reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

ja też nie wiem jak to będzie z karmieniem poza domem... ja nie z tych co to bez krępowania cyca wywalą :) a co do CH to nie zamierzam takiego niemowlaczka ciągać po galeriach( za duże skupisko bakterii i za dużo bodźców)
 
reklama
anbar- co do CH, to sprawdź bo wiele ma taki specjalny pokój dla matki z dzieckiem, gdzie można nakarmić i przewinąć.

A myslisz, ze moj synek zrozumie, ze w tym pokoju ma sie uwinac w 15 minut? Bo mnie to rybka czy 4 godziny karmie w takim pokoju czy na lawce w alejce ;-)


a co do CH to nie zamierzam takiego niemowlaczka ciągać po galeriach( za duże skupisko bakterii i za dużo bodźców)

Na razie ja tez nie, ale nie planuje zycia pustelnicy do konca macierzynskiego... Poza tym dziecko w koncu musi sie z tymi bakteriami zetknac.
 
Izula82 - my w przyszłym tygodniu szczepimy i własnie proboje sie cos rozeznać, im wiecej czytam w necie tym jestem głupsza (a myslalam ze juz bardziej sie nie da :-D)
My chyba zaszczepimy 5 w 1 (Infanrixem DTP-IPV + Hib), WZW i na Rota.
Czyli wychodzi 2 kłucia bo na Rota to podobno doustnie, a następnym razem albo później jeszcze na pneumokoki. Słyszałam ze Pentaxim jest mniej bolesny ale to chyba juz wycofane zostało. Wiem ze w necie można wyczytac kilka niepochlebnych opinii o Infanrixie, zresztą o innych szczepionkach tez, ale moim zdaniem nie jest to miarodajne bo jeśli wystąpiły niepożądane objawy to raczej taki rodzic napisze opinie niz ten u którego było wszystko ok. A juz niektóre wypowiedzi to mi przypominaja mojego brata co mówił "a ja rąk nie myję i żyje":no:

Pozdrawiam was wszystkie serdecznie i żeby nam dzieci dały troche odetchnąć w czasie Świąt, żeby sie nie robiły zakalce i pierogi ne rozklejały
 
Witam wszystkie Mamuśki. Sporo naskrobałyście przez weekend. Właśnie nadrobiłam bo przez sobotę i niedzilę zajeta byłam przygotowaniami świątecznymi.
Amerie - naprawdę współczuję. Mam nadzieję że Leoś szybko dojdzie do siebie. 3mam kciuki!!
Izula i MalaAnka - ja szczepilam Infanrixem i u Malej nie było żadnych niepożądanych objawów. Ale co będzie przy następnych dawkach to nie wiadomo
Anbar – No z takim głodomorem to może być problem J Ja jak wychodzę w ‘miejsce publiczne’ to biorę zawsze w butli ok. 120ml swojego mleka. I zawsze starcza ;-) i przeważnie układam wyjście tak żeby było po karmieniu. Aaa i ja staram się karmić Małą dośćregularnie tj. mniej więcej co 3 godz. i to nam się udaje. Rzadko się zdarza że chce cyca częściej. A w gościach karmię cycem zakrywając newralgiczne miejsca pieluchą J Oczywiście pytam wcześniej czy komuś to nie będzie przeszkadzać.
 
WItam was wszystkie :)

dawno nie pisałam, ale staram się czytać na bieżąco, pisać już jest gorzej, bo ciągle mała jak nie śpi to domaga się mojego towarzystwa a dokładniej swojej jadłodajni... bo je bardzo często, ma w głębokim poważaniu "co 3 godziny" jedynie w nocy śpi dość ładnie, dziś pierwszy raz na karmienie obudziła sie po 6tej (od 22). No i już koniec czasu wolnego...
 
anbar każde dziecko inne, z moim nie ma problemu, raz u znajomych podałam mu z butelki, zjadl 50 i nie marudził nawet o więcej. Ale mój przesypia spokojnie 3 godziny i w sumie to często go budzę na zmianę pieluchy, jakbym mu dała spać to nie wiem po ilu by się obudził, dzisiaj w nocy obudziłam go po 5,5 h bo przespałam budzik. Ja mam większe obawy jak właśnie go zostawiam gdzieś, że jak mu braknie to będzie głodny, jak jest ze mną i płakałby z głodu to pewnie wszystko inne byłoby nieważne i nakarmiłabym nie myśląc o sobie, zawsze znajdzie się jakiś kącik, rozpięta kurtka, zakrycie pieluszką... Ale mój je 15 minut z jednej, jak chce to daje drugą - góra pięć minut. Minął mu już ten skok rozwojowy gdzie więcej jadł niż spał i teraz żadko się zdaża żebym karmiła więcej niż 30 minut, ale jak wczęsniej właśnie potrafił bawić się 4 godziny, jedzenie, kupka, marudzenie, jedzenie... itd to siedziałam w domu :)
 
Co do szczepień.... poruszyłyśmy (ja i moja mama) niebo i ziemie (czyt. oddział dziecięcy i noworodkowy) i mam odpowiedz. Prawdopodobnie będziemy szczepić Infanrixem IPV Hib i wzw Engerixem. Konsultowane z pediatrami i neonatologiem. Z tym, ze ta szczepionka zawiera polio; które powinno się szczepić od 3 miesiąca. Wiec propozycja jest taka, żeby na pierwszym szczepieniu wziąć refundowane a od nastepnego infanrix. Dzis jeszcze wejdę do przychodni i dopiero wtedy zapadnie ostateczna decyzja.
Pneumokoki od nastepnej wizyty - to już moja decyzja.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W temacie szczepień my dziś mamy pierwszą-na gruźlicę. Ja byłam chora na to cholerstwo 6 lat temu więc wskazanie i zalecenie jest. I już jestem pełna obaw jak malutka to zniesie...
 
Do góry