reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Witam dziewczyny:)

Morbital ja bym wrocila swojego gina, jestem bardzo dumna z lekarza bardzo dobry lekarz moge ci polecic mojego gina. a powiedz mi jaki gina chodzilas? i w jakim szpitalu rodzilas?

ja z dotychczasowym lekarzem też nie miałam żadnych problemów, poza tym, że bardzo późno umawiał mnie na wizyty - w 8 miesiącu ciąży czekałam na wizytę od 21 do 24, koszmar, ale lekarz kapitalny, no i kilkakrotnie przeprowadził udane zabiegi operacyjne na moich kobiecych narządach dając mi tym samym sznase na bycie mamą, ale oczekiwanie na wzyty jest ponad moje siły. Rodziłam na Klinikach na Chałbińskiego przez cesraskie cięcie, teraz przyjdzie mi przenieść plany porodowe na Dyrekcyjną bo tam przyjmuje mój obecny lekarz - świetny specjalista i fachowiec dr Tomasz Fuchs więc obaw co do lekarza nie mam żadnych raczej co do miejsca : )
 
reklama
Co do wizyty z USG, płatność za wizytę o niczym nie świadczy. Ja mam abonament w prywatnym centrum medycznym i u nas albo się idzie na USG albo na badanie "ręczne" do ginekologa. Nigdy nie są ze sobą połączone. Dlatego upewniłabym się jaka wizyta Cię czeka, bo na zwykłej na pewno mąż nie wejdzie z Tobą do gabinetu
To nie pozostało mi nic innego, jak jutro przedzwonić i się zapytać, czy w tym samym dniu mogę zrobić usg i jaki jest jego koszt. Mężu skubaniec się upiera, bo nie chce, by go to ominęło ;) Z resztą badanie usg chyba o wiele więcej mi powie niż "ręczne" zbadanie mnie przez ginkę.
Jeśli owulację miałaś w terminie, to w poniedziałek będziesz w 7t2d i serduszko raczej będzie już widoczne. Ja miałam wczoraj USG i dziecko miało już 13 mm i bijące serduszko. Ale dzisiaj np. na innym forum znalazłam informację, że dziewczyna zrobiła USG w 7t1d i się strasznie cieszy, bo zarodek ma 6,2 mm, ale jeszcze serca nie ma.
Tak więc sami zadecydujcie, ale weź pod uwagę, że możecie jeszcze nic nie zobaczyć.

Mam nadzieję, że serducho już zobaczę. Biorąc pod uwagę testy owu (stosowałam je w tym szczęśliwym cyklu pierwszy raz i zrobiłam tylko 2 - może nie było to miarodajne), to plusa miałam 12 dnia cyklu, minusa już 13. Skok tempki 14. Długość cykli miewałam różnie, ale średnio 27-dniowe. Wygląda na to, że owu była 12-13 dnia. Oczywiście, tylko domniemam :)


Na chwilę obecną dzień przeżyłam całkiem, całkiem. Mdłości raczej nie dawały o sobie znać :)
Mam prawie 2 kg bananów (+paczkę suszonych), więc może one będą moim ratunkiem ;)
 
Ostatnia edycja:
hej...jestem po wizycie...maleństwo ma 7mm i widzieliśmy już szybko bijące serduszko..pęcherzuk ciążowy ma 25 mm...Wg USg ciąża ma 7tyg i 2 dni i jest tydzień starsza niż biorąc pod uwage ostatnią @. Najprawdopobniej owulację miałam 2-3 dni po terminie @, zresztą testy ciązowe wyszły mi na 8 dni przed terminem @ wiec to chyba tez jest na to dowów...

Anbar Twoja dzidzia juz jest całkiem duża :) pamietam ze 14 mm miał mój synek gdy byłam na usg w 8 tyg 4 dniu bo akurat mam przed sobą badania usg :)
 
mysza84, dzieki za pocieszenie, ale pozniej dzidzius "przesunal" sie na srodek? Nie pamietasz w jakim czasie mniejwiecej?

Milencia, szkoda ze nie jestes jednak listopadowka, mam nadzieje, ze szybko wyzdrowiejesz.

Ja postanowilam ze nie doczekam sie tego USG w 12 tygodniu (wg angielskich zwyczajow) i ide prywatnie, jutro rano bede sie umawiac :), jak zobacze nawet tylko mala kropke to bede spokojniejsza.. bo tak to nawet sie nie czuje jak "w ciazy" bo nawet nie mam mdlosci (chociaz to dobrze).
 
Witam wszystkie listopadóweczkie :-)

modlisia gratuluję bijącego serduszka! Super !!!

mysza84, dzieki za pocieszenie, ale pozniej dzidzius "przesunal" sie na srodek? Nie pamietasz w jakim czasie mniejwiecej?

