reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Elzu ja tez mieszkam w anglii a z jakiego miasta jestes bo ja z londynu, do lekarza ide w czwartek. ale i tak zamierzam isc tez prywatnie w ok 7tyg na usg bo tutaj robia dopiero w 12tyg a chcialabym juz szybciej wiedziec ze wszystko jest ok. wkurza mnie to bo tu w anglii lekarze do 12tyg poronienie uwazaja za cos normalnego i nie nalezy interweniowac a przeciez to sa nasze skarbeczki juz od momentu poczecia jak wiele aniolkow tu w anglii dalo by sie uratowac gdyby lekarze interweniowali. Mam kolezanke ktora w 6miesiacu dostala skurczy porodowych, zadzwonila do lekarza a ten na to ze to normalne zeby sie nie przejmowala, ale ona czula ze cos jest nie tak i szybko pojechala do polskiego ginekologa a ten powiedzial ze gdyby nie przyjechala to bardzo prawdopodobne ze by urodzila dal jej tabletki na podtrzymanie i teraz ma zdrowa coreczke. Tutaj lekarze nie chca `pomagac` naturze jesli cos sie dzieje to znaczy ze tak musi byc i natura sama sobie poradzi. Ehh przeraza mnie opieka w anglii;-(
 
reklama
Yasemeen, ja jestem w Manchesterze. A ile kosztuje prywatne USG (tak mniej wiecej) idziesz do polskiego ginekologa? Ja nie wiem wlasnie czy pojde prywatnie, wprawdzie sie stresuje szczegolnie, ze to moja pierwsza ciaza i na dodatek w obcym kraju, ale dobrze sie czuje i nastawiam sie pozytywnie ze jest wszystko ok, wiec moze poczekam do 12..

A moze sa jakies powody dla ktorych powinno sie zrobic USG wczesniej niz w 12, a ja o nich nie wiem..?
 
tutaj w londynie jest bardzo drogo badanie plus usg £120 nie ma konkretnego powodu aby isc wczesniej na usg dlatego tu w anglii nie robia wczesniej bo wczesniej nic nie widac ale ja chcialabym zrobic juz wtedy kiedy serduszko mojego malenstwa bedzie bic czyli ok 7-8tydz aby sie upewnic ze to nie ciaza martwa bo moja babcia miala ciaze martwa albo ze to nie puste jajo strasznie sie o to boje i dlatego wole zrobic usg wczesniej chociaz jest to bardzo kosztowne no i ja mam problemy z infekcja, 2tyg temu dostalam zapalenie jajnikow do tej pory biore antybiotyk to moze byc grozne dla dziecka a w anglii nie chca badac ginekologicznie podczas ciazy. wszyscy sie dziwia w rodzinie ze tak szybko zaszlam juz przy pierwszych starankach ze wzgledu na te infekcje mi pani doktor w polsce powiedziala ze moge nie miec dzieci bo zalozyli mi w anglii spirale ktora u nierodek powoduje nieplodnosc . Spirale mialam 10miesiecy i ciagle zapalenia a lekarze tutaj leczyli mnie na nerki bo nie zbadali co to a objawy bole brzucha i plecow wiec to pewnie zapalenie nerek i przewodu moczowego. jak juz byl bardzo ostry stan zapalny to nie chcieli spiralii wyjac bo najpierw trzeba wyleczyc zapalenie a co powodowalo zapalenie - spirala i tak kolo sie zamykalo az wkoncu pojechalam do polski tam zdjeli mi odrazu i juz zaraz po zdjeciu zaszlam w ciaze ;-)
 
A moze sa jakies powody dla ktorych powinno sie zrobic USG wczesniej niz w 12, a ja o nich nie wiem..?

Medycznie nie ma ono żadnego uzasadnienia i osobiście jestem zwolennikiem czekania z pierwszym USG do tego czasu, a nie jak w PL, że robią nawet jak wiedzą, że nic nie zobaczą.
W Polsce wczesne USG traktuje się jako potwierdzenie ciąży. Uznaje się, że dopóki nie widać bijącego serduszka na obrazie USG, to ciąży nie ma. Wielu lekarzy nawet nie chce jednoznacznie potwierdzić ciąży zwykłym badaniem, chociaż doświadczony położnik powinien wyczuć zmiany charakterystyczne już w 5-6 tygodniu od ostatniej miesiączki.

Oczywiście powyższe dotyczy tylko sytuacji kiedy nie dzieje się nic niepokojącego, czyli nie ma plamień, krawień lub nie występują inne niepokojące objawy mogące świadczyć o złym ulokowaniu ciąży bądź o jej nieprawidłowym rozwoju.
 
Yasemeen, przykro mi ze mialas tyle problemow, ja zanim zdecydowalam sie na dziecko uzywalam metody naturalnej antykoncepcji a mianowicie komputer cyklu - pearly. Balam sie spirali i tabletek.. Mam nadzieje, ze USG pokaze ze wszystko dobrze, a fasolka ladnie rosnie, a co do ceny to rzeczywiscie drogo.

anbar, dzieki za informacje, ja tez raczej poczekam na to moje w 12 tygodniu (mam nadzieje, ze bedzie widac piekna fasolke).
 
W 7tc można już zobaczyć bijące serduszko, więc ja uważam że jest sens robić wcześniej... Mój ginek już w 5tc pokazał mi zarodek.

ladygab żadnej morfoligii, moczu ?!? To w sumie trochę dziwne, może zrób te podstawowe na własną rękę i będziesz już miała na przyszłą wizytę.

Ja chcę jutro zrobić te podstawowe żeby jechać w środę już z wynikami.

Yasemenn niektórzy lekarze to na prawdę straszne matoły...dobrze że u CIebie się wszystko fajnie skońćzyło!
 
Dziewczynki juz nas jest 3 na 11 listopada ,widać walentynowe starnia były bardzo owocne:)) Ciekawe ile Nas będzie z datą na Dzień Niepodległości:))))
 
reklama
Mnie na razie różnie wychodzi...raz 8 raz 10...innym razem 14... bo najgorsze że ja nie wiem za bardzo jak teraz policzyć swój cykl...czy dzień 1.02 to 1dc, czy może 2.02 (wtedy miałam zabieg) to 1dc... i ile mógł mieć ten cykl... A w sumie jaka to różnica.
 
Do góry