reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Cześć dziewczyny. Czytam Was i mi lżej na duszy, że nie tylko mój synek uwielbia rączki i zasypia najczęściej przy piersi:blink:
Dzisiaj pierwszy raz użyłam chusty kołowej i powiem Wam , że super. Tylko po 20 minutach chciałam Go poprawić bo nie byłam pewna czy dobrze jest ściągnięty i zaczął płakać, wiec w ruch musiała iść pierś :dry: tez tak macie, że nie tylko karmienie ale i uspokojonie jest przy piersi ?
Mam jeszcze pytanko co ile karmicie piersią? Bo ja staram się co 2 godziny ale synek domaga się częściej i nie jestem przekonana czy chodzi o jedzenie czy o ssanie ....:hmm: w nocy tez bywa co godzinkę ... smoczek czasami się sprawdza czasami nie. Chciałam kupi smoczek Avant taki imitujący pierś koszt około 40 zł ale nie wiem czy warto...może któraś używa takiego ????

w dzien karmie co 2,5 - 3h, w nocy zazwyczaj co 4-5h, a czasem spi i 7h. Jeśli dziecko waży 3 kg to spokojnie powinno wytrzymać 2,5-3h przerwy jeśli ssa efektywnie. Ja używam smoczka, czasem go wypluwa i potrzeba dłuższej chwili aby go porządnie zassał. praktycznie nie uspokajam małego piersią. Stosuje inne sposoby. Jeśli używa sie piersi do uspokojenia to wykształca się nawyk podjadania a nie efektywnego jedzenia.
 
reklama
Ja ponarzekałam na mojego i dziś dziecko anioł, zasypia sam w łóżeczku, nie marudzi aż dziwnie jak miałam dziś wolne ręce:surprised: Mam nadzieję, że tak zostanie;-) ;) Ja w nocy karmie co 2h a w dzień jak nie śpi to domaga się często nawet co 30 minut a jak zaśnie to co 2h. Dziś pierwszy raz w nocy wszystkie karmienia były na leżąco ciekawe jak dzisiaj będzie;-) ;) chciałabym cięgiem pospać chociaż 4h ale byłoby cudownie:rolleyes2:
 
Anastasia pozdrawia internetowe ciotki
 

Załączniki

  • IMG_3190.JPG
    IMG_3190.JPG
    753,9 KB · Wyświetleń: 112
U nas problemy brzuszków jakby dopuściły i mały zaczął się uśmiechać [emoji4] wczoraj że starszym i graliśmy choinkę więc święta czas zacząć [emoji4] do tego pogoda dziś piękna więc zaraz uciekamy na spacer [emoji4] w końcu zaczęłam czuć ducha świat [emoji6]

Anastazja super słodka i jaka uśmiechnięta [emoji9]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
cześć mamusie :* u nas ostatnio było bardzo chorobowo - na szczęście synuś jest już zdrowy. My z mężem też w znacznie lepszej kondycji, chociaż mogłoby być lepiej. Niemniej jednak zabrałam się porządnie za przygptowania świąteczne :) choinka już stoi - w tym roku znacznie wczesniej niż zwykle, ale jakoś tak chciałam dłuzej nacieszyć oko :) dzisiaj od rana porządki. Wczoraj już na 7 poszliśmy do Kościołą, żeby móc podrzucić dzieciaczki do rodziców i zrobić zakupki świąteczne. Udało nam się pokupować większość prezentów, także trochę się uspokoiłam :p

co do uśmiechów to Sami rozdaje je bez przerwy :D bardzo dużo się uśmiecha. Reaguje na "cmokanie" i takie "cykanie". Czasem delikatny uśmiech, a czasem banan na całego :D jest taaaki uroczy!
W zeszła środę mieliśmy ostatnią wizytę położnej. Mały miał wtedy prawie miesiąć (bez jednego dnia)i ważył 4400g.
W tą środę idziemy na USG nerek - mimo braku miejsc lekarz nas rzyjmie więc tyle do przodu.
Dalej karmimy się wyłacznie piersią, chociaż mieliśmy parę epizodów z mlekiem modyfikowanym, ale to dosłownie po 40-60mm. Ostatnio udaje się jedynie moim mlekiem.
 
reklama
Świetna ta poduszka, podkradam jako prezent na gwiazdkę ;).

Niestety sprzedałam Anastasi chorobę, taka biedna jest ma gorączkę i nie ma apetytu :(
Hej a ile ma st.u nas też chorujemy starszy syn ma zap krtani i gardła kaszle ciągle
Mnie też zlapalo boję się o mało chodzę w masce mierze temp 37.5 w pokoju mimo że nie grzejemy 22.5 23 st .Starszego nie wpuszczam do małego
 
Do góry