reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Ja akurat na piersi jestem przygotowana, ze bedą inne. Najbardziej boje się, ze na brzuchu zostanie mi pomarszczona skóra.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Polecam krem do ciała z Musteli, w pierwszej ciąży smarowałam tylko brzuch i zero rozstępów, niestety nie przewidziałam, że zrobią sie na biodrach i pośladkach :) w drugiej smarowałam dookoła i piersi i zero rozstępów. Teraz też jest ze mną :) i najważniejsze to smarować się także po porodzie, wtedy ładnie skóra wraca do normy.
 
reklama
@estrelicia robisz sie piekna! Spytaj meza! :)

Mi juz szczeze obojetnie, trzecia ciaza napewno zoatawi jakis slad, ale nie specjalnie sobie zawracam tym glowe, maz mi mowi ze jestem sexy I dziekuje ze mamy piekne I zdrowe dzieci. Innym nie musze sie podobac, siebie akceptuje rowniez!

@anusiak a jakos mozna to zatrzymac, zeby organizm nie walczyl I nie probowal usunac ciazy? Mam nadzieje, ze to.nie to, bo wydaje mi sie , ze odrazu bys poronila.
nie martw się na zapas :)
jesli po pierwszej ciazy nie masz sladow to i po trzeciej nie bedziesz mieć. Ja w zasadzie oprocz mniejszych piersi (widac to po zakonczeniu karmienia) zadnych sladow nie mam :)

oar89n7312bz9t17.png
 
@Mycha07 jutro maja mi zrobic znowu Tsh i wszystkie te na F;-) nie pamietam jak sie zwa ale chodzi o hormony. Dostatlam antybiotyk kolejny nifuroksazyd i o dziwo zjadlam bana z godzine temu i nic nawet mnie nic nie gniecie... Pewnie bede dostawac ciagle leki a ciaza jest juz duza i sama walczy o swoje i wydaje mi sie ze maly twardziel co mu tam zadna sraczka nie przeszkadza i go nie wypchnie;-)
 
@Mycha07 jutro maja mi zrobic znowu Tsh i wszystkie te na F;-) nie pamietam jak sie zwa ale chodzi o hormony. Dostatlam antybiotyk kolejny nifuroksazyd i o dziwo zjadlam bana z godzine temu i nic nawet mnie nic nie gniecie... Pewnie bede dostawac ciagle leki a ciaza jest juz duza i sama walczy o swoje i wydaje mi sie ze maly twardziel co mu tam zadna sraczka nie przeszkadza i go nie wypchnie;-)

Dzielny Dzidziuś i dzielna Mama! [emoji173]️


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
Ja dostałam skierowanie od prywatnego lekarza na prenatalne, ze względu na 2 wcześniejsze poronienia. Resztę wszystko muszę opłacać, łącznie wychodzi nas po 600 zł miesięcznie przy dorbych wiatrach (300 zł leki, ok 150 badania i 150 wizyta). Ale nie żałuję ani złotówki, bo na NFZ moja ciąża się nie nadaje.

@estrelicia, ja tak jestem załamana moją twarzą i dekoltem. Nigdy nie miałam pryszczy, a teraz cała jestem w krostach do Duphastonie i encortonie. Za to brzuszek jest słodki <3

@Bezkonserwantow , a dostałaś jakies dokumenty po prenatalnych? Ja też miałam robione usg prenatalne, pappe i wolne bhcg i dopiero na podstawie tego wyliczają ryzyko i dostałam to w formie dokumentu, gdzie wszystkie parametry dziecka są dokładnie opisane. Akurat udało się tak, że maluch spał i zanim się obudził udało się wszystko sprawnie pomierzyć. Pani doktor robiąca usg wszystko dokładnie komentowała i wszystko widziałam na osobnym ekranie (w prywatnej placówce, która ma umowę z nfz). I dodała ogólne stwierdzenie, że wszystko wyglada ładnie. Jedynie serduszko biło trochę za szybko, ale uspokoiła mnie, że to pzrez mój stres. Może po prostu poczekaj, aż Ci to prześlą i zobaczysz co wypisali.
U mnie przezierność karkowa -1,4

@Anusiak1507, mój organizm też walczył w poprzednich ciążach z zarodkami, dlatego teraz jestem na encortonie. Tylko, że u mnie ta walka toczyła się, jak maluszki nawet milimetra nie miały, więc nie miały szans z leukocytami.

