reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Martini ja niestety mam ten sam problem... W poprzedniej ciazy byłam u proktologa w szpitalu bo jak mi wywaliło to az sie przestraszyłam. Trafiłam na przemilego lekarza. Wizyte miałam z godzinę. Nie przepisał mi pierwszej lepszej maści czy czopków tylko sprawdzał na necie składy, dzwonił do kolegow zeby sie upewnić czy aby na pewni mozna stosować w ciazy. Wiec jesli w ulotce nie ma ze mozna stosować w ciazy moze lepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj. Taka maść z tego co kojarzę zawiera tez jakies substancje przeciwbólowe a w ciazy nie wszystkie przeciwbólowe dozwolone. I raczej to ze nie przedostanie sie do pochwy nie ma nic do tego, bo przenika do organizmu, do krwi, łożyska a bo za tym idzie do dziecka.
Pisze tylko co mi sie wydaje, ale to tylko moje zdanie, w ciazy wszystko najlepiej konsultować z lekarzem.

Princeseczka rok czy dwa temu w wiadomościach była tez mama od nas. W galerii ochroniarz ja wyprosił bo na ławce karmiła dziecko. Ci z galerii strasznie przepraszali, ze to nie powinno mieć miejsca, ze ochroniarz przekroczył kompetencje itd.
A wczoraj na fejsie wyskoczyło mi jak z okazji tygodnia karmieni piersią przypominają ze jest specjalny pokoik dla mam i dzieci. Nie byłam, nie widziałam ale na foto wyglada całkiem całkiem.

1470347881-dta2iy.jpeg


Co do witamin w ciazy to ja osobiście spotkałam sie z dwoma teoriami, a mianowicie ze po pierwsze dziecko większe, po drugie mama większa.
I ze jesli dziecko jest na wysokim centylu to powinno sie odstawić w 3 trym.
Ja brałam w pierwszej regularnie dzień w dzień, zaczynajac jeszcze przed ciaza, nigdy nie miałam problemów ani z krwią ani moczem, wyniki idealne, dzieciatko ładnie rosło.
I wiecie co? Jesli dziecko rzeczywiście jest większe od witamin to cieszę sie, ze je brałam bo urodzilam w 34tc 2,5kg dziecko, ktore było malutkie ale samodzielne, nie miało niedokrwistości co jest częste u wcześniaków. I cieszę sie ze ważył ile ważył, a nie mniej bo jakby urodził sie z waga sporo niższa to tak szybko by nas nie wypisali. W pierwszych dniach waga mu spadła do ok 2kg, po 2 tygodniach jak wychodziliśmy ze szpitala ważył ledwo 2,3. A teraz mało kto chce mi uwierzyć ze on wcześniak. Jak kp brałam tez dha zgodnie z zaleceniem ze szpitala, a jak przestałam to mały codziennie dostaje dawkę i wydaje mi sie, ze jest rozwinięty ponad swój wiek. D3 tez bierze codziennie.

Moj gin prowadzący ciaze mowil mi zeby brać witaminy.
Nie sadze zeby witaminy szkodziły, a juz na pewno nie te dla ciężarnych. Moje koleżanki z pracy mimo ze maja dorosłe dzieci i nie starają sie o kolejne to biorą witaminy dla ciężarnych zamiast zwykłych. Bo maz jednej (lekarz) poeiedzial ze sa to najlepsze witaminy, w których jest wszystko i skoro sa dla ciężarnych to musza byc w odpowiednich proporcjach i bezpieczne.

Także ile ludzi tyle bedzie teorii. Ja akurat witaminy biorę, z tym ze ostatnio zaczelam brać co drugi dzień, choc mam nadzieje ze jedna teraz urodzę w terminie.

