reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Ryyy strach się bać cc.... jak czytam do szacun wielki:-) jakby nie było to operacja a tu trzeba się dzieckiem zająć....
 
reklama
Tu nie ma reguły. Ja po cc na drugi dzień byłam na chodzie. Moja kuzynka sn, założyli jest 30 szwów i dluugo nawet nie mogła myśleć o normalnym funkcjonowaniu. Przy każdym rodzaju porodu może być albo dobrze albo źle, dużo zależy od organizmu i nastawienia. Tzn.moim zdaniem ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Mysle, ze wykonanie było też dużo dużo bardziej profesjonalne..jeśli tak można to nazwać. I komfort tez jest ważny. Syn był z nami calutki czas, maz dostał już ze mną na sali przy operacji i on się nim zajmował a został z nami na noc to juz w ogole miód.. Z córką przy 1 cc od razu jak się obudziłam to mi ją picisneli, zabronili się ruszać ale kazali zajmować..A większość czasu sama byłam..z ich strony zero pomocy tylko pretensje, że dziecko płacze..miałam wtedy ogromną depreche..
I jeszcze co do drugiej cc, wlasnie wyjaśnienia ze im szybciej mimo bólu zbiore się w sobie tym mniej będę odczuwać dyskomfort bardzo pomogło, zmobilizowalo.

Z mlodym zas coś nie tak, siusiak pociemnial i mówi, że boli..co prawda popołudniu zaczal więcej pic ale mleka na wieczór znowu odmówił.. Boje się trochę..

Mamy po cc a powiedzcie..Nie czujecie się czasem takue hmm ze nie w pełni urodzilyscie? Proszę się nie smiac..ale czasem odczuwam takie coś jakbym była gorsza, nie w pełni wartościowa.. Przeszłam pirod sn bez wyparcia..bardzo bolesny bo tydzień wywolywany ale to nie to samo co po prostu urodzić..
 
Zielony groszek no u mnie też druga doba super, a początki to koszmar jakiś. Zresztą cała ta cesarka w biegu, a zgody dopiero po podpisałam.

Lilith no to ja miałam podobnie, z mężem się widziałam jak mnie z operacyjnej przewozili na pooperacyjna tak to nie mógł wchodzić wiec zobaczył dziecko i pojechał do domu. Mały płakał ja w rozsypce i radz sobie...

A co do Twojego pytania, nie mam tak. Może dlatego że wiem ze to nie był jakiś tam mój wybór, kwestia wygody czy coś tylko po prostu nagła decyzja "tniemy" wiem, że wszystko się działo dla dobra maleństwa i nie czuje się niepełną matka tylko dlatego ze zamiast pięknego porodu rodzinnego była operacja.
 
Powiem szczerze,że zupełnie nie daję sobie wcisnąć tego poczucia winy,które często stara się wtloczyc mamom po cc. Kocham swoje dziecko, sporo przeszłam w ciąży, bo moja niestety nie była bezproblemowa, mam z nim równie mocną więź, jak każda inna mama. nie sposób wydania dziecka na świat determinuje to jakimi jesteśmy mamami i uwaga ❕ kobietami ;-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Łapie doła w ogóle nie czuje się w ciąży :'(
Łączę się w "bólu"[emoji51]


f2w39jcgdz0az452.png
 
My mieliśmy gości dlatego tak późno.

Lilith znajoma miała cesarke nie czuła się po niej gorsza, ale jak pokarm jej zanikl to miała straszne wyrzuty sumienia,że nie karmi.
Za to druga znajoma pierwszy powód miała cc A drugi sn i mówi że po sn czuła się bardziej związana emocjonalnie z dzieckiem od początku. Więc to chyba zależy od tego co wmawiają młodym mama. dodam że Pierwsza rodziła 2lata temu, a druga już 25lat temu...

Co do magnezu nie wiem czy trzy na raz to nie za dużo, ha biorę dwie czasami trzy na dobę, magnez "magne B 6 Max" na opakowaniu pisze ze zawartość magnezu to 100mg. A Wit b6 2 mg. A Ty mówisz o 400to chyba za dużo i to jeszcze trzy tabletki...

