reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

:baffled: jak moge sobie wmawiac jak odbija mi sie teraz pasztetem ktory zjadlam 3-4 godz temu :baffled: masakra jakas...


Ale to jeszcze nie musi świadczyć o ciąży. Na tym etapie cyklu poziom progesteronu odpowiedzialnego m.in. za mdłości w pierwszych tygodniach ciąży jest jeszcze na tyle wysoki, że delikatne mdłości mogą występować też w ostatnich dniach poprzedzających krwawienie miesięczne. Inne objawy "ciążowe" występujące przed krwawieniem: bolesność i napiętość w piersiach, znużenie, senność, zmiany apetytu, zatrzymanie wody w organizmie, ciągnący ból w podbrzuszu, kłucie w jajnikach.

Test sikany raczej nie pokaże Ci jeszcze ciąży, nawet jeśli w niej jesteś, natomiast bhcg powinna już dać jednoznaczną odpowiedź, jeśli owulacja była więcej niż 10 dni temu. Jeśli nie możesz wytrzymac do soboty, proponuję zrobić bhcg w czwartek.
 
reklama
Hejka...a mnie trochę mdłości dopadły...mam je od wczoraj i średnio się czuję...Mam nadzieję, że szybko miną...Cieszę się ze na razie nie wymiotuję, ale te mdłości też nie daja mi normalnie funkcjonować grrrrrr...

Larvunia widzę suwaczek...robiłas teścik?? gratuluję :) a jednak się udało :)
 
Powracam do tematu twardego podbrzusza. Jak sie poloze i naciskam lekko swoje podbrzusze to po prawej stronie nic nie czuje, brzuch jest miekki jak zawsze, a po lewej czuje takie zgrubienie troszke nizej od pepka po lewej stronie i idzie w dol prawie pod pepek.. czy to normalne? Czy nie powinno byc zgrubienie na calym podbrzuszu albo wcale? Bo tylko po jednej stronie to dla mnie podejrzane :( Jak jest u was?
 
Witam nowe mamy :)
Elzu, u mnie podbrzusze wdaje się na całości miękkie.

Mnie mdłości męczą od przeszło tygodnia. Przytulałam też porcelanę na krótko, ale wczoraj osiągnęłam apogeum. Zwróciłam chyba wszystko, co jadłam. Nie wiem już, co mi może pomóc. Wyczytałam, że napar z imbiru, ale jego sobie chyba odpuszczę. Częste, ale w niewielkich porcjach jedzenie też nie jest możliwie do zrealizowania, jeśli dopadają mdłości, a apetytu jako tako nie ma. Staram się pić dużo wody niegazowanej, ale to raczej na oczyszczenie organizmu. Dziś jakby lepiej, ale wczoraj też tak było, a wieczór okazał się dramatyczny w skutkach ;) No cóż, jakoś to przeżyć trzeba.
Wy prawie wszystkie już po wizycie u gina, a u mnie dopiero czeka. Obawiam się trochę, bo nic nie wiem, co we mnie siedzi. Czy wszystko jest ok. Mężu chciał wziąć wtedy wolne, by zobaczyć malucha na usg, ale nie jestem pewna, czy zawsze je robią. Może mnie ginka tylko zbadać, bez usg? Wizytę mam na 22 marca, czyli w pon., więc według mnie powinna. Przy rejestracji nie wspominałam wprawdzie, że chce wizytę z usg, ale określiłam w jakim tygodniu mniej więcej będę oraz, że jest to moja pierwsza wizyta w tej przychodni (jak wspominałam wcześniej płatna, więc może usg zrobią).
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem już, co mi może pomóc. Wyczytałam, że napar z imbiru, ale jego sobie chyba odpuszczę.

Ja już na samą myśl o imbirze mam odruchy wymiotne, więc u mnie też imbir odpada na takie sytuacje. Od lat już nie cierpię imbiru, więc to nie ciążowa sprawa.
Natomiast pomaga mi herbata z sokiem malinowym.
Myślę, że trzeba testowac i próbować co przynosi ulgę. Ja tę herbatę odkryłam przypadkiem.

Wy prawie wszystkie już po wizycie u gina, a u mnie dopiero czeka. Obawiam się trochę, bo nic nie wiem, co we mnie siedzi. Czy wszystko jest ok. Mężu chciał wziąć wtedy wolne, by zobaczyć malucha na usg, ale nie jestem pewna, czy zawsze je robią. Może mnie ginka tylko zbadać, bez usg? Wizytę mam na 22 marca,

Ja na pierwszą wizytę poszłam dopiero wczoraj, więc spokojnie :-) Moja ciąża jest o dwa tygodnie starsza od Twojej.
Co do wizyty z USG, płatność za wizytę o niczym nie świadczy. Ja mam abonament w prywatnym centrum medycznym i u nas albo się idzie na USG albo na badanie "ręczne" do ginekologa. Nigdy nie są ze sobą połączone. Dlatego upewniłabym się jaka wizyta Cię czeka, bo na zwykłej na pewno mąż nie wejdzie z Tobą do gabinetu.
Jeśli owulację miałaś w terminie, to w poniedziałek będziesz w 7t2d i serduszko raczej będzie już widoczne. Ja miałam wczoraj USG i dziecko miało już 13 mm i bijące serduszko. Ale dzisiaj np. na innym forum znalazłam informację, że dziewczyna zrobiła USG w 7t1d i się strasznie cieszy, bo zarodek ma 6,2 mm, ale jeszcze serca nie ma.
Tak więc sami zadecydujcie, ale weź pod uwagę, że możecie jeszcze nic nie zobaczyć.
 
