reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

No to mój żarłaczek już w szpitalu był dokarmiany mm i zjadał 100 ml, teraz przeszłam całkowicie na mm i zjada 120 ml, do ostatniej kropelki. Pewnie gdyby miał więcej to też by wciągnął ale nie chcę go przekarmiać.
 
reklama
Dziewczyny jak to jest, bo chyba mam mleko za słabe, mała je, moment zasypia na cycu, nie można jej dobudzić i upilnowa żeby nie zasnęła, normalnie w sekundzie odlot, a jak odkładam to oczy wielkie i przeważnie krzyk, potrafi tak krzyczeć z 2g i wtedy robię mm ale to niekoniecznie działa, ani to brzuszko, bo masaż, kropelki nie działają, kupki robi normalnie, przecież nie będę jej wszędzie nosić na brzuszku???? Już nawet karmiłam na leżąco żeby nie zrywać jej, tez nie pomaga, najbardziej serce mnie boli że ona tak krzyczy a nie kwiliMoże na mm nie byłoby takich scen?
 
WITAM

My wczoraj byliśmy u pediatry. Mała waży 4280 czyli 755 g więcej od najniższej wagi. Chyba nie jest tak źle, chociaż starszaki znacznie lepiej przybierały. Cóż, widocznie taka jej uroda. Głowę ma taką mała jak miała Julka, znaczy 35 cm czyli jest na 3cim centylu.
Pani doktor w ogóle nic nie doradziła mi w sprawie szczepień. Dziewczyny gdzie można coś w miarę skondensowanego i prawdziwego poczytać? Czytam w sieci i już głupieje. Czym szczepicie? standardowymi szczepionkami czy jakimis skojarzonymi? Poza tym okazało się że starszaki obydwoje mają zapomniane szczepienia i za tydzien idziemy.
Oko Emilki wcale nie ma się dobrze. Mamy trzecie już krople.
 
Witajcie Kochane, u nas odwilż pełną parą. Na 10 lecę do dentysty, pewnie będzie baaardzo miło. Nie wiem jak Wy ale ja już odczuwam skutki karmienia piersią właśnie w ząbkach... Posypało się, oj posypało..

Mam pytanko - jak zakładacie pas Teresy to jak długo go nosicie? Ja dostałam od siostry i dopiero wczoraj założyłam (rozmiar S) bo wcześniej leżał sobie a ja nawet nie próbowałam bo byłam pewna, że mi się go nie uda wcisnąć... W każdym razie udało się, nawet nie boli (bo słyszałam, że czasem boli), obciska mocno, efekt przyjemny - ale po ilu godzinach muszę go zdjąć?

Nasz kurczaczek wczoraj osiągnął 4kg - czyli w półtora miesiąca przybrał 1.330 kg - to chyba dobry wynik :-)

Dziś będę dzwonić do pediatry żeby się umówić na wizytę i do neurolog (tej dobrej) - mam termin na koniec stycznia alem oże mnie przyjąć w innym mieście (50km od domu) przed świętami. Jak nas pogoda nie zaskoczy to skorzystam.

Miłego dnia!
 
Oj, ja też sie boje co sie okaże u dentysty

Trusia 77 - my też tak mamy, nie za każdym razem ale czesto. Chyba poprostu nas oszukują ze spią :) Ja zaczelam odkladac mala do łóżka jak już sobie pospała ok 20 min na moim brzuchu i jest lepiej.

roziaaa - purelan dla mnie ok, ale nie wiem jaki koszt bo dostalam

Pozdrowienia mamuśki, tylko przetrwać zimowe średniowiecze i na wiosne sobie pożyjemy
 
Trusia według mnie problem nie jest w Twoim pokarmie, i nie wiem dlaczego podajesz jej mm.....może rzeczywiście źle łapie twojego Twojego cycya, spróbuj z nakładkami Aventa, kosztują od 15-20 zł, więc nie majątek, a czasami pomaga.

echoo mi pediatra doradził (tzn. powiedział) jak on szczepił 2 miesiące temu swoje dziecko. Czasami takie rady są fajne. Tzn. on szczepił na wszystko, 6 w 1 do tego wszystkie te bajery rota, pneumo, jakieś momo czy cuś.....wiec my też postanowiliśmy tak zaszczepić.

roziaa na pogryzione brodawki polecam maść bephanten, przecieranie sutków własnym mlekiem z piersi, no i te nakładki o których pisałam Trusi, przynoszą zbawienie :
Osłonki Piersi Brodawek Sutkowych Avent Najtaniej (1337089868) - Aukcje internetowe Allegro
Ja sama mam 2 rozmiary z Aventa i jeden z Canpola.

Holly nie używam pasa, więc Ci nie pomogę, bo po prostu nie wiem.

