reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

modlisia - z tego co czytam to musisz bardzo dbac o siebie w czasie ciąży... Dla innych i np. dla mnie to też wiadomosc, żeby mierzyc sobie regularnie ciśnienie... I co ważne muszę kupic wegę :D Teraz waże 59kg. a to dopiero początek ciąży :)
Poradźcie co robic i jesc, żeby odpowiednio nabierac wagi z korzyścią dla maluszka? Od rawsze uprawiam sport teraz będę musiała się ograniczyc do odpowiednich ćwiczen i np. spacerków :) Myślę, że to akurat jest pozytywne :):):)
 
reklama
Anbar Oj kochana mysle ze apetyt wroci a maluszek napewno ma sie teraz czym odzywiac jest jeszcze bardzo malutki i nie potrzebuje za duzo zdaja sobie sprawe jakie to meczace jesc jak sie nie chce. U mnie tez kilka kilo na plusie jest ale jakos udaje mi sie poskromic apetyt :-)

 
Witajcie!

U mnie dziś zaczęły się rozkręcać mdłości... co chwilę muszę coś przegryźć...ale moge wszystko narazie wiec jest ok!

W poprzedniej ciąży męczyły mnie mdłości, ale też odrzucało od wszystkiego, więc na paluszkach i krakersach żyłam do 4 miesiąca. Ale to nie zaszkodziło Julci :-)

Pozdrawiam
 
Dziewczynki, jak ja wam zazdroszczę tego apetytu! Mnie mój odjęło :-( Od mniej więcej tygodnia jedzenie mogłoby dla mnie nie istnieć. Jak już się zmusze do jedzenia to nawet niektóre rzeczy mi smakują, ale w zasadzie jem, bo przypominacz w telefonie pika, a nie bo czuję głód. Głód się u mnie wziął i wyłączył. Od początku ciązy schudłam 1,5 kg :szok:. Pytałam lekarza, powiedział, że to normalne, że się zdarza. Przy moich gabarytach w sumie mnie to nie martwi - i tak mam 10 kg za dużo. Czasami mnie tylko taka schiza dopada czy to dziecko w ogóle ma się czym odżywiać skoro mama jak ptaszynka podskubuje.
I tylko się modlę, żeby mi taki antyapetyt został już na po ciąży, to może pozbędę się tych nadmiarów, które, nie ma co ukrywać, powstały z tego, że zawsze lubiłam jeść i wiecznie odczuwałam głód ;-)

UU to u mnie to samo nic do obiadu co dzisiaj tylko jogurt naturalny.
po obiedzie juz cos jem ale mało.
niestety jutro chyba musze iść do ginki bo pieczenie nie ustaje:baffled:
boje sie żeby to nie jakas infekcja i oby nie zaszkodziło dzidzi.
 
Paulinka... uważac musze jak każda kobitka...jeśli bede sie tak czuła jak podczas pierwszej ciąży to będzie cudownie...Pracowałam do 9 miesiaca, byłam mega aktywna, wiec licze na to i tym razem, tylko mając juz pzrestroge po tym co miałam juz na mecie to wiem ze na pewne rzeczy bede musiała zwrócić szczególną uwagę aby nie mieć takich problemów jak 2 lata temu :)...tak poza tym to cudnie mi w tym stanie i jestem osobą która mogłaby non stop byc wciązy-ale poczekam jeszcze pare tyg aby to powtierdzić bo objawy niespodziewanie moga mmnie dopaśc i ta druga może byc całkiem inna niż pierwsza ;)

Tusia idz do lekarza koniecznie! Mojej kolezanaki córeczka urodziła sie z zapaleniem płuc bo podczas ciązy kolezanka przeszła własnie jakąs infekcję i nadżerkę...Tak twierdzili lekarze w spzitalu, a wiem tak dokładnie bo lezałysmy razem iii słyszałam jakie były diagnozy...:( Do 3 miesiąca przez łożysko może przejsc praktycznie wszystko do płodu, bo nie jest ono jeszcze dobrze wykształcone i nie chroni maleństwa :(
 
Ostatnia edycja:
boje sie żeby to nie jakas infekcja i oby nie zaszkodziło dzidzi.


Tusia, spokojnie. Podobno dla wielu kobiet nagły stan zapalny pochwy to pierwszy objaw ciąży. O ile nie zaczniesz tego leczyć na własną rękę, bądź nie zaniedbasz wyleczenia w sposób zalecony przez lekarza, dziecku się nic nie stanie. Natura przecież nie jest głupia i na swoją niekorzyść nie działa.

Nie jesteśmy w stanie się ustrzec przed zarazkami, bakteriami i wirusami przez 9 miesięcy. No chyba, że się zamkniemy w wyjałowionym balonie. Ale moim zdaniem, do wszystkiego trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Nie panikować niepotrzebnie, nie stresować się, dbać o siebie i być dobrej myśli.
 
Anbar ma rację...Jeśli się nie leczy to mogą pojawić się konsekwencje o których pisałam wczesniej ...Na pewno kulkudniowy stan zapalny nie wpłynie na zdrówko dzidziusia ale warto to sprawdzic i wylkeczyć w zarodku :)
 
reklama
Hej

Ja niestety czuję całodniowo mdłości. Piję wodę gazowaną, bo niegazowana ma dla mnie zły smak (???). I odrzuciło mnie od słodyczy z czego się akurat cieszę. W pierwszej ciąży utyłam 25!!! kg a urodziłam o miesiąc za wcześnie, w drugiej 12 kg urodziłam dokładnie w dzień terminu. Ciekawe jak będzie teraz. Mam nadzieję, że jak w drugiej ciąży.

Jutro mam wolne. Musze troche poleniuchowac.

Strasznie płaczliwa się zrobiłam, płaczę bez powodu. Macie tak?
 
Do góry