reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Dobry patent z tym mydłem;) u nas wczoraj Adaś spał prawie 7h w nocy i Pewnie spał by dłużej gdyby nie to że go obudziłam bo miałam już mega twarde piersi. ;)

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Karolyn szczerze ci zazdroszczę tego spania. Ja chodzę jak zombie. Dzisiaj oba chłopy zostały w domu, czułam się przeszczęśliwa bo sobie przynajmniej polezalam do 7.30
Co to jest chusta kółkowa. Zgłębiam wiedzę z netu na temat chust, ale dalej jestem głupia w tym temacie i nie wiem jaka kupić. Na pewna jakaś muszę, bo dzisiaj mam zakwasu na rękach, a Anastazja nie odpuszcza noszenia :)
 
Karolyn no właśnie nie wiem co się dzieje, od 3 dni jak nie śpi tylko chce na rękach. Ani wózek, ani leżaczek ani nie daj Boże łóżeczko, bo syrena na cały dom. To jest urocze, ze chce bliskości ale kurczę trochę masakra z tym noszeniem. A tak chwaliłam ze w ogóle nie chce na rękach. Właśnie zasnęła padam na siedząco
 
Cześć Kobitki. Od czasu porodu mnie tu nie było, a urodziłam 15.11. Świat do góry nogami się obrócił, ja próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji. Narazie dni kręcą się wokół cycka i kup. Juz mam powoli dosyć tego wiszenia na cycku :-( :( powiedzcie mi czy 20 kup na dobę to normalna rzecz u prawie 4-tygodniowego dziecka? Wcześniej było mniej, ale też przez dwa pierwsze tygodnie mniej jadł. Potem zaczęło się wiszenie na cycku - juz w sumie 10 dzień - i te kupy .... przed karmieniem, w trakcie i czasem jeszcze 20 min po, jak już zaśnie. A ja go rozbudzam na przewijak, żeby nie lezal w brudnej pieluszce. Niby kupy wyglądają prawidłowo, chociaż często prezy się przy robieniu. Nie wiem co mam jeść, położna mówi ze wszystko tylko w ograniczonych ilościach. Juz jestem na skraju żeby na butle przejść, choć mleka w piersiach mam dużo, ale obydwoje się męczymy :( chociaż na wadze dużo przybrał 3,5 tygodnia 860 g

jak ladnie przybiera to jest ok. mi polozna mowila ze na piersi dzieci moga walic co karmienie albo nie robic przez 5 dni. ale to tylko na piersi.

Karolyn ja dzwoniłam do neonatologa, bo się martwiłam o to patrzenie i kazała korygować te tygodnie przed terminem do pół roku życia. Wiec Adaś ma 6 tygodni.

Posprzątałam na dole domu, chyba kupię te chustę chociaż nie wiem jak to zawiąże. Anastazja wisiała na mnie 3,5 godziny, kręgosłup mi odpada. Odkurzanie jedna ręka i 5 kilowy malutek na drugiej jest mało komfortowe. A wy używacie chust? Dziecko nie jest powyginane w tym?

Podbijam pytanie z praniem obfajdanych bodów :)

ja juz mam chusty, mam splot zakardowy i skosno-krzyzowy. podobno ten skosno-krzyzowy jest dla takich maluszkow. wiazanie to chyba podwojny krzyz najlepiej ale ja zielona jestem. nosilam przed 7 lat i to starszego dzieciaczka. teraz jakos sie obawiam

u nas Mikolaj tez do Klarci przyjdzie. kupilismy jej mate edukacyjna, moze juz czyms sie zainteresuje.
Zauwazylam ze klarcia lubi czarne ksztalty, mam taki cytat na scianie to zawsze sie uspokaja patrzac na te literki, na okulary meza, tez czarne, tez sie gapi. ma 4 tyg.

ja mam jeden patent na odrobine wolnego czasu, jak zasnie przy cycu to wlanczam jej wyciag w kuchni i odkladam, spi akurat tyle co zrobienie i zjedzenie objadu.
 
Cześć dziewczyny. Czytam Was i mi lżej na duszy, że nie tylko mój synek uwielbia rączki i zasypia najczęściej przy piersi:blink:
Dzisiaj pierwszy raz użyłam chusty kołowej i powiem Wam , że super. Tylko po 20 minutach chciałam Go poprawić bo nie byłam pewna czy dobrze jest ściągnięty i zaczął płakać, wiec w ruch musiała iść pierś :dry: tez tak macie, że nie tylko karmienie ale i uspokojonie jest przy piersi ?
Mam jeszcze pytanko co ile karmicie piersią? Bo ja staram się co 2 godziny ale synek domaga się częściej i nie jestem przekonana czy chodzi o jedzenie czy o ssanie ....:hmm: w nocy tez bywa co godzinkę ... smoczek czasami się sprawdza czasami nie. Chciałam kupi smoczek Avant taki imitujący pierś koszt około 40 zł ale nie wiem czy warto...może któraś używa takiego ????
 
reklama
Monia Anastazja wisi mi dzisiaj na cycku cały dzień. Wstała o 3 i śpi jak zajączek, jak ją odłożę to się budzi. Ssie zasypia odkładam ja i wstaje i tak w kółko. Brodawki mi odpadają. Ale nie zamieniłabym tego czasu na nic innego. Jestem zakochana w tym moim bobasie. Jest taka urocza, ze nawet się nie wkurzam ze się nie wysypiam i wyglądam strasznie :)
 
Do góry