Ja postanowilam ze nie doczekam sie tego USG w 12 tygodniu (wg angielskich zwyczajow) i ide prywatnie, jutro rano bede sie umawiac :), jak zobacze nawet tylko mala kropke to bede spokojniejsza.. bo tak to nawet sie nie czuje jak "w ciazy" bo nawet nie mam mdlosci (chociaz to dobrze).

Ja pod koniec 12tc poroniłam więc się nie przesunął jeszcze...cały czas czułam tą kuleczkę po prawej stronie, ale to całkiem normalne więc się o nic nie martw.
Fajnie że podjęłaś decyzję o usg...Czy termin już wyznaczyłaś ?!?

U mnie żadnych dolegliwości ciążowych...stałam się tylko wielką niezdarą...2 dni temu rozniłam szklankę, a dzisiaj wylałam na siebie kawę.
Nie mogę się już piątku doczekać i wizyty u ginka.
 
kochana bylam dzis u ginekologa w sumie na cytologie sie umowilam......
powiedzial to samo co Ty.... MASZ RACJE

Larvunia, wiem jak to może brzmieć, że tak Cię pozbawiam nadziei, ale nie o to mi chodzi. Życzę Ci jak najlepiej i byłoby super gdybyś się załapała z nami na listopad 2010, ale jestem po roku starań o maleństwo i niestety aż za dobrze pamiętam jak to jest, jak każdy objaw tłumaczy się na korzyść ciąży. I wiem jak to strasznie boli jak kolejny i kolejny miesiąc @ przychodzi w terminie. Chociaż jeszcze gorzej jest jak się spóźnia o dzień czy dwa, a test pokazuje jedną samotną kreseczkę. I potem ta cholerna nadzieja, że może jednak, że może zapłodnienie było późno i jeszcze test nie wykrywa hormonu.
Ale przez ten rok nauczyłam się bardzo dużo o swoim cyklu i o tym jak organizm reaguje na jakie hormony i po prostu wiem, że to wcale nie musi być tak jak się o to modlimy.


Anbar Twoja dzidzia juz jest całkiem duża :) pamietam ze 14 mm miał mój synek gdy byłam na usg w 8 tyg 4 dniu bo akurat mam przed sobą badania usg :)

Też sobie tłumaczę, że jest wyrośnięty jak na swój wiek, bo nawet suwaczek na dole mówi, że powinien mieć około 6 mm :-) Ale tak poważnie, ma chyba szanse w ogóle być dużym dzieckiem, bo ja mam ponad 170, a tata ponad 190 cm.
 
Anbar wg usg mamy ten sam wiek ciąży...Chyba będe korygować, bo wszędzie gdzie czytam wymiary mojej dzidzi i pęcherzyka przypadają na 8 tydzień...:)
a Tobie wg usg pokazało ten sam wiek co wg OM? Pewnie też miałaś wcześniej owulkę i ciąża jest po prostu starsza :)
 
Anbar wg usg mamy ten sam wiek ciąży...Chyba będe korygować, bo wszędzie gdzie czytam wymiary mojej dzidzi i pęcherzyka przypadają na 8 tydzień...:)
a Tobie wg usg pokazało ten sam wiek co wg OM? Pewnie też miałaś wcześniej owulkę i ciąża jest po prostu starsza :)

U mnie owulacja była na pewno 6.02, a cykl miał mieć 27 dni. Tak więc według USG ciąża jest o trzy dni starsza niż wg OM. Zobaczymy jak będzie się dalej rozwijał.
 
reklama
Dziewczyny, dziś zadzwoniłam zapytać się, czy w poniedziałek mogę zrobić przy okazji usg, bo niestety wizyta nie jest z tym równoznaczna i jest to osobne badanie. Kobieta w rejestracji powiedziała, że w pon niestety nie maja wolnego usg przed południem, więc zapisała mnie na ten piątek. Nie wiem, czy któraś z Was miała usg zanim poszła na wizytę do gina ? Wiążę się to z niemałym wydatkiem, bo aż 100 zł – pewnie gdybym po pon. wizycie (płatnej niemal tyle samo) dostała skierowanie od lekarki, to byłoby bezpłatnie, ale kurcze, zapisałam się i niech będzie, jakoś to przeżyjemy ;)
Mam nadzieję, że usg poprowadzi kompetentny lekarz i powie mi wszystko co widzi.

Dziś rano lekko mnie też kuła prawa strona (jajnik?) przy siadaniu, czy zginaniu. Przestraszyłam się trochę. Mam nadzieję, że się nie powtórzy
 
Do góry