reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Właśnie odebrałam wyniki badań morfologii i moczu. No i są piekne :-). Hemoglobinka śliczna. Trochę podwyższone białe krwinki ( 13,5), ale raczej nie mam się co martwić bo w ciązy to normalne, że się ich stan podwyższa. A moczu dawno takiego nie miałam. Jest poprostu wzorowy :-). Żadnych leukocytów, bakterii itp. Super! Bardzo się cieszę :-).

A mi się brzusio jeszcze nie zniekształca i w ogóle coś od wczoraj dzidzia jakaś spokojniejsza. Ale jadę dzisiaj na ryneczek z koleżanką na naleśniczki francuskie i na mały spacerek, więc napewno wieczorkiem się rozbryka :-)
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie. Czy też wstajecie co chwile w nocy na siusiu? Bo ja tak. Przez to się nie wysypiam, bo wiecznie muszę wstawać, a potem rano śpię do 11 :-). No i jeszcze te bóle bioderek. Też tak macie? Szczególnie jak lezycie dłużej na jednym boku? Jak tak będzie do końca to się już chyba nigdy nie wyśpię :-(. Chociarz śmieję się, że małe przygotowania do nocnych wstawanek do dzidzi :-)

ja od tygodnia mam względny spokój ze wstawaniem w nocy, choć dzisiejszej nocy wstałam 2 razy - ale to przez 1l wody wypitej wieczorem. Jako takie parcie na pęcherz minęło, ale zmuszam się do picia znacznych ilości, bo chce sie tych wstretnych bakterii z pęcherza pozbyć, więc sikam i tak.
w kazdym razie najgorsze moje dolegliwości to : bezsenność i bóle okropne kręgosłupa, czasem chce mi się przez to zwyczajnie wyć. Eh, trzeba się zmusić do chodzenia na cwiczenia dla grubasek, bo tydzień przerwy wystarczył, żeby sobie przypomnieć jakie to okropne
 
zalgol - super, że wyniki takie dobre :-)

A wracając do porodu, to ja chcę P. na pierwszą fazę (ale to jego decyzja), a co do drugiej to sama nie wiem ... pewnie jeżeli P. w ogóle zechce w tym uczestniczyć to decyzje podejmę już na miejscu ...

kurcze jeszcze tylk o3 godzinki z kawałeczkiem i weekend :-)
nie moge się doczekać :-)
 
Co do ruchów dziecka, to w moim przypadku czuje mało,a dlatego ponieważ mam łożysko przodujące i ono amortyzuje kopniaczki :) No i jeszcze fakt, że dzidzia ułożona główką w dół, więc jeśli czuję ruchy to tylko jak kopie mnie nóżką w okolice pępka. A że główką naciska na pęcherz, to chodzę siku tak gdzieś 15 razy dziennie :)
 
Czy nasze dzieciaczki jeszcze maja wystarczajaco miejsca zeby sie obracac? Czy juz raczej w jednej pozycji leza? Kiedy zaczna sie obracac glowka w dol jak do porodu? Ja kopniaczki czuje w wiekszosci troszke pod pepkiem ale i po lewej i po prawej, czasami nad pepkiem tez.
 
Wydaje mi się, ze mają jeszcze miejsce. Mojej koleżanki siostry dzidzia była obrócona główką w dół, potem obróciła się pupą, czego rezultatem miała być cesarka. A potem w ostatnich tygodniach znowu obróciła się główką. Ale pewnie to sprawa indywidualna do każdej ciąży.
Moja dzidzia kopie mnie tylko po lewej stronie :-). Więc mam wrażenie , że leży poprzecznie. Napewno zapytam o to ginki we wtorek, bo wtedy mam wizytę :-)
 
Elzu - patrząc po moim to tak :-) bo ja kopniaczki czuję najczęściej na dole po prawej stronie, ze dwa razy dostałam w pęcherz, ale czuję je też czasami w okolicach pępka więc na pewno moje małe tam się jeszcze swobodnie przemieszcza :-)
 
Jeszcze tak z innej beczki, przypomniałam sobie. Czytałyście ten wpis : https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...aj-moze-uratowac-zycie-twojego-dziecka-19582/. Może ten temat byl już poruszony. Nie wiem. Ale jeśli nie, to przeczytajcie. Myśle , ze to dosyć ważne. Ja na początku omijałam ten temat bo stwierdziłam , ze nie będę czytać takich rzeczy. Ale po zapoznaniu się uważam , że to bardzo ważne, tym bardziej , że w życiu o tym nie słyszałam.
Acha, tylko nie oglądajcie tego filmiku.
 
U mnie też chyba mały ma jeszcze sporo miejsca bo kopniaczki i przepływowe ruchy czuję wszędzie :D I z prawej i z lewej i nad i pod pępkiem :) Czasem staram sie odgadnąć która częśc jego ciała znajduje się tu a która tam... Ale na to chyba jeszcze za wczesnie ;)
 
reklama
Elzu ja słyszałam że do 36 tyg może się jeszcze odwracać...ale wiadomo że im później tym miejsca na obrót mniej.
Ja jak byłam w 19tc u lekarz to mi powiedział ze moje dziecię pośladkowo ułożone i teoretycznie ma czas na obrót jeszcze, ale na tym etapie sporo dzieci (ok 80%) już się dobrze układa.
Ja ruchy zawsze czuję na dole brzucha...nigdy jeszcze nie czułam wyżej niz pępek, a właściwie to nawet pod nim.
Ciekawa jestem czy dalej pupka na dole u Szymonka.
 
Do góry