Dzisiaj moje dziecko "skleiło" ojca, że ten nie wiedział co powiedzieć. Moj chciał go tak lekko przyszantazowac i mówi, ze jak cos tam nie zrobi to tata z tobą nie pójdzie na plac zabaw i co wtedy, z kim bedziesz chodził na ten plac zabaw. A mały powiedział krótko.... "Z bratem"... i poszedł. [emoji4]

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
reklama
No ja jak już pisałam to zaczynam pić tran teraz, tak jak w poprzedniej ciąży. Przy kp brałam omegamed dha czy coś podobnego z dha.
Tak w ogóle wczoraj zamowiłam sobie w aptece internetowej 10 opakowań Chela Mag B6, bo cenowo przez połowę w stosunku do mojej apteki, no i tran dla siebie i w żelkach dla Zu i na wszelki krople *spam* katar, bo u nas w aptekach nigdzie nie ma.

MartiniM koleżanka ma z kolei żylaka w okolicach ujścia pochwy. Nie wiadomo czy przez to nie bedzie zmuszona do cc, choć swój poród sn wspomina bardzo dobrze.
Ja hemoroida miałam po porodzie i załatwiłam o od razu proctohemolanem, choć niby nie wolno przy kp, ale wolałam od razu się nim zająć. Ale przy ciąży bym nie ryzykowała bez konsultacji.

Jestem w 27 tygodniu ciąży
 
Ja tu w domu mialam proktosanol. Czytalam co wlasnie na temat ciazy na opakowaniu a tam jak zwykle zeby skonsultowac sie z lekarzem :) Moze faktycznie poki nie boli dam sobie spokoj z nim, wizyte mam dopiero 30stego sierpnia, wiec kawal czasu, ale dam rade. Niestety nie mam nr do swojego lekarza zeby cokolwiek z nim dyskutowac. Dzięki dziewczyny za rady... odstawiam poki co najlepiej :)
 
Mama czwórki biedna córa... oby to jednak dało się jakoś połączyć..

Ja teorie o większym dziecku po Wit.tez.slyszalam ale u mnie akurat się nie sprawdziła bo mały ur w 40tc ważył 3620g a ja też tylko 10kg przytylam.. także teraz też biorę bo też trochę gorzej się niestety odzywiam...

Joasia i ja mam tam zylaka gdzie twoja koleżanka ale pierwszy poród był sn mimo że też go wtedy miałam i teraz też na to liczę... a póki co jest nieduży i nic nie biorę... poprzednio brałam tabletki na zator cyklo3fort czy jakoś tak...

Nika pokój wygląda bardzo ładnie tylko żeby kobiety jeszcze dbały o niego...

U nas dziś paskudna pogoda... a mnie głowa boli.. moj szanowny małżonek tak dziś cicho wychodził do pracy ze nie śpimy wszyscy od 5 [emoji52] tzn mlody już ma drzemkę na szczęście... bo tak płakał jak mąż wyszedł ze szok... z pół godziny nie mogłam go uspokoić...

Milego dnia
 
Mama czwórki biedna córka, pewnie troszkę się tym załamała. Ale może okaże się, że to nie astma, obyyy.
Nika super pokój, ale tak jak mówi Aob oby mamusie jeszcze o to dbały i ktoś to sprzątał tak jak ma być b z tym to naprawdę różnie.
Aob to mąż się postarał, żebyś się za bardzo dziś nie wyspała. Dobrze, że synek jeszcze zasnął.
Też słyszałam że po witaminach często dzieci rodzą się większe. Ja biorę co drugi dzień bo nie mogę za dużo kwasu foliowego, bo mnie strasznie piecze w okolicach intymnych a już robiłam i posiew i wymazy, wyniki super a ciągle to samo. Dopiero doszłam, że wszystko zaczęło się od kwasu foliowego.
 
Mamusia a jak doszlas że to od kwasy foliowego?? Ja to w życiu bym się nie domyśliła [emoji6]

Netta matko jak to strasznie brzmi ta krew! Aż teraz słabo mi się zrobiło a jakbym była na Twoim miejsc to pewnie bym zemdlała...
 