Witam Listopadóweczki, ale dużo nas sie tu zrobiło, fantastycznie ;-)
ja nistety wciaz plamię więc wcinam duphaston , na poczatek gin zalecił 4 tab na raz a potem 3 x na dobe ( 1 co 8 godz), mam zagrożenie poronieniem. Hm, smutno mi było i musialm sie jakos pozbierac wiec 2 dni nie zaglądałam. deprecha;-(no ale slonce zawitało, nadzieja jest, bóle i plamienie mniejsze, za tydz wizyta u gin, i chcialabym juz zobaczyc serduszko malenstwa...
pozdrawiam WAS mocno;-)
 
[/COLOR][/FONT]

Ale to jeszcze nie musi świadczyć o ciąży. Na tym etapie cyklu poziom progesteronu odpowiedzialnego m.in. za mdłości w pierwszych tygodniach ciąży jest jeszcze na tyle wysoki, że delikatne mdłości mogą występować też w ostatnich dniach poprzedzających krwawienie miesięczne. Inne objawy "ciążowe" występujące przed krwawieniem: bolesność i napiętość w piersiach, znużenie, senność, zmiany apetytu, zatrzymanie wody w organizmie, ciągnący ból w podbrzuszu, kłucie w jajnikach.

Test sikany raczej nie pokaże Ci jeszcze ciąży, nawet jeśli w niej jesteś, natomiast bhcg powinna już dać jednoznaczną odpowiedź, jeśli owulacja była więcej niż 10 dni temu. Jeśli nie możesz wytrzymac do soboty, proponuję zrobić bhcg w czwartek.
kochana bylam dzis u ginekologa w sumie na cytologie sie umowilam......
powiedzial to samo co Ty.... MASZ RACJE :-(
za wczesnie polecialam na bete... wyszla negatywnie. Dzis robilam... a powinnam w czwartek...

wyjezdzam jutro , wiec testowac sie bede w sobote... mam nadzieje ze do tego czasu nie zapomnicie o mnie :sorry2:
 
Witam przyszle mamuski :)
Chciałabym sie do was dolaczyc! To moja pierwsza ciaza, o ktora dlugo sie staralam wiec nie moge sie doczekac kiedy uslysze chociaz bijace serduszko:) Na usg lekarz znalazl pecherzyk cale 8 mm!! :)

Witaj :-) fajnie że kolejna listopadowa mama dołączyła do naszego grona.

Hejka...a mnie trochę mdłości dopadły...mam je od wczoraj i średnio się czuję...Mam nadzieję, że szybko miną...Cieszę się ze na razie nie wymiotuję, ale te mdłości też nie daja mi normalnie funkcjonować grrrrrr...

Życzę by mdłości nie były za bardzo upierdliwe i jak najszybciej minęły.

Powracam do tematu twardego podbrzusza. Jak sie poloze i naciskam lekko swoje podbrzusze to po prawej stronie nic nie czuje, brzuch jest miekki jak zawsze, a po lewej czuje takie zgrubienie troszke nizej od pepka po lewej stronie i idzie w dol prawie pod pepek.. czy to normalne? Czy nie powinno byc zgrubienie na calym podbrzuszu albo wcale? Bo tylko po jednej stronie to dla mnie podejrzane :( Jak jest u was?

Ja tak miałam w poprzedniej ciąży że po prawej stronie miałam ewidentnie dzidziusia...i czuć było taką piłeczkę...a po lewej zupełnie nic.
Witam Listopadóweczki, ale dużo nas sie tu zrobiło, fantastycznie ;-)
ja nistety wciaz plamię więc wcinam duphaston , na poczatek gin zalecił 4 tab raz a potem 3 x na dobe ( 1 co 8 godz), mam zagrożenie poronieniem. Hm, smutno mi było i musialm sie jakos pozbierac wiec 2 dni nie zaglądałam. deprecha;-(no ale slonce zawitało, nadzieja jest, bóle i plamienie mniejsze, za tydz wizyta u gin, i chcialabym juz zobaczyc serduszko malenstwa...
pozdrawiam WAS mocno;-)
Kochana życzę żeby z dzidziusiem wszystko ułożyło się dobrze! Bądź dobrej myśli -> już niedługo usłyszysz bijące serduszko i zobaczysz śliczną fasolkę.
 
Hej dziewczyny troszke mnie nie bylo ale sama siebie nie poznaje bo przesypiam prawie aly dzien:-) Larvunia pewnie ze o tobie nie zapomnimy i trzymam kciuki za pozytywny tescik:-)
 
reklama
wyniki dzisiaj odebralam
w ciazy na pewno nie jestem
wiec niestety do was nie dolacze
anemi nie mam
byc moze to homony tarzycy powariowaly po porodzie
podobno moze nawet miesiaczka zaniknac
wiec wybieram sie do endokrynologa. ;((

wszystkim listopadowka zycze spokojnej i donoszoej ciazy
zatrzymania najpiekniejszych wspomnien z tego cudownego okresu
i jak najcudowniejszych chwil spedzonych z maluszkiem
trzymajcie sie cieplutko
pozdrawiam ;)
 
Do góry