reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Mysle ze nie powinnas sie tak bardzo przejmowac kazda ciaza jest inna i organizm moze inaczej ragowac, chlopcow rodzilas kilka lat temu przez te lata wiele zmian przeszlo w twoim organizmie moze dlatego teraz jest inaczej. Glowa do gory wszystko bedzie dobrze :-)
Dziekuje,moja mama ma troje dzieci, 3 dziewczynki , ostatnią ciąże w wieku 43 lat :)) i mowi,ze nie wie co to mdłości i złe samopoczucie w ciązy. A co do gazów to u mnie tez masakra,ciągle mi dokuczają,mało jelit mi nie skreci, zamiast wymiotów co innego mi dolega,ciagle mi sie obija i wiecznie głodna jestem burczenie brzucha to norma ,ssie mnie potwornie.
 
reklama
Teraz rano szybko jem ale jak byłam w pracy to strasznie mnie muliło,jak jem jest ok. Nie mogę za długo chodzić o pustym żołądku :))
 
Gazy uchodzą górą lub dołem ;-) U mnie to samo. Czuję się jak ostatnia świnia, ale przecież nie mogę tego wstrzymywać, bo właśnie wtedy się robią straszne wzdęcia. Tak przynajmniej te gazy przelatują.
 
Widzisz kokota82 sa rozne objawy ciazy nie zawsze musza byc mdlosci:-) ja u siebie tez nie odczuwam mocnych mdlosi czasem troszeczke i prawie zawsze na wieczor a co to jedzenia to tez mam duzy apetyt hehe ale probuje sie powstrzymywac:-)

 
Kokota82 przy pierwszym dziecku mdłosci miałam tylko kilka razy...W tej ciązy jak na razie tylko raz mnie zemdliło i to w nocy, ale to był jednorazowy incydent, napiłam się pepsi i przeszło ;)...Czuje się wspaniale, mam nadzieje ze będzie tak dalej :)
dzisiaj piekna pogoda...
Mikołaj ma drzemkę, a jak wstanie wyruszam z nim na dwór :)
Wizytę mam 11 marca ale na nfz wiec wątpie aby zrobiono mi usg ;)...Tydzien pozniej mam zamiar umowic się prywatnie :)
 
u mnie tez gazy niestety :zawstydzona/y: czym zagryzacie glod miedzy posilkami? Ja chcialam owocami.. ale od nich jestem jeszcze glodniejsza :baffled:
 
Ja jadam czekoladki,aż wstyd ale je lubie i miedzy posiłkami to moja zagryzka.Dużo pije i to tez zapycha.Ja mam 2 wizyty 11 marca idę prywatnie,to jest pani doktor która ma specjalizację z cesarskich cięć a jak wiecie czeka mnie 4. Wizyta 120 zł ale w tym usg i cytologia. 18 marca do mojego lekarza na NFZ.Mam strasznie niskie cisnienie max to 100/80.Rece ciągle mam zimne.Ledwo na oczy widze i ciagle ten ból głowy,jajnik ciagnie aż po kolano.Masakra
 
A ja narazie nie mam problemow jelitowych a na glodek miedzy posilkami polecam jogurt mi pomaga :-) co do slodyczy to czesto ma na nie chcetke ale staram sie ograniczac z owocam tez probowalam ale jakos nie smakuja mi :-/ moze jak truskaweczki sie pokaza to bede miala dobra przekaske heh


 
Ja jadam czekoladki,aż wstyd ale je lubie i miedzy posiłkami to moja zagryzka.Dużo pije i to tez zapycha.Ja mam 2 wizyty 11 marca idę prywatnie,to jest pani doktor która ma specjalizację z cesarskich cięć a jak wiecie czeka mnie 4. Wizyta 120 zł ale w tym usg i cytologia. 18 marca do mojego lekarza na NFZ.Mam strasznie niskie cisnienie max to 100/80.Rece ciągle mam zimne.Ledwo na oczy widze i ciagle ten ból głowy,jajnik ciagnie aż po kolano.Masakra

Ja mam za to za wysokie ciśnienie... W poprzedniej ciąży wylądowałam na patologii wlasnie przez to , miałam 180/110...Nie fajnie sie człowiek wtedy czuje, serce ma ochotę wsykoczyc z klatki i cięzko złapac oddech ;)...Teraz na codzien mam ok 140/100 wiec mysle ze mogę mieć z tym problemy pod koniec ciązy, tym bardziej ze jestem mała i szczupła a ciąza dla mojego organizmu to dość duzy wysiłek...W ostatniej przytyłam 16 kg , popękała mi aż skóra, i nie udało mi urodzic naturlanie.:(:(:(...Faktem jest ze dośc szybko wszystkie kg zgubiłam ale to ciśnienie mi szaleje niesttey :(
 
reklama
co to jedzenia to tez mam duzy apetyt hehe ale probuje sie powstrzymywac:-)

czym zagryzacie glod miedzy posilkami?

Dziewczynki, jak ja wam zazdroszczę tego apetytu! Mnie mój odjęło :-( Od mniej więcej tygodnia jedzenie mogłoby dla mnie nie istnieć. Jak już się zmusze do jedzenia to nawet niektóre rzeczy mi smakują, ale w zasadzie jem, bo przypominacz w telefonie pika, a nie bo czuję głód. Głód się u mnie wziął i wyłączył. Od początku ciązy schudłam 1,5 kg :szok:. Pytałam lekarza, powiedział, że to normalne, że się zdarza. Przy moich gabarytach w sumie mnie to nie martwi - i tak mam 10 kg za dużo. Czasami mnie tylko taka schiza dopada czy to dziecko w ogóle ma się czym odżywiać skoro mama jak ptaszynka podskubuje.
I tylko się modlę, żeby mi taki antyapetyt został już na po ciąży, to może pozbędę się tych nadmiarów, które, nie ma co ukrywać, powstały z tego, że zawsze lubiłam jeść i wiecznie odczuwałam głód ;-)
 
Do góry