MartiniM mnie lekarze (2 niezależnych ginow) w poprzedniej ciazy przepisywali posterisanH maść na receptę , w tej natomiast bo problem znow sie pojawia na szczęście odpukać bez bolu posterisan bez recepty i czopki i maść oraz tabletki bez recepty cyclo3forte na żylaki , pytałam w aptece jeszcze to powiedziały jak najbardziej a to fajne takie babki ktore kiedyś jak mi gin przepisał cos na mdłości to doradziły ze moze lepiej nie jak nie musze .
Nika super młody odpowiedział hehe:) nie chce Cie martwić ale ostatnio lekarz mi powiedział
Ze drugie rodzą sie szybciej co prawda w kontekście mojego maleho ktory urodził sie w 42tc.
Btw co u Ciebie było przyczyna wczesnego porodu ?

Ja tez uwazam ze dobrze brać witaminy tez nie mam problemów z żelazem dzieki temu pewnie , po porodzie mi spadł poziom ale chyba nie brałam w szpitalu i szybko wyszłam na prosta.

Aa! Wlasnie apropo zaparć dziewczyny duphalac czy lactuloza czy czopki glicerynowe ostatecznie mozna przyjmować spokojnie w ciazy info ze szpitala od 3 lekarzy :)

Ja przy kp brałam dalej femibion a syn dostawał osobno najpierw D+K bo kp, a potem dha +D do tej pory dostaje zreszta i codziennie do picia witc kilka kropli.

My dzis byliśmy u lekarza bo mamy problemy z kupami u synka blokuje sie i robi kupę raz na 4-5 dni ale musimy go cały czas suplementowac duphalaciem, wczesniej miał dicopeg ale jak tylko odstawiliśmy to problem wraca ...


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Aob bo już naprawdę próbowałam wszystkiego i badanie moczu i posiew i wymazy z pochwy wszystkie wyniki super i czysto a ja nie mogłam normalnie funkcjonować, miałam uczucie jakby mi ktoś ogniem jeździł. Wtedy dużo czytałam i właśnie czasem ktoś nie toleruje kwasu i różnie może reagować. A wszystko zaczęło się właśnie w listopadzie jak zaczęłam brać kwas foliowy. Jeszcze myślałam, że może to przez wodę chlorowaną, że jakoś wysusza mi skórę i podrażnia, dlatego już nawet do podmywania nie używam wody z kranu tylko sobie gotuje i taką lekko przestudzoną myje okolice intymne. Ale obstawiam, że to przez kwas bo jak tylko zwiększę dawkę i zacznę brać codziennie to znowu wraca ten dyskomfort.
Netta matko kochana padłabym na zawał.....niby w ciąży prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów wzrasta ale aż tyle krwi....masakra. Mówiłaś swojemu lekarzowi?
 
Emka pisałam o tym jakiś czas temu wtedy miałam zatrucie ciążowe i zagrożenie zamartwicą płodu - małemu zaczęło tętno słabnąć na ktg.
Teraz jak narazie odpukać nie mam ani takich obrzęków jak wtedy, ani takich problemów z ciśnieniem, wiec liczę ze drugiego synka powitam w okolicy terminu, bo i tak nastawiam sie na cc.

A mnie znowu hormony biją do głowy i meczy mnie od kilku dni taka myśl, czy drugie dziecko da sie tak samo pokochać jak pierwsze, czy pierwszego nie bede bardziej faworyzować, czy da sie kochać tak samo... Miała ktoras z was takie myśli?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Nika miałam ! O to samo pytałam na starym zamkniętym innych mam ale mowia ze taka niepewność normalna i ze kocha sie fak samo:) przepraszam nje pamiętałam to oby teraz było spokojnie ...
Maz pojechał z małym po buty wlasnie a ja leżę .


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Do góry