reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Zastanawiałam się czy to rzeczywiście kwestia wieku.
Wiesz co? Póki nie zbadasz się, to niestety nie dowiesz się, co w trawie piszczy. Na forum krąży lista badań według dni cyklu.
LH, FSH, estradiol, prolaktyna w 3 dc.
Przede wszystkim dawno powinnaś mieć zbadany progesteron te 7-8 dpo.
Monitoring owulacji.
To są tylko podstawy.
Sam panel tarczycowy to za mało.

Jak piszesz- staracie się z przerwami. Ty jesteś po 30-tce, a partner?
On też powinien się przebadać.
 
reklama
Wiesz co? Póki nie zbadasz się, to niestety nie dowiesz się, co w trawie piszczy. Na forum krąży lista badań według dni cyklu.
LH, FSH, estradiol, prolaktyna w 3 dc.
Przede wszystkim dawno powinnaś mieć zbadany progesteron te 7-8 dpo.
Monitoring owulacji.
To są tylko podstawy.
Sam panel tarczycowy to za mało.

Jak piszesz- staracie się z przerwami. Ty jesteś po 30-tce, a partner?
On też powinien się przebadać.
Tak, dziękuję, widziałam tę listę na pewno z niej skorzystam :) On rok starszy, badał nasienie i wyniki bardzo dobre.
 
dobra słońce, to brzmi jak migrena o podłożu hormonalnym. Są dwie opcje:
1. Kierunek neurolog i seria badań typu TK, rezonans, drożność tętnic szyjnych - migrene diagnozuje się wykluczając inne przyczyny;
2. Jeżeli na neurologa za długo trzeba czekać, to w międzyczasie idź do rodzinnego i powiedz, że chyba masz migreny i chcesz tryptany. Jak nie jest głupi to ci da. Byle nie zolmiles, bo choć jest najlepszy, to obecnie nie do kupienia w Polsce. Uwaga: tryptany nie są dla kobiet w ciąży.

Pomóc dorazna: ketonal wyrzuć, nie pomoże. Uwaga: rady dotyczące leków są odpowiednie dla osoby niebędącej w ciąży. Jak Cię boli, to wyślij chłopa do apteki. Potrzebujesz solpadeiny max rozpuszczalnej, excedrin migra stop i migei. I etoopiryny. Nie bierzesz wszystkiego na raz, ale sprawdź, które podziała, mozesz zmieszac np. Solpe z etopirtyna. Ale sprawdzaj co mieszasz, żebyś nie przekroczyła dziennych dawek. Na początku przygody z migrena solpa ma szansę zadziałać. Mi pomaga troche zimny okład-> mrożonka w miejscu gdzie najbardziej boli, pewnie masz taki punkt i masaż. Nie zniszczy bólu, ale może sprawi, że uda Ci się zasnąć. Współczuję
dla mnie solpadeina max jest za mocna i się mega źle po niej czuje 🤷‍♀️ ale po zwykłej rozpuszczalnej jest git
 
ja się tak identycznie czuje, ale przy zmianie pogody. Tomograf głowy miałam robiony, lekarz zdiagnozował migrenę :) pomaga tylko solpadeine rozpuszczalne 2 tabletki ale wzięte od razu kiedy czuje że zaczyna bolec, jak poczekam „by samo przeszło” to już nie pomogą później żadne leki tylko kroplówka w szpitalu pomoże… najbardziej sie boje jak zajdę w ciąże bo nie powinno sie tych leków brac, a zwykły paracetamol nie pomoże :/

Lek jest dostępny bez recepty, ale możesz kupić max jedna paczkę bo jest to lek „uzależniający”
Ps. W tabletkach u mnie sie nie sprawdziły, tylko rozpuszczalne pomagają ;)
ja w dwóch ciążach nie miałam migren (normalnie mam) wiec może u Ciebie tez tak będzie.
 
Zastanawiałam się czy to rzeczywiście kwestia wieku.
Ja zaczęłam się starać w 2019 i cóż, tak samo nie jestem w ciąży w wieku prawie 33 lat jak nie byłam w wieku 29 ;)
No mam właśnie ten kryzys
Mi już przeszło bo teraz biorę leki to i suple wpadną, ale gdzieś od lipca czy sierpnia do teraz nie brałam nic bo miałam dosyc, nawet pregne odstawiłam.
Dziewczyny dziś 23Dc, 9dpo zrobiłam betę 5.13 progesteron 26.50 mg/ml jak myślicie ? Dobrze ?
Rewelacja
 
Tak, dziękuję, widziałam tę listę na pewno z niej skorzystam :) On rok starszy, badał nasienie i wyniki bardzo dobre.
wiek na pewno nie pomaga i napewno warto się zbadać ale wydaje mi się że pierwszym krokiem powinno być po prostu prostu czerpanie przyjemności że starań, częsty seks i nie skupianie się nad tym co może pójść nie tak 😉
 
reklama
Do góry