reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Jak się pytalam w październiku to juz nie bylo 5w1 Pentaxim. Czasem można bylo jeszcze Infanrix dostać. Moja Z. Lapie się ustawowo na darmowe 5w1 bo 37tc. A pneumo można nawet później wprowadzić dziecku i wtedy zmniejsza się ilość dawek

13.10.2016 córcia
 
reklama
Firana a myjesz ten pępek dokładnie? Az wstyd sie przyznać ale przy pierwszym synu bałam sie grzebać w tym pępku i nie wiedziałam ze trzeba. I mimo, ze syn był kąpany codziennie to okazało sie, ze tam sie cos nazbierało, jakies resztki z kąpieli, emolientow kremów itp. . Mnie sie wydawało ze to takie przebarwienie skory brazowe. Pamietam, ze najadłam sie wstydu, bo byliśmy u lekarza i widze ze ona przygląda sie pępkowi i nagle pyta jak czesto kapie dziecko. Jak wróciłam do domu to odrazu zaczelam badać co tam z tym pępkiem ze lekarka mi takie dziwne pytania zadawała. I okazało sie, ze to nie było przebarwienie skory, patyczkiem do uszu i mydłem i wszystko ładnie zeszło...

Rota jest do picia i podaje sie pierwsza dawkę do 3 miesiaca.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
To dzis sprobuje pepus patyczkiem potraktować. Choć pediatra widzial pępek i nie mówił że coś nie tak a ja zapomnialam się o to zapytać sama.
Dziewczynki ja używam przegotowanej wody o wacikow kosmetycznych ale to idzie jak woda. Wy też używacie wacikow?

13.10.2016 córcia
 
Hej ! Dojechałam do Pl :-) znaczy doleciałam:-) podróż super ,ludzie bardzo pomocni... No i syn 9 letni ważny sie czuł i pomagał.teraz juz u rodziców , mała sie dziwi wszystko ogląda . Dużo śpi i jest spokojna. Narazie jest super . Cieszę sie ze przy waszej pomocy podjęłam decyzje o przyjeździe. Sciskam !


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ewa super, że podróż się udała. Zazdroszczę, że tegoroczne święta spędzisz z rodziną w Polsce.

Dziewczyny, dobrnęłam do końca :) Trochę się u Was dzieje!

Co do badania bioderek w Holandii, podobnie jak w Hiszpanii, tutaj nie robią usg. Mój Olek miał kontrolę tydzień temu i lekarka spytała w jakiej pozycji był ułożony przez ostatnie 3 miesiące ciąży i czy ktoś w rodzinie miał problem z biodrami :( Na końcu stwierdziła, że na razie wszystko ok, ale biodra sprawdzi jeszcze raz za kilka tygodni. A ja głupia nic nie dopytywałam, bo dopiero po wyjściu z gabinetu mnie oświeciło i zaczęłam się zastanawiać po co były te pytania.

Pewnie już kiedyś wspominałam, że w Holandii trochę inaczej podchodzi się do ciąży i opieki nad niemowlakiem. Poniżej kilka rad/uwag, które w większości mnie zaskoczyły, ale się do nich stosuję i jak na razie moje dziecko żyje i ma się całkiem dobrze. Może któraś z Was skorzysta:
- Podczas karmienia piersią możemy jeść wszystko to, co jadłyśmy w ciąży- dziecko jest przyzwyczajone do tych smaków. Jak na razie, odpukać, Olek nie ma żadnej wysypki i większych problemów żołądkowych a ja mogę bez wyrzutów wcinać czekoladę :D
- Po kąpieli dziecko jest zazwyczaj za bardzo zmęczone, żeby jeść, dlatego powinno się je karmić przed kąpielą. Mój synek najpierw je, potem przy kąpaniu odpływa :) A na koniec jeszcze go dokarmiam, o ile ma na to ochotę.
- Na pierwszy spacer można się wybrać już w ósmym dniu, dziecka wcześniej nie trzeba werandować. Tego akurat nie sprawdziłam, bo bite dwa tygodnie musiałam prosić męża, żeby skręcił nam wózek.
-Optymalna temperatura w pokoju dziecka to 18-21 stopni. W przegrzanym pokoju dziecku się gorzej oddycha. Jak dla mnie 18 stopni to trochę hardcore, dlatego trzymam się tej górnej granicy.
-Jeśli dzidzia ma problem z brzuszkiem albo ulewaniem, to można podwyższyć jedną stronę materaca na którym śpi poprzez włożenie pod spód zwiniętego ręcznika.. Zauważyłam, że małemu lepiej się śpi kiedy nie leży na płasko.

Odnośnie porodu to raczej nie będę strzeszczać tego horroru. Ale chyba jestem nienormalna bo już myślę o drugim dziecku. Dziewczyny czy Wy się też tak darłyście? Jak ogólnie wspominacie opiekę personelu przy porodzie?

I jeszcze jedno pytanko, jak długo czekacie z seksem po porodzie? Czy 6 tygodni to takie absolutne minimum? Dodam, że przy porodzie byłam nacinana i do tego pękłam w środku.
 
Ewa witamy w Polsce :)
Bedemamą. Czyli wszystko to co w Holandii obowiązuje w Polsce. Te same zasady. Jesli chodzi o kp to dokładnie teraz jest taka szkoła-jesc wszystko. Ewent. Jak wprowadzasz produkt np. Dziś jesz paprykę to nast.dnia obserwujesz i jak jest reakcja alergiczna to na jakiś czas wycofujesz i wprowadzasz ponownie za jakiś czas. Tylko z kapaniem się nie zgodzę bo zaraz po jedzeniu to dziecko moze ulewac i lepiej zeby mu się ułożyło w brzuszku. Najlepiej odczekac godzinkę

13.10.2016 córcia
 
reklama
Będęmama lepiej poczekać te 6 tygodni ;) A co do
porodu ja się niegdy nie krzyczałam bardziej zbierała siły na to oby jak najszybciej urodzic ;) Nawet mój mówil ze jestem wielką i jakim cudem nie wrzeszcze jak kobiety na filmach hahaha

Ewcia witamy w pl
 
Do góry