reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Skrzat ja obecnie używam pieluch Pampersa a próbowałam lidlowskich to są sztywne strasznie ale później pewnie do nich wrócę bo większe rozmiary są fajne...

Emalka a te kindii nie są sztywne? I bardzo Mokre? Bo ja na takie kiedyś trafiłam tylko nie jestem pewna czy to te same...
A jak dajesz sobie radę sama? Podejrzewam że lepiej niż z mężem w domu?[emoji6]

Firana my od początku mamy smoczek... i chyba bez by się nie obyło i tak bo mała ma silny odruch ssania a jak głodna nie jest to denerwuje się że z piersi leci mleko i są Krzyki na całego.. dam smoczek i spokój...

Joasia hahah wyobrazilam sobie jak przebiercie małego wspólnymi siłami hahaha[emoji23]

Bedemama dawaj dawaj[emoji2]
Gratuluje porodu jeszcze raz[emoji2] później zapomina się nie tyle że bolało ale jak bardzo [emoji23] instynkt jest silniejszy[emoji2]

Emalka doczytałam że słabo u was[emoji58]
Ale z przychodnia mieliście pecha... ciężko byłoby mi trzymać język za zębami...

Dziś byłam na wynikach i też były akcje aż w końcu weszłam bez kolejki...

Joasia ja tak samo rodzilam Niko to krzyczałam że więcej nie chcę a dopiero przy finale porodu Oli przypomniałam sobie swoje słowa[emoji23]

Linka to naprawdę musiał być wielki szok hahah[emoji23] też lubię zapach niemowlaczkow[emoji2]

Aleksandra[emoji7] urodzona 12.11.2016r[emoji177]
 
reklama
My wróciliśmy od neurologa Antos ma asymetrie ulorzeniowa przez nie równomierne napięcie mięśni lewa strona ma wzmożone a prawa strona obniżone napięcie mięśniowe będziemy jeździć na rehabilitację , a pierwsza dopiero 4 stycznia . Musze sprawdzić ile godz. kosztuje prywatnie takiej rehabilitacji
 
Linka jakie są objawy takiej asymetrii? Coś Cię zaniepokoiło?
Moj koleżanki córeczka ma i rehabilitacja opiera się także na sposobie pielęgnacji noworodka w domu. Ma zalecony sposob noszenia małej, przwijania, karmienia i kąpania
 
Linka i tak super z terminami. My mamy dopiero na 21 stycznia, a 45 minut kosztuje 90zl, póki co mam instrukcje tego co napisała Princesseczka poza kąpielą. Pokazywała nam to rehabilitantka w szpitalu. Podejrzewam, że gdyby nie było tej naszej "przygody" to na temat napięcia czy rehabilitacji by nikt nic nie mówił w szpitalu w którym rodziłam, bo wg mnie teraz kopiąc w temacie to Zu to dopiero miała wzmożone napięcie i nikt na to uwagi nie zwrócił, a pytałam się pediatry czy jest wszystko z jej napięciem ok. G w porównaniu do niej zachowuje sie super, a ona i tak z tego wyrosła i śladu nie ma.

8.11[emoji480]Gabryś [emoji64]
 
Dziewczyny on bardzo silny jest od początku na brzuchu wysoko głowę trzyma i zaczął w pewnym momencie się przekręcić na co było o wiele za szybko .... Najpierw położnej zwróciłam uwagę ze jak leży na brzuchu to robi łudkę bardzo wysoko głowę podnosił i nogi i chyc leżał na plecach kazała powiedzieć pani doktor bo stwierdziła że faktycznie wzmożone ma napięcie no i pediatra odrazu dala skierowanie ...
Pani neurolog go badała no i faktycznie z prawej strony ,a wzmożone napięcie , główkę ciągle ciągnie w tamtą stronę , dłoń prawa ma ciągle zaciśnięte w piąstke , no a po badaniu powiedziała ze lewa strona za słaba jest ...
Pytałam z czego tak się dzieje to mi tłumaczyła ze wina ułożenia w łonie matki i nikt na to wpływu nie ma ....

Joasia ja wiem ze nie dokona jest się czym przejmować , bo jeden mój miał skrecz szyjny i jak dzidzia zaczyna siadać i chwytać zabawki to szybko się to normuje, tylko obawiałam się ze względu na poród i to ze się zachlysnol i moim zdaniem przydusil przez owinicie pepowina.....
W poniedziałek pojadę do siostry jak przyjedzie rehabilitantka Zuzi , niech go poogląda i powie co o tym myśli

W domu też wiem jak postępować jeśli chodzi o główkę i trzymanie jej na jedną stronę
 
A mi się właśnie wydaje że moja Ola za mało zaciska piastki ale główkę podnosi wg położnej jak trzeba...

Joasia dobrze wiedzieć że to i tak się unormuje nawet samo[emoji6] mój Niko też był silny i szybko się przekręcal i podnosił wysoko glowe i tez nikt nie zwrócił uwagi...

Aleksandra[emoji7] urodzona 12.11.2016r[emoji177]
 
Aob ja byłam nieświadoma, a żałuję, bo na szczęście to zniknęło, ale czasami jednak się dłużej utrzymuje i dzieci jeśli nie są odpowiednio rehabilitowane mają później problemy, np.z równowagą, chodzeniem itp.
Zuzia w sumie dość późno zaczęła chodzić, bo puściła się dopiero jak miała 15 miesięcy, ale jak juz poszła to w sumie sie nie przewracała ani nic. Od razu porządnie.

8.11[emoji480]Gabryś [emoji64]
 
Ja w sumie teraz też dopiero się dowiaduje co i jak z tym napięciem... a u Ciebie tym bardziej dobrze że samo się tak uregulowano..

Aleksandra[emoji7] urodzona 12.11.2016r[emoji177]
 
A my dziś bylismy na bioderkach i niby cos z lewym i kazal pieluchowac a przy julku 2 lata temu mowili ze juz się od tego odchodzi i wez kogos słuchaj
Wogole lekarz gbur , mowi ze w chuscie nie wolno bo " nosicie dzieciak glowy nie trzyma kręgosłup wygiety a potem przychodzicie ze krzywy" na nic moje tlumaczenia ze kregoslup jest w naturalnej pozycji tylko pani dziecko to prosze samemu decydowac

U Julka niby nikt nic o napieciu nie mowil a od poczatku krzywo chodzil teraz czeato zaczepia sie o wlasne nogi i chodzi na palcach. Idziemy na rehabilitacje. Kontrolujcie to , mi lekarka powiedziała ze to tak jakby miec ciągły skurcz, dziecko się rozprasza nie moze skupić uwagi przez to

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
reklama
Moj maź podobno chodziķ na palcach. A ja mimo ze stara d.to zauwazylam ze zaciskam piesci kiedy sie stresuje...
Mlody tes hardzo silny. Ostatnio przewrocił sie z brzuszka na bok. Lezac na brzuszku tez czasem robi lodke o ktorej pisala Linka.
Wedlug poloznej jest ok. We srode mamy szczepienie to zapytam pediatry co ona o tym mysli..
Mnie zszokowalo badanie tzw.trakcji na wizycie patronazowej kiedy doktorka poloizyla mlodego na przewijaku zlapala za rece i sprawdzala czy glowe ciagnie za soba kiedy ciagnela go tak jakby do siadu. Maly mial 4tyg.a juz tak ladnie ciagnal o_O
 
Do góry