reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Witam:)
od jakiegoś czasu Was "z ukrycia" podczytuję ale postanowiłam się ujawnić :) również będę listopadową mamą,termin mam na 25.11. W zeszłym tygodniu na usg dowiedziałam się,że będzie to dziewczynka :) Póki co ciąża przebiega bez żadnych skutków ubocznych,omineły mnie poranne mdłości,przez pierwsze 3 miesiące byłam natomiast mega zmęczona i spałam w dosłownie każdej wolnej chwili. Teraz jest ok.
Widzę,że pojawił się wątek soczewek-sama nosze soczewki. Ostatnio jednak odczuwam dość sporą suchość oczu i w związku z tym dyskomfort-byłam w tej sprawie i okulisty i dowiedziałam się,że w ciąży może wystąpić większa suchość oczu niż normalnie,kropelki tzw "sztuczne łzy" mogą być tu pomocne,natomiast do samego porodu soczewki trzeba zdjąć.
 
reklama
joasia79 witaj!!
Ja czytałam również że w ciąży wystąpić może nietolerancja soczewek i oko je po prostu odrzuca.... a ja bez soczewek ślepa jak kret a okularków nie mam czyli kolejna rzecz do kupienia - okulary!
 
Rwnież bardzo serdecznie witam Was wszystkie!

Amerie
niestety tez mnie dotknął ostatnio ten wydatek,bo moje stare okulary miały nie te dioptrie co potrzeba bo właściwie to prawie wcale ich nie używałam odkąd zaczęłam nosić soczewki. Ostatnio parę dni w okularach pośmigałam i od razu lepiej :)
 
co do krwawień z nosa - mi też niestety dokuczają, a dziś to już była jaaś masakra, po prostu mialam krwotok! Końca nie było widać.
Podobno należy wobec tego dużoo pić (na mnie nie dziala, ale taka jest teoria) i jeść produkty z wit C, o czym notorycznie zapominam :zawstydzona/y:

Ja mam krwawienia od lutego, krótko zanim zaszłam
O witaminach zapominam też, owoce i warzywa mi tak zbrzydły
Przeważnie leci mi krew po lekkim zmarźnięciu, przewianiu itp Oj dziś to od razu wskoczyłam w skarpetki, poza tym rośnie mi brzuch bo jest tak napięty (2t cisza) i pępek mi się zmienił, widzę dwie dziurki heh

Mam prośbę, ktoraś z was wklejała tyg ciąży, mogę prosić o replay :zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
Mam może głupie pytanie: jak jest przy porodzie siłami natury z soczewkami kontaktowymi? Są jakieś przeciwwskazania?

Słyszałam od wielu dziewczyn, że rodziły w soczewkach i generalnie nikomu to nie przeszkadzało. Ale wydaje mi się, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej poinformować położną, że się ma soczewki. Na wypadek gdyby coś się działo, szybka cesarka czy coś, soczewki powinno się wtedy wyjąć.

Lasotka czytałam że to normalne w ciąży, że organizm się pozbywa nadmiaru krwi...

Mój chłopak tak samo mi tłumaczył jak plamiłam od 16 do 22 tc ;-) Najśmieszniejsze, ze chyba miał rację, bo żaden lekarz nie umial zdiagnozować skąd te plamienia.
 
Witam:)
od jakiegoś czasu Was "z ukrycia" podczytuję ale postanowiłam się ujawnić :) również będę listopadową mamą,termin mam na 25.11. W zeszłym tygodniu na usg dowiedziałam się,że będzie to dziewczynka :) Póki co ciąża przebiega bez żadnych skutków ubocznych,omineły mnie poranne mdłości,przez pierwsze 3 miesiące byłam natomiast mega zmęczona i spałam w dosłownie każdej wolnej chwili. Teraz jest ok.
Widzę,że pojawił się wątek soczewek-sama nosze soczewki. Ostatnio jednak odczuwam dość sporą suchość oczu i w związku z tym dyskomfort-byłam w tej sprawie i okulisty i dowiedziałam się,że w ciąży może wystąpić większa suchość oczu niż normalnie,kropelki tzw "sztuczne łzy" mogą być tu pomocne,natomiast do samego porodu soczewki trzeba zdjąć.
Witam :)
 
Oh dziewczyny ! wlasnie obejrzalam przepiekny film o milosci ( ktory juz kiedys zreszta ogladalam) i zalalam sie lzami ! :( chlip.... piekny byl...
 
reklama
witam joasiu!!!
Dzis pisze wczesnie bo marcin mnie obudzil,zaczal wszedzie palic swiatla i chcialam go zabic za to noo ale uciekl do pracy!!
musze troche sie po meczyc i znow usne mam nadzieje bo nie mamy sily dzis,znow mnie biodro boli strasznie...wzielam przeciwbolowy ale dupcia nie pomaga mi juz,wiec sie mecze.
pozdrawiam wszystkie nie widzialne mamusie bo pewnie was bardzo duzo,ujawnijcie sie!!;-)
 
Do góry