Dostałam dokumenty, dostałam. U mnie przeziernosc 1,2


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja chodzę prywatnie i wiadomo skierowania wtedy nie chcą dać, ale zadzwoniłam do Osrodks Zdrowia i zapytałam się czy moj lekarz moze wypisac mi takie skierowanie i bez problemu to zrobił.Z 9 badań na 5 mi wypisał, a na 4 tj.Anty HCV, Anty HIV, Taxo IgG, Taxo IgM powiedział ze nie moze i tylko za te 4 zapłaciłam 126 zł.Jeszcze zapytałam czy przy kolejnych razach tez moge przychodzić i powiedział ze nie ma problemów:-).
 
Dziewczynki kochane! Jesteśmy po kolejnym usg, wszystko w porządku, ale bardzo się cieszę że zrobiłam najpierw genetyczne w Polsce, bo dzisiaj moja księżniczka tak się wiercila i wywijala, że bardzo ciężko szło to badanie. Czyli, żywy dowód że młodej udzielił się nastrój mamy :)
Księżniczka ma już 63,2mm!
Oczywiście tutaj nie potwierdzil mi jeszcze płci, ale tu podobno zawsze dopiero mówią koło 20 :)

@Mycha07 właśnie chyba najbardziej potrzebowałam usłyszeć coś takiego! Dziękuję :*
1493232331-aaaaaa.jpeg


p19uskjojbeqaxq5.png
 
wow @estrelicia ale masz już dużą dzidzie, niesamowite jak one rosną . :)

@Anusiak1507 trzymam za Ciebie kciuki, nie dajcie się tam, trzeba walczyć. Ja w poprzedniej ciąży od 5 tc też ciągle miałam coś, najpierw zwijałam się z bólu od skurczy, później leki, skracanie szyjki, kto tego wszystkiego nie wytrzyma jak nie my kobiety?
 
Jaka wyszła wam przeziernosc karkowa?

Od rana mam mętlik w głowie. Niby na prenatalnym wyszło wszystko ok, ale kobieta była na tyle dziwna, ze nie bardzo jej chyba ufam. Robila dziwne miny, wzdychała cały czas, gdyby nie maz i pytanie czy wszystko jest w porządku to chyba sama by tego nie powiedziała. Usg robiła praktycznie w milczeniu, co wiało groza.
Po usg poinformowała, ze wprowadza dane do programu i zobaczymy co wyjdzie. Po wprowadzeniu powiedziała, ze ryzyko zespołu Downa to 1-2903, czyli bardzo małe.
Dodając, ze przy tym badaniu mamy 95 % pewności. Jeśli chcemy mieć prawie 100% , to poleca badania krwi, właśnie te NIFTY.
Zapytałam, czy przy takim wyniku według niej warto robić takie badanie. Usłyszeliśmy, ze to nasza decyzja i jak chcemy mieć 100% pewności to mamy se zrobić.
Super [emoji1360]

Zastanawiam się czy nie iść jeszcze raz do kogoś innego... pomóżcie!
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


Powinnaś mieć pappa przeliczone na Mom wg specjalnego programu i wtedy ocena całości. Jeżeli tak było to Twój wynik jest bardzo dobry. Na dalszą diagnotykę kierują jak jest 1:300. Myślę, że jeśli w rodzinie nie było przypadków wad genetycznych spokojnie możesz się cieszyć ciążą, bo wynik jest bardzo dobry ale oczywście decyzja należy do Ciebie - głowa do góry :)
 
reklama
Powinnaś mieć pappa przeliczone na Mom wg specjalnego programu i wtedy ocena całości. Jeżeli tak było to Twój wynik jest bardzo dobry. Na dalszą diagnotykę kierują jak jest 1:300. Myślę, że jeśli w rodzinie nie było przypadków wad genetycznych spokojnie możesz się cieszyć ciążą, bo wynik jest bardzo dobry ale oczywście decyzja należy do Ciebie - głowa do góry :)

Dziekuje Ci bardzo. [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry