reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2010

Anbar ja dostałam elastyczną w prezencie i nie noszę bo zwyczajnie mam stracha.Na początek polecana jest elastyczna i z tego co wiem to jest strona chustomamy czy jakoś tak i tam jest duzo info co do firm itd

Holly ja mam pas teresy też w rozmiarze s. Jak go kupowałam to w pasie miałam 91 cm czyli 1 cm więcej niż pas ale stwierdziłam że wolę mniejszy. Teraz lekko urosły mi boczki więc jest bardzo ciasny. Ja wciągam od dołu, bardzo siłowo w pierwszej chwili po założeniu lekko boli ale później jest ok. mówi się że zwiotcza mięśnie brzucha ale mój od pasa jest w lepszej formie poza tym ja swoim brzuchem jestem tak załamana że się nad tym nie zastanawiam. Noszę 3-4 godziny często w czasie spaceru lub sprzątania i staram się zrobić kilka prostych ćwiczeń i brzuszki co zajmuje mi ok 15 minut

echoo
ja szczepiłam 5 w 1 ponoć lekko bezpieczniejsze i szczepiłam na pneumokoki. Z pewnego źródła wiem że na pneumo trzeba szczepić. My wzięliśmy te 6 walentne za 200 zł zamiast 13 walentnych. Na rota nie szczepiliśmy z oszczędności

Czy wiecie może kiedy mogę zmienić smoczek w butelce?Mam z TT i tam jest że niby 3+ ale czy już mogę?Może chociaż na noc to moje dzieci będą szybciej jadły :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny czy wy czyścicie buźkę maluchów w środku? Ja tego nie robiłam bo nie wiedziałam że trzeba, a teraz mi położna powiedziała że sie zawija gazik na palcu, macza w przegotowanej wodzie i czyści buzie bo tam sie zbiera nie wiadomo co. Czy kobieta ma racje?
 
hej dziewczyny, Nasza 'Aniolek' pokazuje ostatnio rozki :/

niby chce jesc i jak podam butelek to je szybko przez jakis czas a potem nagle wypluwa i krzyk przerazliwy, sprawdzam brzuszek raczej normlany nie jest bardziej twardy.. ukolysam ze nie placze .. i od nowa chce jesc je szybciutko chwile i znowu nagle krzyk :( zmienilismy smoczki w butelkach ze mleko szybciej teraz plynie, przez chwile myslalam ze to pomoglo ale dzisiaj przy dwoch karmieniach znowu sie to samo powtorzylo :((

nie mowiac juz o tym ze jedno karmienie z samego rana zjadla 70 a potem po 3 godzinach czuwania i zabawy zjadla 30... i poszla spac, i to jest jej poraz dlugiego spania to bedzie spac z 3-4 godz.. polozna mowila ze nie ma sie co martwic ze widocnzie tylko tyle jedzenia potrzebuje, ale ja i tak sie martwie :(

a pozatym wczoraj troche mi krwi polecialo, gdzie juz od 3 dni zadnych plamien nawet nie mialam, mozliwe jest ze za bardzo sie przecwiczylam?
 
MałaAnka, mi nikt nie mowil zeby czyscic i sie wlasnie nad tym zastanawialam, bo kiedys w jakiejs dzieciowej gazetce pisali ze sie powinno.. :/

agatakat, jak szukalam kiedys w internecie jak dlugo krawienie trwa po porodzie, to czytalam, ze niektore dziewczyny przestaja krawic a pozniej jeszcze im cos leci, wiec moze tez tak masz? Karmisz jeszcze cyckiem tez?

Holly, ja mialam w pasie 94cm (teraz nie wiem) i zamowilam pas S, a on jest do 90, wiec jak go wcisnelam na siebie.. to ledwo oddychalam.. i prawde mowiac od tamtej pory nie nosilam, bo maly chcial na cyca co chwile.. a ze karmie na lezaco to mi bylo bardzo niewygodnie.. i w koncu calkiem o nim zapomnialam.

A robicie na brzuszek jakies cwiczenia?

anbar, u nas chyba podobnie z tym jedzeniem. Bo wiem, ze 15 min to wystarczajaco dla niego, zeby sie najadl.. bo tak je w nocy i rano, max 30.. a w dzien przedluza do 1h.. i ta ostatnia godzinka juz luzniej trzyma cyca - nadal przelyka ale nie tak czesto.
 
elzu tak, Amanda najczesciej wisi na cycku z rana zeby sie spowrotem uspic :tak: moze masz racje moze jeszcze sie u mnie nie skonczylo
 
Moja od 7 nie śpi, albo po 10-20 min i wielki krzyk, co mam jej podawać cyca za każdym razem jak krzyczy? Noszenie, kołysanie pomaga na 5 min dosłownie, już mi ręce opadają...Dobrze ją przystawiam, brzuszek do brzuszka i łapie brodawkę z otoczką..... Teraz jej daliśmy 30ml mm i zasnęła na brzuchu męża
 
Elzu ja robię standardowo brzuszki, na początku zaczynałam od 10, po jakichś 2 godzinach znów 10, następnego dnia 20....i tak dochodzę do 100. Za tydzień kontrola u gin, i jak pozwoli to już włączę inne ćwiczenia.

Agatakat
a mleko sami wybraliście czy zrobił to pediatra? Nasz mimo ze dostaje "tylko" jedną butę dziennie reagował podobnie jak mu mleko nie podchodziło. My dajemy NAN HA, próbowaliśmy przejść na NAN PRO ale właśnie nie tolerował tego PRO.

Trusia jeśli Ty nie będziesz spokojna, to mała się nie uspokoi na Twoich rękach. Sprawdź brzuszek czy nie jest napięty, pomasuj brzuszek, spróbuj włączyć suszarkę - na prawdę pomaga. Obserwuj czy się uspakaja np. przy masowaniu brzuszka, pomaga masowanie stópek dziecka - odpręża cały jego organizm.
*jeśli karmisz piersią dbaj by maluch dobrze się przysysał i nie łykał powietrza
*karmiąc piersią dbaj by twoja dieta była pełnowartościowa i lekkostrawne
*dbaj by po jedzeniu dziecku się odbiło
*ogranicz dziecku ilość wrażeń w ciągu dnia
*często przytulaj maluszka
*często kładź niemowlę na brzuszku
Nic więcej robić nie możesz, ewentualnie jakieś kropelki, choć ja nie podaję Leosiowi a udaje nam się jakoś omijać ataki kolki i dolegliwości "skoku rozwojowego".
 
dziewczyny musze pisac zpredkoscia swiatla wiec moze byc z bledami, bo mala spi od 12 i w kazdej chwili moze obudzic sie z wrzaskiem głodowym ;) na poczatek pochwale sie ze P. pracuje, jest to praca na 24h, a potem 48 wolne, takze akurat dzis od 7 rano do jutra do 7 jestesmy same.
Jak tylko Hania usnela, szybko pojechalam z mama na zdjecie szwów, Hania zostala z prababcia ;)
Dzien u nas wyglada tak, ze mala budzi sie 8-9, najada sie i do 12-13 lezy, rozglada sie, domaga sie na raczki, a co godzinke domaga sie cycka do pociumkania. Przed snem dostaje oba, lulam ją i spi do 15-16. Potem znowu sie rozglada, troszke jest rozpieszczana na raczkach no i jakas drzemka, a kolo 19-20 kąpiel. Przez ostatnie 2 wieczory plakala po kapieli przez 2-3 godz, uspokajala sie przy cycku na chwile, potem wypuszczala i wrzask. Zadzwonilam do poloznej znajomej i okazalo sie ze to moze byc kolka gazowa, mająca związek z tym ze ją w szpitalu odpowietrzaly. Teraz kupki robi ladne, ale te gazy ją mecza. No i wlasnie objawia sie to zawsze przed snem, dziecko placze i jest niespokojne. Mam jej dac do przepicia wode koprowa, jesli dzis sytuacja sie powtorzy. Nie chcialam przepajac no ale jak to ma jej pomoc, to bede przeszczesliwa.
U mnie z pokarmem jest tak, ze jak spi wlasnie tak dlugo w ciagu dnia, to z wkladek moge mleko wyciskac tak sa nasiakniete doszczetnie. Ogolnie to noce mam w miare ok, przynajmniej narazie tfu tfu. najgorzej ją uspic przez te wrzaski brzuszkowe, a potem to juz jakos leci do rana. Diety przestrzegam strasznie, az sama sie nie spodziewalam, ze tak bedzie, ale to przez to ze boje sie ze ten brzuszek jesscze bardziej bedzie ją bolał :(

jesli zdarze zanim sie obudzi, to wkleje wam sciagawke o szczepieniach od znajomej pediatry, mysle ze moze sie przydac. Jakosciowo nie bedzie to idealne bo zdjecia zrobie telefonem, ale jakos rozczytacie ;) Buziaki
 
Moja od 7 nie śpi, albo po 10-20 min i wielki krzyk, co mam jej podawać cyca za każdym razem jak krzyczy? Noszenie, kołysanie pomaga na 5 min dosłownie, już mi ręce opadają...Dobrze ją przystawiam, brzuszek do brzuszka i łapie brodawkę z otoczką..... Teraz jej daliśmy 30ml mm i zasnęła na brzuchu męża

No.... W pierwszej kolejności powinnaś podać pierś. Dziecko niegłodne, nie weźmie, odpluje, wykręci głowę, dalej będzie płakało. W drugiej, zastanów się ile czasu z nią spędzasz - czy nie jest tak, że karmienie to jedyny czas jaki spędzacie w pozycji "brzuszek do brzuszka". Być może w jej odczuciu za mało ją przytulasz, potrzebuje Ciebie więcej i dlatego domaga się piersi.
BTW, nie ma czegoś takiego jak za chude mleko matki. Kobiece mleko ma zawsze 4% tłuszczu.

I jeszcze jedno. Dzieciaczki wszystko wyrażają krzykiem. Mój synek tak samo wyje jak jest głodny, jak chce pociumkać, jak nie może usnąć z przemęczenia, jak mu jest za gorąco, jak chce być noszony na rękach albo bujany w foteliku samochodowym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry