reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Dziewczyny, dziś zadzwoniłam zapytać się, czy w poniedziałek mogę zrobić przy okazji usg, bo niestety wizyta nie jest z tym równoznaczna i jest to osobne badanie. Kobieta w rejestracji powiedziała, że w pon niestety nie maja wolnego usg przed południem, więc zapisała mnie na ten piątek. Nie wiem, czy któraś z Was miała usg zanim poszła na wizytę do gina ? Wiążę się to z niemałym wydatkiem, bo aż 100 zł – pewnie gdybym po pon. wizycie (płatnej niemal tyle samo) dostała skierowanie od lekarki, to byłoby bezpłatnie, ale kurcze, zapisałam się i niech będzie, jakoś to przeżyjemy ;)
Mam nadzieję, że usg poprowadzi kompetentny lekarz i powie mi wszystko co widzi.

Dziś rano lekko mnie też kuła prawa strona (jajnik?) przy siadaniu, czy zginaniu. Przestraszyłam się trochę. Mam nadzieję, że się nie powtórzy

Ja 100zł płaciłam za wizytę z usg i innymi badaniami prywatnie u mojego poprzedniego ginka. Wogóle to za wejście płaciło się 100zł i można było zażyczyć sobie co się tylko chce...usg, samolot, recepty i inne.
 
reklama
Właśnie nie wiem, czy jest sens tego usg "przez brzuch" (bo chyba na takie się zapisałam ;) ), bo nie wiem czy mi coś będzie już widać? Ale chyba tylko to usg wykryje bicie serca dziecka? Dopochwowe chyba lekarka robi za każdym razem, czy też nie?
 
Ostatnia edycja:
Właśnie nie wiem, czy jest sens tego usg "przez brzuch" (bo chyba na takie się zapisałam ;) ), bo nie wiem czy mi coś będzie już widać? Ale chyba tylko to usg wykryje bicie serca dziecka? Dopochwowe chyba lekarka robi za każdym razem, czy też nie?

Na początku się robi dopochwowe bo przez brzuch jeszcze nie widać.
Ale jak mogą zrobić takie przez brzuch to na pewno takie dopochwowe też. Przecież to jest jedna maszyna do tego.
 
Właśnie nie wiem, czy jest sens tego usg "przez brzuch" (bo chyba na takie się zapisałam ;) ), to nie wiem czy mi coś będzie już widać? Dopochwowe chyba lekarka robi za każdym razem, czy też nie?

Pierwsze USG, mające na celu wykrycie / potwierdzenie ciąży, wykonuje się transwaginalnie. Dopiero kolejne są przez powłoki brzuszne. Nie wiem czy by teraz coś było widać przez brzuch, ale tylko transwaginalne może wykryć na tym etapie ewentualne nieprawidłości w budowie i umiejscowieniu zarodka oraz w jajnikach. Tak więc moim zdaniem powinnaś zmienić wizytę.

Jeśli chodzi o kolejność wizyt, ja byłam najpierw na USG, potem na zwykłej wizycie gdzie dopiero dostałam skierowania na morfologię, przeciwciała i inne, ale ja miałam skierowanie na USG już wcześniej wystawione w związku z tym, że przygotowywaliśmy się do leczenia niepłodności. Normalnie powinnaś pójść do lekarza, powinien Cię zbadać "ręcznie", określić stan macicy i pochwy i jeśli jest doświadczony, może od razu potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Na koniec powinien Ci dać skierowanie na badania krwi i moczu oraz na USG w celu ostatecznego potwierdzenia diagnozy.

Co do płatności za USG. Jeśli będziesz je robić w prywatnym gabinecie, to skierowanie nie ma żadnego znaczenia, tak czy siak za nie zapłacisz. Jeśli jednak chodzisz na NFZ, to po stwierdzeniu przez ginekologa ciąży, masz prawo do bezpłatnych badań USG w placówkach NFZu, na które każdorazowo musisz mieć skierowanie od lekarza prowadzącego.
 
Ja sie umowilam na USG na sobote, ale nie wiedzialam, ze przez brzuch to jeszcze za wczesnie.. moj maz dzwonil tam i chyba umowil mnie na normalne.. mam nadzieje, ze nie bedzie problemu na miejscu na zmiane na dopochwowe.. i zaplace 50f - jakies 210zl :/

Moze troche glupie pytanie, ale przy USG dopochwowym to sie chyba idzie bez meza, co? :)
 
Ostatnia edycja:
witajcie dziewczyny zapraszam Was na forum BENC.PL można tam stworzyc fajny pamiętnik ciąży dla ciąży a następnie dla dziecka. naprawdę polecam. jeśli będziecie chetne znajdziecie mnie tam pod tym samym nickiem :) nowe forum LISTOPADOWE MAMUSIE 2010 tez juz istnieje :)
Pozdrawiam serdecznie
 
Jednak dzwoniłam i odwołałam to usg na piątek. Poczekam do poniedziałku i wtedy ginka najwyżej wypisze mi skierowanie. Na pierwszą wizytę idę płatnie, bo najbliższe 'bezpłatne' terminy ta lekarka miała po 20 kwietnia - do tego czasu, by zwiędła z niepewności ;). Mam nadzieję, że następne już będę na nfz.

Ja sie umowilam na USG na sobote, ale nie wiedzialam, ze przez brzuch to jeszcze za wczesnie.. moj maz dzwonil tam i chyba umowil mnie na normalne.. mam nadzieje, ze nie bedzie problemu na miejscu na zmiane na dopochwowe.. i zaplace 50f - jakies 210zl :/

Moze troche glupie pytanie, ale przy USG dopochwowym to sie chyba idzie bez meza, co? :)

No widzisz, mamy podobne problemy, dlatego warto się poradzić doświadczonych dziewczyn :)
Raczej przy usg dopochwowym męża nie wpuszczą na badanie ;) choć mój pewnie chętnie, by i na takie przystał, byle zobaczyć malucha. Dlatego był lekko zawiedziony, jak miałam iść na usg w piątek bez niego. Pewnie dopiero na następną wizytę - domyślam się, że ok 12 tyg. - go ze sobą wezmę, wtedy dzidzia będzie już większa.
 
Ostatnia edycja:
Ja sie umowilam na USG na sobote, ale nie wiedzialam, ze przez brzuch to jeszcze za wczesnie.. moj maz dzwonil tam i chyba umowil mnie na normalne.. mam nadzieje, ze nie bedzie problemu na miejscu na zmiane na dopochwowe.. i zaplace 50f - jakies 210zl :/

Moze troche glupie pytanie, ale przy USG dopochwowym to sie chyba idzie bez meza, co? :)

Oczywiście że można iść z mężem, niektóre dziewczyny do 20tc mają dopochwowe robione, a jak ktoś jest grubszy to nawet jeszcze dłużej.
I tak jak pisałam powyżej, raczej zapisujemy się na usg a nie na rodzaj tego usg. Ginek sam podejmie decyzje czy dopochwowe czy przez brzuch.
 
Raczej przy usg dopochwowym męża nie wpuszczą na badanie ;) choć mój pewnie chętnie, by i na takie przystał, byle zobaczyć malucha. Dlatego był lekko zawiedziony, jak miałam iść na usg w piątek bez niego. Pewnie dopiero na następną wizytę - domyślam się, że ok 12 tyg. go ze sobą wezmę, wtedy dzidzia będzie już większa.

Ginek nie powinien mieć żadnych przeciwskazań, bo niby jakie...badanie jak każde inne. Miałyście kiedyś dziewczyny takie usg robione ?!?
 
reklama
Do góry