarza :D
No tak... jeśli zatrudnia mniej niż 20 pracowników to płaci Ci jedynie 33dni zwolnienie. Potem odsyła je do zusu lub sama możesz wysłać do ZUS i oni zapłacą.

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Do góry