reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Moje najmłodsze też najchętniej cyca w ogóle nie wypuszczałoby z dziubka. Ratuje nas trochę nosidło bo wtedy jest blisko i jest spokojny. W nocy śpię z Krzysiem.Dla mnie To jedyny sposób żeby w miarę dobrze funkcjonować. w dzień.

Co do szczepień tuo mój pedostrą upiera się jednak na 6w1 i mówi żeby czekać nawet 8 TyG.

Milia- położna miała być dziś ale zadzwoniłam do niej wczoraj wieczorem i powiedziałam o ospie.Okazało się że ona nie chorowała nigdy więc uzgodniłyśmy wspólnie , że dla dobra ogółu wizyta tydzień temu była ostatnia .W razie problemów mam dzwonić z pytaniami.

Skrzat - zgadza się półpaśca wywołuje wirus ospy. Mąż już przeszedł tĄ chorobę w dzieciństwie.

Joasia - w końcu się sobą nacieszycie do woli. Cudnie :)))

Zaliczyłam dziś odbieranie dzieci z przedszkola i szkoły z Krzysiem i na szczęście był mega grzeczny. Uwielbia jazdę samochodem , z resztą podobnie jak wózkiem. Po ubraniu kombinezonu i włożeniu do gondoli - zasypia w ciągu miuty.

Myślałyście już na temat antykoncepcji po porodzie? Zastanawiam się nad wkładką. Wiecie może ile po cc można zamontować to ustrojstwo?
 
reklama
Joasia super ze jesteście już w domku :-)
Ciekawa jestem jak pierwsza noc Gabrysia u boku mamy :')

Nakcia, Domi zamienię sie z Wami na jedna noc, wyspie sie w końcu porządnie.... rozmarzylam się troszkę hihi fajnie było chociaż jednen wieczor pojsc spać o 21 i spać do 10 ♡♡♡

Dziewczyny dzisiaj mam kryzys, brakuje mi mleczka w piersiach. Cały dzien biegałam załatwiać sprawy, mała w aucie, na karmiłam ja po 12 pozniej dopiero po 16 w domu i czułam ze mam total flaki. Moze to przez stres lub mało piłam napoi i wody- Jula wisi od 17 na mnie i nie moze sie najesc, nawet jej sie nie odbija. Jak odkładam to nie placze ale pakuje piąstki do buźki i widac ze jest glodna, cyce naciskam a tam ledwo idzie. Czy będzie zbrodnia jeśli podam jej troche mm? Nie mam w domu musze kogos wysłać nawet nie wiem po jakie... Koniecznie musze zakupić herbatki laktacyje bo przy takim tempie zycia to strace pokarm a jeszcze mam nerwy do tego bo jesten sama i wszedzie musze Mala ciagnac ze sobą...
 
Milagros- rozumiem Twoją decyzję bo wiem z autopsji jak ciężko jest odzwyczaić dziecko od wspólnego spania. Takie decyzje każdy musi podjąć sam po przeanalizowaniu za i przeciw;-) ;)

Koalka- myślę, że jak podasz mm to nie będzie żadna zbrodnia ale jeśli Julcia nie płacze to ja jednak bym zrezygnowała na razie z tego pomysłu. Spróbuj się położyć się z nią do łóżka na jeden dzień i noc i karm ile wlezie. Cyc, cyc i jeszcze raz cyc- przystawiaj ile się da- wspomóż się herbatką dla karmiących i to powinno rozhulać laktację.Jak jej podasz mm to nie będzie chciała ssać wtedy piersi i nie będzie pobudzała produkcji mleczka. Im więcej dziecko doi - tym więcej mleka będzie Twój organizm produkował. Ja modyfikowane podałabym tylko wtedy, gdyby dziecko płakało. Jeśli nie płacze, a będziesz ją też często przystawiała w nocy to nic się nie stanie tzn. mała nie powinna stracic na wadze-mleko nocne jest bardziej tłuste i kaloryczne.
 
mama5 zaraz idziemy sie kapac i zobaczymy po kąpieli. Zazwyczaj nie mam problemów z mlekiem. Raz miałam sytuacje jak mialam biegunke to brakowalo mi pokarmu no i dziś.
Zamówiłam dzisiaj wkoncu laktator z avent- wlasnie na takie sytuacje bede miec zawsze troszke odciagnietego.
 
Koalka jesli chodzi o herbatke to ja polecam Lactosan z Herbapolu. Mialam tez fema.Ltiker ale na mnie slabo dzialal niestety (moze to dlatego ze w zaleceniach bylo aby sporzadzic go na podstawie mleka a ja robilam na wodzie.)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny podałam małej 30ml mleka mm bo do teraz nie mam ani kropli mleka mała od 17 nie spi praktycznie, przysypia troche i budzi sie głodna- nie wiem co sie stało moim cyca wogole sie mnie nie słuchają :-( W życiu nie pomyślałabym ze bede musiała dac jej sztuczne. Znajomy przywiózł mi Bebiko 1 raczej nie najlepsze ale wszystko zamknięte dostał tylko to. Śmierdzi to mleko niemiłosiernie.
 
Ja zawsze pilnuje z zegarkiem długości karmienia ;) cyc 20 min góra potem odbicie i drugi cyc i odbicie. Czasem zasnie w trakcie jedzenia to staram sie pobudzać. I bywa ze jak ją odloze to nagle oczy jak 5 zł i dalej głodna. Wowczas powtarzamy procedury ;)
Na pierwszy ciepły u nas standard rosół, ziemniaki i killa rodzajów mięs do wyboru. A drugi cieply? ?? Nie wiem. Musze zadzwonić do takiego loksli z okolicy to moze tam zamowimy coś moze tez przekąski tam zam.
Oj już niunia coraz cięższa i ręka boli przy karmieniu.
A 5w1 to nie ma już od października. Sa raczej tylko dla tych co z ustawy mają mieć czyli my się łapiemy. A tak zostaly im 6w1 i to beda wciskać. Wszędzie chodzi o kasę.
 
Joasia, super, że w końcu razem! :)

Gaga, jak Sebuś się czuje?

Mamo czwórki, szkoda, myślałam, że położnej udałoby się zawstydzić teściową ;)

Milagros, może za dużo zjadła? Jeżeli nie będzie się to powtarzało, to bym się tym chyba nie przejmowała.
U nas po 2 mała wylądowała w łóżku, bo darła się niemiłosiernie. Gdyby to było jedyne nasze dziecko, to pewnie byłabym twardsza, starsza nigdy z nami nie spała, dopiero od jakiegoś czasu bierzemy ją rano w weekendy, żeby z nami dospała. Ale jak młodsza krzyczy i jest ryzyko, że obudzi starszą, to wolę ją wziąć do siebie i potem się martwić odzwyczajaniem.
 
reklama
Milagros u nas co jakis czas pojawiaja sie wymioty, ale mam wrazenie ze malo sie tym "specjalisci" przejmuja...
Koalka ja podaje Bebiko polozna powiedziala zeby to podawac najzwyklejsze mleko bez rzadnych udziwnien, a teraz mi powiedziala ze teraz to wszystkie te mleka nie sa jakies super.
 
Do góry