reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Raczej przy usg dopochwowym męża nie wpuszczą na badanie ;) choć mój pewnie chętnie, by i na takie przystał, byle zobaczyć malucha.

To zależy od lekarza. Jedni nie wpuszczają, inni nie mają nic przeciwko. Warto spytać przed wejściem do gabinetu, a najlepiej zanim tam pójdziecie razem, jeśli mąż musi brać wolne z tej okazji i jest to jakiś problem u niego w pracy.
Poza tym zależy też jak jest zorganizowany gabinet. W większości gabinetów mąż, żeby zobaczyć cokolwiek na ekranie, musiałby stać kobiecie w nogach, ergo mieć piękny widok na jej rozkrok z tą wtyczką od USG w środku. Jak dla mnie byłoby to koszmarnie krępujące, gdyby mnie mój chłopak miał oglądac w takim stanie. Dla niego pewnie tez by to nie była frajda.
W naszej przychodni pojawiły się ostatnio dodatkowe monitory dla pacjentki i wtedy facet może sobie stanąc przy jej głowie i patrzeć razem z nią na dziecko. Krocze jest zakryte chustą i nikt nie ma traumatycznych przeżyć.
 
reklama
Nie wiem jak tam u nas bedzie, ale meza zabiore i tak i tak - nawet jakby mial czekac w poczekalni :) poprostu lubie miec go blisko. Teraz juz nie moge doczekac sie soboty :)
 
Morbital ja tez swojego gina nalezy na dyrekcyjnej, wlasnie w tym szpitalu Dyrekcyjna urodzilam coreczke i ja bym jeszcze bym tam rodzila :) Dobre lekarze i opieka mialam opieke pod 24 godz. Bylam zadowolona z tego szpitala, mily pielegiarki i pomocne. A moj lekarz to Leslaw Sozanski nie wiem czy slyszalasz o nim :)

Witam nowe mamuise listopadowe.

dzisiaj wieczorem spr test :)
 
W większości gabinetów mąż, żeby zobaczyć cokolwiek na ekranie, musiałby stać kobiecie w nogach, ergo mieć piękny widok na jej rozkrok z tą wtyczką od USG w środku. Jak dla mnie byłoby to koszmarnie krępujące, gdyby mnie mój chłopak miał oglądac w takim stanie. Dla niego pewnie tez by to nie była frajda.

O to właśnie mi dziewczyny chodziło zadając Wam pytanie czy byłyście na takim usg...wg mnie również skrępowanie może się pojawić jak ginek musi wsunąć tego patola do nas...a i facetowi może się dziwnie zrobić. WIem że oni w różnym stanie nas oglądali i będą jeszcze oglądać, ale może lepiej poczekać jak już będzie można robić usg przez brzuszek i faktycznie dzidziuś już będzie widoczny. Nieoszukujmy się -> faceci to nie my, które na tym monitorze wszystko widzą...
U mojego ginka jest tak że kobieta się rozbiera i ubiera na siebie taką jednorazową podkoszulkę, dłuższą więc ona trochę zmniejsza to skrępowanie.
Dodatkowo są właśnie dwa monitory, jeden przy machinie a drugi nad głową pacjentki tak żeby mogła wygodnie leżąc oglądać maleństwo w środku.
 
Nieoszukujmy się -> faceci to nie my, które na tym monitorze wszystko widzą...


A propos. Jak bylam na USG, lekarz pokazał mi dziecko w dużym zbliżeniu i pyta czy widze serce jak bije. Ja mówię, że nie. A on takie wielkie oczy zrobił i mówi: "Boże, proszę pani, kobiety tu przychodzą i widzą jak serce bije nawet jak jeszcze żadnego serca nie ma, a pani tak na spokojnie mówi, że nie widzi tak dużego serca?" Zobaczyłam dopiero jak mi palcem pokazał. A potem się sama dziwiłam, bo okazało się, że to serce to prawie 1/3 dziecka :-)
 
anbar dobre :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Dla mnie dawniej też te zdjecia z usg to było jedna wielka czarno biała plama...dopóki swojego dzieciątka nie nosiłam pod sercem. ;-)
 
Oj to czyli zle zrozumialam pytanie :p i jestem podobnego zdania jak anbar dla mnie tez bylo by to strasznie krepujace jak moj M mial by mnie ogladac w takiej sytuacij wiec poczekam zeby poszedl za mna na usg te przez brzuszek :-)
 
Witajcie Babeczkie :-)

Ja wczoraj nie wytrzymałam i poleciałam do ginka... Nie do swojego, tylko do takiego pierwszego lepszego. Zależało mi tylko na usg...
I chciałabym Wam kogoś przedstawić. Oto moja fasoleczka.
Na razie jeszcze bardzo maleńka, ale najważniejsze że usadowiła się w odpowiednim miejscu. W przyszłym tygodniu myślę że będziemy słuchać już serduszka.
Ten drugi ginek potwierdził mi że ciąża z bardzo późnej owulacji więc dużo młodsza niżby to wynikało z OM. Ale na razie suwaka nie zmieniam.
 
Mysza gratulacje :-) Piękny potomek.

Ja własnie jem sniadanko w pracy. Strasznie jestem wymeczona tymi mdlosciami i wymiotami. Chcialabym zeby juz bylo miesiac pozniej.

Pozdrawiam
 
reklama
Witam, nadal nie mam okresu juz 8 dni sie spozni i takze jestem w ciazy bo mam regularne cyklu 28 dni, a do testu nie kupie wczoraj poszlam az kosztuje 17 szok, odpada najwzyszej jutro sie zarejestruje do gina i sie dowiem kiedy mam wizyte i plus usg na pewno bedzie.
1 ciaza 13 tyg mialam usg na brzuszki a dopochwowe to mialam 26 tyg zbyt wczesny rozwarcie nie cale 1 cm bo czulam bol podbrzuszku i skarzylam gina i jak sie dowiedzialam ze mam rozwarcie to onmnie wyslal do dopochwowe a dopochwowe nie mogli wejsc mojaj siostre. :( a tak bardzo chciala zobaczyc dzidziusia alejuz zobaczyla na usg 3d :)
 
Do góry