Wczoraj mały wieczorem był nie do zniesienia, marudził że szok.
Ale za to nocka była tak fantastyczna, że się sama zdziwiłam.
Tylko zgubiłam tą cholerną nakładkę sylikonową z Laktatora, a bez niej nie chce tak dobrze doić, więc teraz na gwałt szukam gdzie by to kupić.
Tylko ja mogę mieć takiego pecha.....
 
A ja muszę się pochwalić dziś mały zjadł za cały dzień 30 ml mleka modyfikowanego jupi, czyżby laktacja się poprawiła?
Martwi mnie tylko jedno że jak karmię lewą piersią to boli mnie prawa takie bardzo mocne mrowienie, i jak dziś ściągałam z prawej by podać lek to tak jakby kanalik się dodatkowy udrożnił bo zawsze sikał tylko jeden a dziś były dwa strumienie (z lewej mam 4).


Moim zdaniem w ogóle nie miałaś problemów z laktacją, tylko nie chciałaś dać dziecku siedzieć non stop lub chociaż więcej na cycu. One od czasu do czasu miewają większe zapotrzebowanie i wtedy to wygląda jakby się nie najadały. Mrowienie w drugiej piersi jest zupełnie normalne. Kiedy karmisz jedną, przy uregulowanej laktacji, w drugiej automatycznie pojawia się mleko i niektóre kobiety to odczuwają jako mrowienie.


Dziewczyny jak to jest, bo chyba mam mleko za słabe, mała je, moment zasypia na cycu, nie można jej dobudzić i upilnowa żeby nie zasnęła, normalnie w sekundzie odlot, a jak odkładam to oczy wielkie i przeważnie krzyk, potrafi tak krzyczeć z 2g i wtedy robię mm ale to niekoniecznie działa, ani to brzuszko, bo masaż, kropelki nie działają, kupki robi normalnie, przecież nie będę jej wszędzie nosić na brzuszku???? Już nawet karmiłam na leżąco żeby nie zrywać jej, tez nie pomaga, najbardziej serce mnie boli że ona tak krzyczy a nie kwiliMoże na mm nie byłoby takich scen?

Byłyby jeszcze gorsze. Twoje dziecko Ciebie potrzebuje nie tylko do karmienia. Zasypia na cycu, bo przy Tobie jej ciepło i bezpiecznie. Poświęć jej więcej czasu, jak zamknie oczy potrzymaj ją jeszcze 20-30 minut aż złapie ją mocny sen. Ona chce zasnąć przy Tobie, bo to jej daje poczucie bezpieczeństwa. Nie bierze mm, bo nie jest głodna. Zamiast ją zalewać mlekiem, pozwól jej pociumkać dłużej pierś albo daj smoczka.
 
Dziewczyny anbar ma w 100% racje!!!
U mnie też często leci z jednej jak karmię drugą... .
Wczoraj mój mały pierwszy raz wisiał na cycu chyba z 2 godziny...i też w sumie nie jadł cały czas, przysypiał a jak chciałam go odstawić to zaczynał ciągnąc...spryciarz mały:)...
Ja obstaje przy tym, że w 90% przypadków nie ma takiego czegoś jak za 'chude' mleko lub za mało mleka...to siedzi w naszych głowach!
 
reklama
U mnie jest tak, że mały nauczył się regulować wypływ mleka z piersi. Żeby się najeść łapie porządnie i ssie aż mu się uszy trzęsą. Ale jak ma ochotę pociumkać, to się układa jak mu wygodnie i łapie brodawkę tak, żeby nie wypijać mleka lub bardzo mało. Ale nauczył się tego dopiero kiedy odpuściłam i pozwoliłam mu na to. Wcześniej robił dokładnie to samo - niby nie jadł i podsypiał, ale jakby co to nie dawał sobie piersi zabrać, lub po zabraniu zaczynał ryczeć. Ja też myślałam, że mi dziecko głoduje, że nie mam pokarmu, nawet wysłałam męża po paczkę mm (stoi nierozpakowana), wściekałam się, że karmię i karmię i nie mogę nigdzie wyjść a dziecko dalej ryczy (no chyba z głodu). Aż odpuściłam. I okazało się, że mleka mam ile trzeba a dziecko w miesiąc od wyjścia ze szpitala przybrało ~1400 g. No i wyrobilismy sobie pewien rytm dnia, dzięki któremu wiadomo kiedy jemy i kończymy wizytę w mleczarni, a kiedy można sobie pociumkać godzinkę albo i dłużej. Osobiście sobie te ciumkania bardzo chwalę, bo dzięki nim wysypiam sie przy dziecku :-)



Ale mam pytanie z innej beczki. Czy któraś z mam nosi już dziecko w chuście? Ja chcę sobie sprawić, ale nie wiem jaką dla takiego maluszka.
 
Do góry