reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2016

Na rota szczepilam na resztę nie. Ogólnie fajna sprawa ale indywidualna, bo np nasze dziecko bardzo źle przechodziło wszystkie szczepienia i juz dalej nie szczepilam. Ale jak zaobserwujesz ze twoje dziecko będzie lajtowo szczepienia przechodzić to czemu nie.
 
reklama
Hm moje tez jest glowa w dol i smyra raczkami pod pepkiem i nizej na boki a na gorze coraz rzadziej nozkami ale troszke czuje.
Emalka a czy teraz od 2017 pneumokoki nie maja byc na nfz? Tylko nie wiem czy nasze dzieci sie zalapia czy typko te co się urodza. Pewnie ta druga opcja.
Ja nie szczepilam na to i teraz tez nie mam zamiaru. Julek mial rota jak byl malutki i bardzo lagodnie go przeszedl. A po szczepieniach jest e miare czasem ma stan podgoraczkowy czy marudzi i zawsze dlugo spi. Jesli teraz tez tak bedzie to podstawowe zaszczepie jesli bedzie sie cos dzialo odpuszczam

Napisane na LG-D405 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A te podstawowe szczepicie pojedynczo na NFZ czy jednak skojarzonymi 5w1 czy 6w1? Zaczęłam dziś czytać o kalendarzu szczepień i to jakaś czarna magia dla wtajemniczonych [emoji47]

Jestem w trakcie 28 tygodnia
Zaczynamy 3 trymestr :-)
 
A moj wczoraj nadmiernie ruchliwy byl. Jiz mowilam mezowi ze jakby dzisiaj tak gwaltowanie sie ruszal to trzeba na ip jechac zeby sprawdzili co on tam wyprawia. Ale uspokoil sie. Chyba wczoraj zbyt duzo ja sie denerwowalam i on to przejal ode mnie...

Ja bolu pod zebrami spowdowanego kopnikami tez jszcze nie czulam..ale za to mog ponarzekac na bol miednicy ktory pojawia sie w nocy. Kazdy obrot powduje u mnie bol miednicy. Moj juz sie denereuje ze strasznie sie wierxe w nocy a to dopiero poczatek :p
 
Ja Basi tez nie szczegółami ale nie wiem czy drugiego na pneumokoki i meningokoki nie zaszczepie i może Basię przy okazji tez. Jednak ona będzie gro ze szkoły przynosić do domu. Zapytam pediatrę. Na Rota nie szczegółami i nie będę, to odradzała mi przy Basi pediatra, powiedziała ze to i tak chroni przed jakaś grupa Rota a teraz sa i inne wirusy i inne szczepy które biegunki powodują, dodatkowo powiedziała ze żyjemy w cywilizacji i jak co Rota mimo ze może skończyć sie w szpitalu to i tak jest wyleczalne. Basia raz skończyła z wymiotami, 3 dni w szpitalu i to wcale nie były Rota bo je wykluczyli, ostry nieżyt jelitowy i sie odwodnila, moja pediatra mówi ze Rota to wyciąganie kasy.
Ja Basię szczegółami chyba 5/6w1 juz nie pamietam na pewno ta płatna:) ale do szpitala żadnych szczepionek nie brałam, dopiero u nas w przychodni.

Dzisiaj u mnie pada, ale ja i tak leżę i czytam książki, Basia u dziadków wiec cisza jest. Musi mój po biurko dla niej jechać [emoji4] tu zakupy wózka, a tu wyprawki szkolnej [emoji848][emoji6] ciekawe jak to będzie...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja szczpiłam Zu tylko 5w1. Miałam szczepić pneumo po 2r.ż, ale że byłam z nią sama i już w ciąży to bym nie dała rady jej utrzymać. 5w1 przeszło po niej niezauważalnie, ale znajoma mówiła, że dokładnie tej szczpionki już nie ma. Jest inna 5w1 i teraz dalej mam nowy ból do głowy. No, ale wiem, że na nfz ani 6w1 szczepić nie zamierzam. Może ten brak "naszej" 5w1 jest chwilowy tylko...

Jestem w 29 tygodniu ciąży
 
Bo z "kalkulacji" wychodzi więcej dawek wzw.
1471766142579.jpg


Idąc NFZ to łączenie ze szpitalnym jest 3 dawki wzw B. Idąc 5w1 to samo, a przy 6w1 przy każdym szczepieniu jest dawka wzw i wychodzi ich w sumie 5. Ja w poprzedniej ciąży dużo rozmyślałam nad tym czym i jak szczepić. Noc przed pierwszym szczepieniem prawie nie spałam no i ostatecznie stanęło na tym 5w1.
 

Załączniki

  • 1471766142579.jpg
    1471766142579.jpg
    64,5 KB · Wyświetleń: 309
Princeseczka a moze faktycznie urodzi sie wcześniej albo po prostu bedzie troszke wiekszy

Skrzat czyli w szpitalu Ci zaszczepili euvaxem

Emalka ja szczepilam skojarzonymi 5w1 pentaxim + engerix
I Joasiu wlasnie teraz niedawno robilam zalegla mialam zrobic 5w1 +engerix ale pentaximu brakuje w hurtowniach wiec zaszczepilam hexacima wyszlo sporo taniej tak poza tym. Może o to chodzilo Twojej kolezance bo czesto się zdarza ze sa braki w hurtowniach ale powiedzmy ok miesiaca.

Ja teraz chyba wogole na hexacime sie zdecyduje
Jest jeszcze infanrix hexa i penta

Nie chce sie wymadrzac ale na wlasnym przykladzie powiem żeby to co lekarze mowia o szczepionkach jednak beac z przymrozeniem oka. Przynajmniej ta do ktorej chodzilam z julkiem na poczatku no niby mowila ze zrobie jak uwazam ale namawiala na platne i co więcej kupowalo sie szczepionke od razu w przychodni nie w aptece. Gdzies mam rozpiske ile placilam ale jakies sumy po 270zl za dawke a przykładowo teraz za hexacime w aptece zaplacilam 150-u mnie w przychodni 230. Takze proscie o recepty i warto kupic samemu . a i w temacie nie polecam plasterkow emla u nas kompletnie się nie sprawdziły. Pomijajac fakt,ze jakas tam ilosc tego srodka przeciwbolowego może dostac sie do srodka to raz nam się zrobil stan zapalny i chyba wiecej bolu przy odrywaniu go niz przy samym szczepieniu

Skrzat to niezle zamieszanie wlasnie gazetke z biedronki przegladalam a tam tylko szkola i szkola :)

Napisane na LG-D405 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Keejti hehe właśnie ja szczepiłam Infanrixem penta, a Pentaxim jest.

Nasza doktorka daje nam recepte i za 5w1 płaciłam jakieś 140zl, ale słyszałam że za tą samą szczepionke w przychodniach brali dużo więcej. W naszej przychodni jest tak, że jak przyjdzie szczepionka do apteki, to podpisaną przynosimy do przychodni i czeka na szczepienie w lodówce w zabiegowym.

Jestem w 29 tygodniu ciąży
 
Do góry