reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

A powiedz mi.... po co glukoza? Bo mi ginekolog też kazał to zbadać a nie wiem dlaczego
Ogólnie gospoadrka cukrowo - insulinowa ma wpływ na płodność, w takich badaniach może Ci wyjść insulinooporoność, hipogikemia reaktywna, to wszystko ma wpływ na jakość komórek jajowych i stan endometrium.
Jeśli robisz glukoze koniecznie oznacz insulinę też. Najlepsza jest krzywa glukozowa insulinowa 3 pktowa, ale na początek i na czczo dobre.
 
reklama
To fajnie spadło, ja też sprawdzałam tsh i konsultowałam wyniki z endo i ginem to zgodnie twierdzili, że przy staraniach o ciążę tsh nie powinno przekraczać 1.5. A zmieniłaś dietę? Masz jakieś podejrzenia dlaczego spadło? Bo mi też spadło i nie wiem dlaczego 😄
Jeśli mogę coś od siebie dorzucić. Na spadek TSH poleć selen 200 mg z cynkiem oraz olej z czarnuszki ( ale nie jest polecany dla kobiet w ciąży bo może powodować skurcze). Po covid miałam super skok TSH z 4 do 13 i właśnie tym sposobem zbilam plus ograniczenie węgli ..
 
Jeśli mogę coś od siebie dorzucić. Na spadek TSH poleć selen 200 mg z cynkiem oraz olej z czarnuszki ( ale nie jest polecany dla kobiet w ciąży bo może powodować skurcze). Po covid miałam super skok TSH z 4 do 13 i właśnie tym sposobem zbilam plus ograniczenie węgli ..
O tak, podbijam koleżankę! Selen potrafi zdziałać cuda 👍 Do tego jod i unikanie soi.
 
200.gif


@Nel331 @pluto_nova @lady_in_blue patrzcie, patrzcie! Coś mi w końcu dobrze wyszło 😀 przełożyłam sobie wizytę z grudnia na przyszły piątek :)
 

Załączniki

  • CE728F45-37A8-441A-A0A9-9DD7BC93525F.jpeg
    CE728F45-37A8-441A-A0A9-9DD7BC93525F.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 116
Jeśli mogę coś od siebie dorzucić. Na spadek TSH poleć selen 200 mg z cynkiem oraz olej z czarnuszki ( ale nie jest polecany dla kobiet w ciąży bo może powodować skurcze). Po covid miałam super skok TSH z 4 do 13 i właśnie tym sposobem zbilam plus ograniczenie węgli ..

O tak, podbijam koleżankę! Selen potrafi zdziałać cuda 👍 Do tego jod i unikanie soi.
Zgodzę się i się nie zgodzę.
Przed dodatkową suplementacją selenu po pierwsze warto go oznaczyć.
Oczywiście w naszej strefie klimatycznej jesteśmy narażeni na niedobór.

Po swoim poronieniu oznaczyłam jego wartość. No i konsultowałam ten temat z moją endo, bo cierpię na Hashimoto.
Powiedziała, że jeśli ktoś chce suplementować selen, to po przede wszystkim nie codziennie, tylko co 3-4 dni lub jeść 5-6 orzechów brazylijskich codziennie- one są bogate w selen.
Dawka 200 mg to spora ilość i można przedobrzyć.

Przy problemach z tarczycą ważna jest suplementacja cynku, jodu oraz witaminy D3.
 
Jeśli mogę coś od siebie dorzucić. Na spadek TSH poleć selen 200 mg z cynkiem oraz olej z czarnuszki ( ale nie jest polecany dla kobiet w ciąży bo może powodować skurcze). Po covid miałam super skok TSH z 4 do 13 i właśnie tym sposobem zbilam plus ograniczenie węgli ..
Ooo nie wiedziałam, ale może tsh ostatnio wynioslo 1.19 wiec nie będę zbijać 😃
Ogólnie gospoadrka cukrowo - insulinowa ma wpływ na płodność, w takich badaniach może Ci wyjść insulinooporoność, hipogikemia reaktywna, to wszystko ma wpływ na jakość komórek jajowych i stan endometrium.
Jeśli robisz glukoze koniecznie oznacz insulinę też. Najlepsza jest krzywa glukozowa insulinowa 3 pktowa, ale na początek i na czczo dobre.
Ale masz wiedzę... dziękuję. Mega dużo nauczyłam się i wciąż sie uczę od Was na forum ❤ ja sprawdziłam na razie glukoze na czczo, bo tak mi zalecił gin a ja nie wchodziłam w szczegóły. No i wyszło dobrze, bo 86. W poniedziałek idę z tymi wynikami do gina.
 
Chciałabym sobie zrobić badania;

*prolaktyna
*kwas foliowy
*fsh,lh
*ferrytyna
*glukoza,insulina
*estrogeny

Czy na któreś z tych powinien być jakiś przedział cyklu kiedy najlepiej, czy mogę teraz? Dla przypomnienia, jestem w 33dc i wciąż bez @. Ostanie cykl trwał 40. Jeśli gdzieś jest ta informacja kiedy najlepiej to badać to przepraszam za ponownie pytanie, może ktoś podrzuci link jeśli coś takiego jest:)
 
reklama
Super! ♥️ Były terminy wolne, żeby tak przełożyć?

Moje wyniki właśnie pomału zaczynają spływać ale wizytę mam dopiero 21 listopada.
Znalazłam na fb dziewczynę, która chciała się zamienić na termin w połowie grudnia, a sama miała właśnie na teraz i się zamieniłysmy :)
Moje wyniki miały być po 15 dniach roboczych a spłynęły po 10 :) może i Twoje będą tak szybko, ale Ty masz duzo więcej niż ja 🤔
 
Do góry