Co do imion, nie myślę, boję się jeszcze coś rozmyslac, poza tym tak jak dziewczyny nie czuje się zbytnio w ciąży Mimo że mdłości cały dzień miałam ;-)

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Milagros 400jonów a czysty magnez to chyba z 50mg, musze sprawdzić. Normalnie biorę rano ale dziś mocno mnie boli.. I zastanawiałam się czy nie wziąść popołudniu znowu zamiast nospy.. Wcześniej brałam po 5 ale tam dawka slabiutka była.. Ze teraz mam lepszy to wolałam pidpytac..

Dziękuję za odpowiedzi.. Ja czasem mam dni zwątpienia i niestety czuje się taka niespelniona..gdy mówię..jak urodziłam..to w myślach zapala się lampka, ze nie, ja nie urodziłam.. I to też nie był mój wybór..dwa razy się nie udało.. Teraz boje się wybiegac myślami tak daleko.. A gdy tak się stanie to zastanawiam się co znowu się przytrafi, ze będzie znowu cc.
Musze iść do okulisty jeszcze heh, ciezko się zmobilizować..

Wiecie co..naczytalam się zupełnie niepotrzebnie o tej torbieli..jak wcześniej pidchodzilam do tego na luzie i z doświadczenia po córce, ze będzie Oki, tak zaczelam panikować.. Szczególnie, że mnie to upirczywie pobolewa.. Cały czas czuje ta gule..szkoda, że nie zapytałam jak duża jest, choć na oko moje i męża wielka..
Chce iść w 9 tyg.na prywatny scan..to chyba przez brzuch tez można zobaczyć prawda? Jeju..musze się uspokoić.,
 
Milagros 400jonów a czysty magnez to chyba z 50mg, musze sprawdzić. Normalnie biorę rano ale dziś mocno mnie boli.. I zastanawiałam się czy nie wziąść popołudniu znowu zamiast nospy.. Wcześniej brałam po 5 ale tam dawka slabiutka była.. Ze teraz mam lepszy to wolałam pidpytac..

Dziękuję za odpowiedzi.. Ja czasem mam dni zwątpienia i niestety czuje się taka niespelniona..gdy mówię..jak urodziłam..to w myślach zapala się lampka, ze nie, ja nie urodziłam.. I to też nie był mój wybór..dwa razy się nie udało.. Teraz boje się wybiegac myślami tak daleko.. A gdy tak się stanie to zastanawiam się co znowu się przytrafi, ze będzie znowu cc.
Musze iść do okulisty jeszcze heh, ciezko się zmobilizować..

Wiecie co..naczytalam się zupełnie niepotrzebnie o tej torbieli..jak wcześniej pidchodzilam do tego na luzie i z doświadczenia po córce, ze będzie Oki, tak zaczelam panikować.. Szczególnie, że mnie to upirczywie pobolewa.. Cały czas czuje ta gule..szkoda, że nie zapytałam jak duża jest, choć na oko moje i męża wielka..
Chce iść w 9 tyg.na prywatny scan..to chyba przez brzuch tez można zobaczyć prawda? Jeju..musze się uspokoić.,
Wlasnie im wiecej sie czyta w internecie tym bardziej aie nakreca - to niestety jest prawda :/ i tu teraz sprawdza sie powiedzenie - im mniej wiesz tym lepiej spisz :D
Napewno wszystko bedzie dobrze, najwazniejsze to byc dobrej mysli i pod dobra opieka i stosowac sie do zalecen ;)

Ja tak musze sie uspokoic z moja paranoja na punkcie braku objawow :D

Szykuje sie do spania, dobranoc ;* ;)


f2w39jcgdz0az452.png
 
reklama
Wiem o tym..no nie wiem co mnie tknelo by to czytać..chyba ten ból dzis..hest to mega uporczywe.. No nic, z cora się wchlonal to czemu teraz niemialby..musze się odkręcić na ponowne pozytywne myślenie, choc przy takim dyskomforcie to chyba kiepskie do ogarnięcia i wyluzowania..
A na objawy przyjdzie czas, sama niedawno marudzilam ze ich niewiele..
Dobrej nocki :-)
 
Do góry